İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öğretmen Oldum :D

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bende bir ara yapmıştım, direkt bilgisayar tarihçesi ve günümüz bilgisayarlarıyla devam edip donanıma girmiştim, o gün bütün bilgisayarı söküp tek tek neyin ne işe yaradığını ve toplamayı öğretmiştim :p hayırlı olsun hocam :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bence bilgisayarlara cs yükleyin zaten öğrencilerin gıkı çıkmaz:D:p

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) her kes çok güzel yazmış teşekkür ederim hepinize. Baya bir öğretmende varmış aramızda öğrenmiş olduk bunuda. Çok acaip bir duygu ilk dersim bu gün 1 de akşam 7 de gelince anlatırım. Ondan sonrada benim sınıfım sabah 8:30 da başlıyacakmış. Allah bütün öğretmenlerin yardımcısı olsun bir kaç ders geçse alışırımda :) en son 6 sene önce sınıftaydım.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
facebook da bir video vardı. adama diyor penceriyi kapamak için çarpıya bas diye. adam gidiyor önce eliyle çarpıya basıyor. sonra muose ile basın denince mouse yi monitere götürüp çarpıya basıyor:d

başına bunlar gelebilir:D

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
facebook da bir video vardı. adama diyor penceriyi kapamak için çarpıya bas diye. adam gidiyor önce eliyle çarpıya basıyor. sonra muose ile basın denince mouse yi monitere götürüp çarpıya basıyor:d

başına bunlar gelebilir:D

ilk gün iki üç ders bu gibi yanlışlara düşmemeleri için nasihat veririm. :D Vodafone reklamları gibi.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence öncelikle fareyle bütünleşmeyi öğret eline hiç bilgisayar almamışlar fareye çok yabancı bakıyorlar ve tutarken korkarak tutuyorlar. bilgisayar tarihçesine hiç girme derim ben şahsen yeniden öğreniyor olsam boşuna tarihçeyle filan vakit kaybetmek istemem ilk derste zorla biraz da kendilerini heveslenmiş olur vay bugün bir şeyler öğrendik diye ama tarihçeden girersen arkandan küfrederler tarihçe gibi sözel şeyleri derste kısıtlı bir zamana ayır baktın sıkıldılar veya gösterdiğin işlem zor geldi ders içerisinde ara mahiyyetinde bir kaç şey anlatırsın.

hayırlı olsun yeni işin ustam başarılar dilerim

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni işinizde başarılar dilerim. Günümüzde bu tarz güzel şeyleri duymak biraz zor :(

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sınavlarda genelde hangi sorulara ağırlık veriliyorsa onları ders konularına al.
Geçmiş sınavlarda çıkan soruları örnek göstererek ders işlersen en azından sınavlara hazır olurlar.
Sende en azından program çıkarmakta zorlanmazsın.

Yeni işin hayırlı olsun.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) baya yorucuymuş ya bu iş sanırım alışana kadar biraz yorucak beni ilk gün heyacanı ile ayakta durmaktan bacaklarım arımıştı eve kendimi zor attım 8 de uyumuşum :) bu gün sabahtı allahtanda artık oturuyorum ara sıra yorulmadım fazla bilgisayar kullanmayı bilmeyen 2 kişi var sınıf 16 kişi sınıf zevkli iş miş :) tavsiye ederim. şimdide gözlerimden uyku akıyor bu işe alışana kadar forumu pek sık takip edemiyeceğim sanırım.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) baya yorucuymuş ya bu iş sanırım alışana kadar biraz yorucak beni ilk gün heyacanı ile ayakta durmaktan bacaklarım arımıştı eve kendimi zor attım 8 de uyumuşum :) bu gün sabahtı allahtanda artık oturuyorum ara sıra yotulmadım fazla bilgisayar kullanmayı bilmeyen 2 kişi var sınıf 16 kişi sınıf zevkli iş miş :) tavsiye ederim.

Bir bilgisayar kursuna gelmekle elde etmek istediklerinin ne olduğunu sorma fırsatınız olursa lütfen paylaşır mısınız?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bir bilgisayar kursuna gelmekle elde etmek istediklerinin ne olduğunu sorma fırsatınız olursa lütfen paylaşır mısınız?

iş bulma umudu, bilgisayar kullanmayı öğrenmek, para vermeden chat yapıp facebook ta gezinmek, 500 saatlik sertifika sahibi olmak, para kazanmak

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgisayar dersi verebilmek için nasıl bir belge istiyorlar yada diploma filan ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bilgisayar dersi verebilmek için nasıl bir belge istiyorlar yada diploma filan ?
Üniversitesi diplomanız olması yeterli bölüm ile alakalı.

Öğretmenler günü geçti galiba ! :D
:) he ya kötü oldu. inşallah seneye kadar devam ederim zaten gelen hocaların çoğu halk eğitimde asmekte okulda yada dershanede öğretmen sanırım benden başka bu işe yeni başlayan yok.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
boşver dostum ya kim bilgisayararı okulunda öğrenmiş:D
nette para kazanmayı öğret de hayır duası al öğrencilerinden..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
:) günde 6 saat haftada 30 saat ayda 120 saat 5 ayda 600 saatte anlatıcam yani bu dediklerini :D

Öğretirsin öğretirsin.

Bölümümüzde bilgisayar kullanmayı bilmeyen arkadaşlar vardı 3 aylık periyodda word,excel,powerpoint tablolarından,diğer kullanımlarına incik cıncık öğrenmişlerdi.

Başarılar,

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üniversitedeyken staja gönderildiğim lisedeki uygulama dersimi hatırlıyorum, sanki kalp krizi geçirecektim, sınıfın kapısından içeri girene kadar her saniye vazgeçmeyi düşünmüştüm ve aradan geçen 3 sene sonunda geçtiğimiz aylarda kendimi biri profesör olmak üzere, akademisyenlerin karşısında rahatlıkla ders verirken buldum. Nerden nereye diye mırıldanıp güldüm kendime : ) Diyeceğim o ki, her ne iş olursa olsun deneyim en önemli unsur olarak çıkıyor insanın karşısına..

Öğretmenliğin diğer bir güzel yanı da, en başta sabırlı olursanız bir süre sonra sizin öğrettiğiniz şeyleri birer birer kullanmaya ve yapmaya başladıklarında duyduğunuz mutluluktur. O anda, dünyanın en çok para kazandıran işi mi, yok öğretmenlik mi sorusuna emin olun herkes öğretmenlik cevabını verebilir.

Belki biraz konu dışında oldu ama yazmak istedim. Yeni işinde başarılar dilerim Özcan umarım çok başarılı olursun..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5