İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Notebookunuz elinizde ve çalışıyorken ortalıkta gezmeyin!

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Notebookunuz çalışırken elinize alıp dolaşmayın. Mümkünse sabit bir lokasyon belirleyip orada cihazınızı kullanınız ve bir yerden bir yere gitmeniz gerekiyorsa notebookunuzu kapatıp öyle taşıyınız.

Çünkü,
Notebook diskleri normal disklere oranla daha hassastır ve disk içindeki okuyucu baş ile disk yüzeyi birbirine çok ama çok yakındır. Siz farkında olmadan hareket halinde kolunuzun bir yere çarpması ile yada hareket ettikten sonra notebook u tekrar elinizden bırakırken OKUMA/YAZMA işlemi esnasında DİSKİNİZ ZARAR GÖREBİLİR. Çalışmalarınız zarar görebilir ve ortalama 100-150 TL civarında size disk masrafı çıkarabilir.

Şahsen benim için 100-150 TL çok büyük para değil ancak diskim içindeki veriler benim için çok değerli diyorsanız biraz dikkatli olmanızda ve O ÇOK ÖNEMLİ dediğiniz verileri şuandan itibaren YEDEKLEMENİZİ şiddetle tavsiye ederim..

Loi'den tavsiyeler..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Teşekkür ediyoruz güzel tavsiyeler için Loi. Benim notebookda hard disk şok koruma var, ilk aldığımda kıpırdamaya bile korkuyordum :) Sonra uyarıları kapatmayı akıl ettim.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
valla benim bi tanesini hiç kapatmam sürekli çantaya atıp dolaştırıyorum.haftada bi kez falan kapanırsa o kadar. bi sorun yaşamadım. ama tabii ki uyulması gereken bi kural bu. teşekkürler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Teşekkür ediyoruz güzel tavsiyeler için Loi. Benim notebookda hard disk şok koruma var, ilk aldığımda kıpırdamaya bile korkuyordum :) Sonra uyarıları kapatmayı akıl ettim.

Bu teknolojiyi bizlere Toshiba tanıştırmıştı.. Kapatmakla yanlışlık etmiş olabilirmisin? :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu teknolojiyi bizlere Toshiba tanıştırmıştı.. Kapatmakla yanlışlık etmiş olabilirmisin? :)

Özelliği kapatmadım sadece uyarı çıkmasını engelledim.

Çok kötü oluyor öteki türlü, sürekli uyarıp duruyor. Birisi sürekli başında durup "kıpırdama, ayaklanma, hapşırma" der gibi :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
haha siz bendekini görün bi, icat edildiğine lanet ediyor şuan, pili pitti bitecek, yeni bitane almam lazım

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Geçen hafta bilgisayar dersinde öğretmen söylemişti bunu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5