İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

not current record

A

Anonymous

Misafir
Bir kayıt aratınca bulamadığı zaman bir uyarı mesajı gösteriyorum ve ingilizce bulunamadı uyarısını vermesini istemiyorum bunu engelleyebilirmiyim.
Yani arama yaptırıyorum sonuç bulamazsa "no current record" hatası yerine benim belirlediğim uyarıyı vermesini sağlamak istiyorum bilmem nasıl yaparım yardımlarınızı bekliyorum...
Teşekkürler..

A

Anonymous

Misafir
anladığım kadarıyla senin programın program içi bir hata veriyo. Mesela Bir daosya açmak istediğinde open komutu ile falan bu dosya belirtilen yolda bulunamayınca verdiği "File not found" hatası gibi bişi olmalı. Bu durumda şu komutu kullan.

On Error Resume Next 'yada

On Local Error Goto Hata

hata:
'Hatayı ayrıştırmak istersen
Select Case Err

Case 101

case ....

end select

[email protected]

A

Anonymous

Misafir
Selam
Hayır hata değil bildiri mesajı databasede arama yaptığı için bulunamadı uyarısı veriyor.Hata olsaydı senin söylediğin yöntemi deneediğimde bir sonuç alabilirdim bu yntemi denemiştim bir kaç defa.bu bir hata değil yani .Onun için elim kolum bağlanıyor...

A

Anonymous

Misafir
sunu bi dene, calisacagindan pek emin degilim ama denemekte fayda var ;)

On Error Goto Hata

hata:

if data1.recordset.EOF then
msgbox mesaj
end if

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5