İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ödeme Onaylandı Ama Çek Gelmedi?

V

vuduu

Misafir
ödeme geçmişinde bu yazıyor bir arkadaş ödeme onaylandıktan 10 gün sonra geliyor dedi çek bende 16sında onaulandı ama çekin tarihi 20 ara demiş ne oluyor bu birde hala çek gelmedi yav ? istanbula kaç günde geliyor bu..

16.Ara.2004 Ödeme Onaylandı: Çek Numarası: 268368, Çekin Tarihi: 20.Ara.2004

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım Çekin Tarihi dio kesiliş tarihi yani 20 Aralık 2004 diyo bak sağ da banada aynısını diyo daha bugün 9. gün yani :)

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gecikme normal arkadaşlar christmas haftaları var o yüzdendir.. 1 ocak - 7 ocak arası gelicektir.. İnş :)

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ne 10 gunu ya? Tam iki hafta icinde veya sonunda ulasiyor. Sabir, ocagin ilk iki haftasi icinde elinde olacaktir.

E

erotika

Misafir
Hoca 3 aydır ödeme alıyorum demişsin ama çek yazım tarihi ile çek onaylanma tarihi nin farkını bilmiyormusun ? :(

S

Sticks

Misafir
Çekler genellikle 20si ve 25'i arasında yola çıkar. Evet, noel yani 24 ve 25'i araya girmiş bulunsa da çekler 20sinde çıkmış bulunduğundan noel'e yakalanacağını düşünmüyorum. Şu anki süre normal aslında çünkü benim şu ana kadar her ay aldığım ödemelerin tümü 2 haftalık süreçler içerisinde elime ulaştı. 9 ile 13 gün civarında çekler ulaşacaktır elinize.
4 gün yada 1 haftada da bozdurmak derseniz ortalama bir 3 hafta alacaktır çeki bozdurmak.

Çeklerin 20sinde çıkma sebebi Google'ın da reklam verenlerden ödemeleri toplamasıdır ve birçok firmanın yaptığı işlemi yapmaktadır. Ödemeyi alır, komisyonu verir.

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) evet arkadaşlar Google Çekim Bugün Yani 3.01.2005 tarihinde elime ulaştı tam 14 gün şimdide bozdurmaya uğraşcaz darısı sizin başınıza :p

S

Sticks

Misafir
mp3arsivi, hangi şehirdesin?
Çekimin bugün, yarın gelmesi gerekirdi ancak beklemekteyim henüz.
Bu arada şahsen bozdurmayla uğraşmıyorum, bankaya verdiğim andan itibaren, 4 iş günü içerisinde çekimin karşılığını almaktayım. Hiç uğraşmadan, hatta artık çek masrafıyla uğraşmadan pek fazla, olsa da 5-10 milyon en fazla vererek hesabıma yatıyor çekim.
Yapı Kredi bankasına gidip, internet üzerinden iş yaptığınızı, daha önceden iş bankasından çekler bozdurduğunuzu vede zaman aldığından bir arkadaşımın sizden bozdurduğunu öğrendikten sonra size geldim dersiniz. Çekimi kesin'e değil de lütfen Reserve'e yollayın çünkü zaten 2 hafta boyunca ödemelerimin gelmesini bekliyorum bir ay da bunu beklersem bu kadar para için bir buçuk ay beklemiş olurum dersiniz. Eğer samimi olursanız ve biraz da lütfen ile banka memurunu inandırırsanız çekinizi siz de max 5-6 iş günü içerisinde alırsınız.
Reserve çekinizin karşılığı gelmeden, merkez bankaya ulaştığı andan itibaren size yapılan ödemedir. Eğer ki çekiniz "Kesin"e yollanırsa belirttiğim gibi size 3 hafta diye belirtilir ancak tam karşılığını alana kadar birkaç gün daha geçerek bir aya varabilen süredir. Kesin denilen : kesin karşılık yani bankalar arasında çek gönderilerek çekin karşılığının gelmesi ile Türk bankasına paranın geri dönmesi işlemidir.

Bildiğim kadarıyla tüm bankalar daha fazla çek komisyonu almakta ancak döviz olarak verdiğiniz çeki TL olarak YKB'den almaya kalkarsanız komisyonun artması mümkün bu yüzden tam emin olmak için çek komisyonlarını sorun.

Ayrıca ingilterede bulunan bankalarla çalışmamaya dikkat edin çünkü çek masrafları çekten fazla tutabiliyor. Daha önce verdiğim $100 lük çek için $120 masraf tuttu tabii almadım çeki şirketle başka yol bulduk.

(Not : Google çekleri için banka memuruna ekstradan, internete hiç giriyor musunuz? (evet) Google'ı biliyorsunuzdur arama sitesi (evet) Google dünyanın en büyük en güvenilir internet şirketlerinin başında gelmektedir ve milyar dolarlık hisseleri bulunan bir şirkettir gibi ekstradan bir detay sunarsanız daha da kolay olacaktır işiniz)

Kolay gelsin başarılar.
(Ekstra not : İstanbul, beşiktaş şubesine yakın olanlar bana mail atsınlar hiç banka memuresi ile uğraşmadan işinizi kolaylaştırmada yardımcı olabilirim.)

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakma sticks biraz geç bi cevap olcak ama ben konyadayım ayrıca bu 3 4 iş günü olayı konyada mümkün diil sanırım :) Anlamıyolar abi konyada o kadar cok web tasarım yapan host satan yer var bilgisayarcı var ama gel gör ki bankalardaki memurlar ilk defa görüyor bu çeki yahu :) neyse ben iş bankasına 21 milyon verip kurtuldum 40-45 gün içindede harcayabilecekmişim sorun yok aynen böle devam ederis her ay :)

S

Sticks

Misafir
Doğrudur. Benim izmirde bir arkadaşım çek götürdü bankaya, bilirsiniz bu çekler otomatik olarak yazıcıdan çıktığından imzalar da kalemle atılmış imza değil.
Adamlar orijinal imza olmadığından kabul bile etmemişti arkadaşın çeki ben aldım telefonu banka memuruyla filan konuştum sonra noldu bilmiyorum.

Bu arada benim çek de elime ulaştı dün akşam bugün bankaya verdim herald salı çarş elime geçer.

E

erotika

Misafir
Kahretsin bana daha gelmedi. Haftasonu getirmezler % 90. Bekle ki Pazartesi gelsin. Bu açıdan çok şanssızım, Türkiye'de bu işleri yapmak bu kadar zor mu ??

S

Sticks

Misafir
Zaten Cuma gelmesinin, eğer ki benim aldığım gibi almıyorsan karşılığını, bir anlamı yok.
Yani 21 günlük işlem için vereceksen eğer zaten haftasonuna kaldığımızdan bir anlamı olmazdı.

V

vuduu

Misafir
Benimde gelmedi daha fitil oldum abicim.sen hangi ildesin eg-zotika?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5