İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

notepad

A

Anonymous

Misafir
Asagidan yukari dogru kayan bir yaziyi notepad'ten nasil okutturabilirim.

Yani siteme ekliyecegim bu kayan yaziyi sadece notepadten degistirmek istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim...

A

Anonymous

Misafir
notepad'ten değiştirmek ile kastettiğin bu yazıların ayrı bir dosyada durmasıdır herhalde.
Bunun için yazıları bir ayrı .js dosyasına yazabilirsin. Bu js dosyasını kullanmak için sayfaya <script language="javascript" src="test.js"></script> şeklinde bağlaman gerekli. (test.js yazıların durduğu dosya) Artık js dosyasını notepad'te açıp değiştirebilirsiniz.

T

textineer

Misafir
Arkadaşlar JS dosyasını çağırmak için yapılması gereken 2 işlem var.Birincisi normal html belgenizin içerisine (kodun görünmesini istediğiniz bir yere) kodu ekleyin.Kodunuz;
<script language="javascript" src="deneme.js"></script>
Bu kod sayfanıza js dosyasını aktaracaktır.

İkinci olarak gelelim js dosyasının hazırlanmasına.Javasript kodunun başındaki <script> takılarını kaldırarak(yukarıdaki kodta bulunan kısım) kodu notepad içerisine kaydedin ve yukarıda src paremetresiyle verilen js dosyası adıyla kaydedin.

Hepsi bu kadar...Nasıl iyi anlattım ama değil mi?

www.javascriptim.cjb.net :shock:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5