İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Object reference not set hatası

kalbimen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SqlConnection baglanti = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=UyelikSistemiv1;Integrated Security=True;");
baglanti.Open();

if (Session["UyeId"] == lisanssız)

{

MainPageLoginStart.Visible = true;
MainPageLoginStop.Visible = false;

}
else
{
MainPageLoginStart.Visible = false;
MainPageLoginStop.Visible = true;
LblHosgeldiniz.Text = " Hoşgeldiniz " + Session["Ad"].ToString() + " " + Session["SoyAd"].ToString();
AdSoyad.Text = " Hoşgeldiniz : " + Session["Ad"].ToString() + " " + Session["SoyAd"].ToString();
UlkeText.Text = " Telefon " + Session["KullaniciAdi"].ToString() + " " + Session["SoyAd"].ToString();
}

arkadaşlar böyle bir sistem yazdım asp.net te fakat
Object reference not set to an instance of an object.
böyle bir hata alıyorum sebebi ne olabilir.

targit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SqlConnection baglanti = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=UyelikSistemiv1;Integrated Security=True;");
baglanti.Open();

burada bağlantıyı açmışsın güzel ama hani nerde sessionları dolduracak reader :)
dataadapter ile dönüp Session.Add("UyeID","1"); gibi sessionları doldurmadığın için. hata alıyorsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5