İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ödevsitesi.com sikayet

N

Nikotin

Misafir
Reignman' Alıntı:
Linklerden rasgele birisine tıkladım, ve onunla ilgili dökümanlar filan çıktı.
Google için yapılan feyk sitelere benzemiyor. Bence Adsense için sakıncası yok

feyk sayfalar yüzünden söylemedim, ödev siteleri genel olarak adsense ye uygun değil kabul edilmiyor bu siteler.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ödevsitesi

VazgectimSenden' Alıntı:
BU ne kin bu ne nefret? Çekilemeyen ne merak ediyorum.. Türkiyede bir çizgisi olup yer edinmiş olması mı sitenin.. İçeriğinin dışına hiç çıkmaması mı bozulmaması mı?

İlk önce internet üzerinden kadın satan, qumar oynatan ve terör örgütünün sitelerini kapatın, dava açın sıra sonra ona gelsin..

Kuyumcular çarşısında alnının teriyle bir şeyler üretip-ticaretini yapıp malını satmak isteyen kuyumcular olsa, bir de bu çarşıdaki esnafın bir tanesi geceleri diğer dükkanlara girip altın çalsa ve sabah olunca da çaldıkları sanki kendi emeği imiş gibi gelen müşterilere satmaya kalksa sadece altın sattığı, başka hiç bir şey satmadığı için o hırsız kuyumcuya da "Çizgisini koruyor" diyebilir misiniz?

İnternet üzerinde kadın satan , qumar oynatan , terör örgütü siteleri gibi daha kötü sitelerin olması daha az kötü olan bir sitenin haklı olduğu anlamına gelmez. Bu mantık doğru bir mantık değildir.

Alobar' Alıntı:
Şunu merak ediyorum dediginiz sitelerden copy paste yapılmış ödevlerle ilğili olarak ilğili kişilere başvurdugunuzda bu dosyaları kaldırdılarmı kaldırmadılarmı. Çünkü bir text dokumanında copy paste anlaşılamaz ve gelen belgeyide surdan alınmış diyemezler müneccim olmadıklarına göre. Bu nedenle bence önemli olan dosyayı kaldırıp kaldırmadıklarıdır. Sunuda söyliyim 50 60 bin dökümanin kaçı bu şekilde site olabilrde Türk internetinin önünü kapar anlayamadım.

İçeriğin gerçek sahibi durumun farkına varamayabilir, "kimse farkına varmaz ise hırsızlık yapılabilir" mantığı da doğru bir mantık değildir. İçeriği çalınan insanlar lanet olsun deyip bir daha kaliteli site yapmaya uğraşmazlar ve Türk internet içeriği zamanla bugün olduğundan çok daha fazla oranda çöplüğe dönüşür.

P

PatlakLastik

Misafir
UguG' Alıntı:
Bence sayfa optimize için yapılmış akıllıca ve aykırı değil. Site map'in genişi ...

Site Haritasıyla ne alakası var demeyin. Boş kelimeler değil onlar. Sitenin içeriklerine yönleniyor ve yönlenen sayfalar link durumundaki kelimlerle alakalı!

bu site kesinlikle gelecek ziyaretçilere içerik sunmaya çalışan iyi niyetli bir yer değil.

eğer yapılan bu sayfa da bir map özelliği olsaydı yada ziyaretçilere içerik sunmaya çalışsaydı kategoriler halinde verilirdi ve bu durumda hem arama motorları için bir site haritası hemde gelen ziyaretçilere içeriğe çabuk ulaşması için bir rehber olurdu.

ama gelgörki bu site hiç ziyaretçi dostu bir yer değil, her aramada google ın kendisine izyaretçi göndermesini sağlamak için yapılmış ve kesinlikle gelen adam düşünülmüyor.

bu tür siteler yaşamamalı, kesinlikle tamamen bir çöplükten farksız.

her tür içeriği sunacak bir site olmak ise hedefleri, adam gibi site hazırlasınlar ve ziyaretçilerin hizmetine sunsunlar, bu durumda hem içerik satabilirler hemde adsense yada başka reklamlar sunabilirler hatta çok pahalı fiyatlara özel reklamlar yayınlayabilirler.

ama şu an için 0.0001 $ lık adsense click bile haketmiyorlar.

tam anlamıyla rezalet.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aranılan tüm ödevler öyle yada böyle gayet düzgün şekilde elde edilebiliniyor. Bu yüzden kesinlikle çöplük olarak görmüyorum.. Yıllardan beridir bildiğim bir site.. Benimlede uzaktan yakından alakası yok.. Ancak birşeyler paylaşılmasını sağlıor.. Ücretli olması ayrı konu isteyen öder istemeyen ödemez. Kimseye zorla birşey yaptıklarıda yok.. Nette o kadar berbat siteler varki ben bu siteye neden giriyim diyorsunuz.. tek sayfa haberden oluşan o haberleride başka siteden durmadan kopyalayan bir dolu site.. Yetmiyor tavla_oynamak.htm gel_gel_bana_kos.htm diye binlerce sayfa poluşturan var.. Geçen günbiri açmıştı bu konu ile ilgili bir topic mesela.. Binlerce sayısız sayfa bu şekil.. Her webmaster bu yola başvuruyor günümüzde ki hep sölüyorum bu google ın ayıbı eksikliği. Ama 3 sayfa 5 sayfa hazırlarsın en azından bir cümle birşey koyarsın o da yok.. Sırf meta ve binlerce sayfa.. İşin ilgincide binlerce hit alınıyor bu yolla.. A şahsı yapmasa b şahsı yapacak kısacası..

Bunu önlemenin tek yolu google kendini geliştirecek b konuda..

R

Reignman

Misafir
Copy-paste'a bir noktaya kadar tahammül edilebilir, ama bu şekilde oluşturulan bir arşivi para karşılığında sunmak tam anlamıyla terbiyesizlik.

Kendi yazısı olsun, istiyorsa 100 dolara satsın ama, gazetelerden, kitaplardan, üniversite veritabanlarından, başka websitelerinden topladığı yazıları satması kabul edilemez bir davranış.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok canla başlsa savunduğum falan demek istediğim olduğu gibi anlaşılsın :)

O sayfa son aranılanları listeliyor anladığım kadarı ile e millette sapık olunca öle şeler aramış.. Gerçi belkide merak etti ayrı konu.. Ancak yazı var sitede eseriniz var ise haksız geçmiş ise bildirin silelim diye..

Ben kıyaslama yapıyorum sadece.. İsim yazmak ise ona gelene kadar ellibin site var yazılacak herkeste bunun farkında.. en azından bunu kullanan insanalr var diyorum.. Aradığını ücretli de olsa bulabiliyor.. Ya her tıkladığınızda aradğınız değilde saçma sayfalar çıkması?

Demek istedğim bu..

I

iyiyiz

Misafir
VazgectimSenden' Alıntı:
Ben kıyaslama yapıyorum sadece.. İsim yazmak ise ona gelene kadar ellibin site var yazılacak herkeste bunun farkında.. en azından bunu kullanan insanalr var diyorum.. Aradığını ücretli de olsa bulabiliyor.. Ya her tıkladığınızda aradğınız değilde saçma sayfalar çıkması?

Kiyaslama yapilacak olan 50 bin site beni ilgilendirmiyor,ben ne yapayim ayni tür ückagitciligi yapan fakat google arama sonuclarinda 200. sayfada cikan siteyi.Haksiz yere ilk 3-4 sayfada cikan iceriksiz igrenc siteler beni ilgilendirir.

Ayrica yanlis anlasilmiyim bu link siteleri ve toplistler olmasa ziyaretciler aradiklari bilgilere daha kisa yoldan kolayca ulasabilecekler.Bu da ayri bir konu neye :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi