chat ege.net

Noopener Nedir? Ne için Kullanılır?

Flamengo

Onaylı Üye
Katılım
13 Eki 2009
Mesajlar
549
Konum
Yozgat
Noopener, 2018 yılında kullanılmaya başlanan bir güvenlik etiketidir. Sayfalardan verilen Noopener'li bağlantıların yeni sekmede açılması durumunda zararlı sayfaların siteye etkisini önlemek amacıyla kullanılmaktadır ve güvenlik açığının sıfırlanmasını sağlayan bir güvenlik etiketi olarak önem kazanmıştır.

Noopener (kodu) etiketi "Nofollow" etiketi ile karıştırılmaktadır. Ancak nofollow etiket, verilen linke referans olmamak anlamına gelirken, Noopener etiketi sadece güvenlik amacıyla kullanılır. Noopener etiketinin SEO'ya olumsuz bir etkisi yoktur.

Örnek noopener etiketi kullanımı:
Kod:
<a href="https://iyinet.com/" target="_blank" rel="noopener">
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst