İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Of of herşeye tekrar mı başlıyacam..

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Forumum var hit 2k,3k,4k derken dün itibari ile 5k'yı gördü. Dahada yükseltirim hedefim 50klardı. Sağlam backlinkliydi ne eklersem sağlık dışında genelde ilk sayfada olurdu. Bugün saat 11-12 itibari ile çoğu kelimede 5-6 sıra bazı kelimelerde 2-3 sayfa gerilemişim. Filtre yada sandbox değil. Bu neden olabilir ? Ve 5kdan bugün net söyleyemem ama 200 ü geçmeyecek hite düştüm.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bekle bence panik durumuna geçme sıradanlığına devam et ekle içeriğini linkleri , deniyorda olabilir

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ilk değil daha önce 3 ay filtre dönemine girdim ordan çıkarttım. Ama bu seferki dalgalanma gibi. Halen 1.olduğum kelimeler var ama çoğu kelimede özellikle benim içeriğimi çalıpta benim üstümde çıkanları görünce insan rahat olmuyor. Backlink kassam düzelir mi ? (kaliteli). Yani site öyle kötü bir site değil yeni açtığım sitelere link veriyordum günlük indexlenir ilk sayfada çıkarlardı çoğu kelimede rekabet olan kelimelerde daha ilk sayfada çıkıyorlardı. Birde 30 mart günü indexleme hızım normale dönmüş ama sanmam bunla alakalı olsun bugün farkettim tekrar yükselttim. Bir de pagerank güncellenmesinden önce dalgalanma olur sonra düzelir diyorlar hiç böyle olmadı bana bu konu hakkında bilginiz var mı ?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bu günlerde pr güncellemesi bekliyorum. son günlerde tüm sitelerimizde feci dalgalanmalar var ama hiç birisi senin söyledigin ölçülerde degil.
yinede bir kaç gün beklemeni öneririm

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Filtre yada sandbox değil.

Filtre ve Sandbox degil demişsin pardon ama sence ne pr 0 olan site bile bir anda düşmez bariz filtreye benziyor.

Son zamanlarda backlinkten başka sitene google kızdıracak içerik veya vir yöntemmi uyguladın.

Pr güncellemesinde bu kadar bariz düşüş hiç duymadım. sitem pr 5 den 2 düşüt aksine hitim arttı o yüzden pr bu şekilde düşmesi sebeb vermez bence.

Pr degeri yüksek siteler içeriğinizi kopyalarak sizin kopyacı göstermişte olabilir.

Senin yaşadıgına benzer bir müzik sitem oldu popüler kelimelerde yerimde duruyorum ama site içeirginden hitin kesildiğini gördüm bu 1 ay sürdü ve careyi site index default haric diger iç sayfaları sildirip 1 ay o şekilde beklettim.

ve sitem /sayfa.asp?id=222 olan sayfalarımı /sayfa-adi-222.html şeklinde seo yaptım ve yavaşta olsa eski yerime dönmeye başladı..

Biraz bekle halen düzelmesse bu yolu dene derim..

cs_spawn07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sandbox degiL, Bu dalgalanmaları yaşayacaksın.. Google PR değerlerini yeniden veriyor. PR'lerde Bazı düzenlemelere giderken, senin yada benim sitemin sabit kalması imkansız. Mutlakaki değişim olacaktır. Ama panik olacak birsey yok. İçerik ve backlinke devam et..

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Filtre ve Sandbox degil demişsin pardon ama sence ne pr 0 olan site bile bir anda düşmez bariz filtreye benziyor.

Son zamanlarda backlinkten başka sitene google kızdıracak içerik veya vir yöntemmi uyguladın.

Pr güncellemesinde bu kadar bariz düşüş hiç duymadım. sitem pr 5 den 2 düşüt aksine hitim arttı o yüzden pr bu şekilde düşmesi sebeb vermez bence.

Pr degeri yüksek siteler içeriğinizi kopyalarak sizin kopyacı göstermişte olabilir.

Senin yaşadıgına benzer bir müzik sitem oldu popüler kelimelerde yerimde duruyorum ama site içeirginden hitin kesildiğini gördüm bu 1 ay sürdü ve careyi site index default haric diger iç sayfaları sildirip 1 ay o şekilde beklettim.

ve sitem /sayfa.asp?id=222 olan sayfalarımı /sayfa-adi-222.html şeklinde seo yaptım ve yavaşta olsa eski yerime dönmeye başladı..

Biraz bekle halen düzelmesse bu yolu dene derim..

pr1 site daha önce filtreye girdim tekrar almaz o konuda tecrübeliyim. Ayrıca yeni açtığım konular halen en üstte eskiler gerilere gitti. Güncelleme geçtikten sonra düzeleceğe benziyor günde 2 kere 4-5 sıra oynuyor sürekli.

Yenilerde sorunum yok yani filtre vs. değil. Dalgalanma ilk defa yaşıyorum sandboxu yaşamadım Allah yaşatmasın umarım düzelir filtreyi tecrübem var bu da dalgalanma olacak heralde :D

NOT: Pr ile sıralama tamamen bağlantısızdır. Sıralama tamamen backlinke bağlıdır.

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pagerank guncellemesınden dolayı dalgalanmalar var merak etme 1-2 haftaya oturur hersey
aynen bende de oldu yenı acıtıgım forum guncelleme olana kadar 500 hıte kadar dustu
dun aksam bırden 1k falan olmus bugun yıne 200-300 tekıl azalma var google bu aralar mesgul madur gör

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
30 Martta genel bir dalgalanma oldu çoğu kişide aynı sorun var ve herkesin tarihi saati aynı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5