İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Okul Kıyafetlerinde reform

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Eğer siz orada kesin yargı belirtecek şekilde yazmışsanız bence diye de bir ifade yerleştirmemişseniz sizin düşüncenizden öteye bir ifade olmakta. Bu bağlamda bir vurgu yapmak için "BENCE" lafını ekleyin demiştim.

Bu uygulamanın ömürünü zaten uzun görmüyorum ben. kısa zamanda kaldırılmak zorunda kalınacaktır.

T

trgy

Misafir
Bana göre iyi olmuş. Okul kıyafetine para veremiyorlardı, okul kıyafeti gibi normal yaşamda giyilen kıyafetler giyilebilir. Şahsen ben derslere terlik şort vs vs gidiyorum ok da güzel oluyor. Bu uygulamayı küçükler de gayet uygulayabilir.

Herkes yamalı falan demiş ama okul kıyafetlerine harcanan para hiçbirşeye harcanmıyor, yok büyüdü yok küçüldü vs vs hiç olmazsa şimdi istediğini giyebilecek tanıdıklarından aldığı kıyafeti giyebilecek.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bana göre iyi olmuş. Okul kıyafetine para veremiyorlardı, okul kıyafeti gibi normal yaşamda giyilen kıyafetler giyilebilir. Şahsen ben derslere terlik şort vs vs gidiyorum ok da güzel oluyor. Bu uygulamayı küçükler de gayet uygulayabilir.

Herkes yamalı falan demiş ama okul kıyafetlerine harcanan para hiçbirşeye harcanmıyor, yok büyüdü yok küçüldü vs vs hiç olmazsa şimdi istediğini giyebilecek tanıdıklarından aldığı kıyafeti giyebilecek.

Evet. Yama konusuda çok abartma olmuş. Sanki 1950lerde yaşıyoruz. Herkes güzel güzek giysisini alır dersine gider hiçbir sorun olmaz bu zamanda.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bi kıravata 50 tl verdiğimi hatırlarımda bence okulların para kazanma yollarından biri gitti sadece:D

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bi kıravata 50 tl verdiğimi hatırlarımda bence okulların para kazanma yollarından biri gitti sadece:D

Seni yemişler. 5 tllik kravat. Ben lisede hiç kravat almadım. Biri 3 sene kullandı abime verdi abim 3 sene kullandı bana verdi ben kullandım sonrada bi arkadaşa verdim :D Nesilden nesile.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Olayın güzel yanı şu; normalde esnaf okul başlayınca süper iş yapıyordu. Diğer aylar düşük seyirde devam ediyordu. Şimdi işleri 1 aya yığılmayacak, tüm yıl iyi iş yapacaklar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Seni yemişler. 5 tllik kravat. Ben lisede hiç kravat almadım. Biri 3 sene kullandı abime verdi abim 3 sene kullandı bana verdi ben kullandım sonrada bi arkadaşa verdim :D Nesilden nesile.

Sizin okul sevecenmiş bizimki fabrika gibiydi:D O kıravatları almak zorunluydu ...

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
okullar soygun yeri gibi, temizlik parası zorunlu, okul hırkası çıkardık zorunlu, okul eşofmanı çıkardık zorunlu, kravatlar 40 lira. arma 20 lira. okul kantini 500 lük şişe kolayı 1 e satar.
öğrenci hayatımı hatırlıyorumda hiç durumumuz yoktu, fazla kıyafetimiz yoktu ama sivil gelmek isterdim. rahat oluyor yahu.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Saçma sapan bir kural çıkmış. Okulda kıyafet zorunluluğu olmalı. Herşeyden önce disiplindir bu. Nasıl ki işyerinde kravat mecbursa, nasıl ki kot yasaksa vs.vs. okulda bunun 2 katı olmalı.
Hiç bir şey için fanatik olmadım ama şu iktidarın yaptığı bir şeyde iyi olsun yahu dişimi kırıcam.

X

Xman

Misafir
Ben bu kararı destekliyorum, gariban edebiyatı yapan arkadaşlarda şunu unutmasınlar, önlük devam etse ne değişecek gariban yamalı delikli önlükle gelirken zengin 200 milyonluk özel kumaştan dikilmiş önlükle gelecek, birinin beslenmesinden simit çıkarken diğerinden tost sandviç vs. çıkacak. Bir takım yenilikleri eleştirerek aradaki maddi dengesizliklere anlam yüklemek bence doğru bir yaklaşım değil.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Off ya yazik insanlar sadece bir parti sevmedikleri icin yaptiklari iyi yada kotu hic birseyi sevmiyorlar agzinizla kus tutsaniz gene birtanesi evet dogru demez.

Lisede iken iktidari dahi bilmezkene atiyorduk öyle diyorduk.Avrupa amerika okula güle oynaya gidiyor egitim yuvasina giden adamlar istedikleri gibi gidiyor biz sanki bir memur gibi sanki zorunlu bir yere gidiyor gibi hep bir asker gibi yetistiriliyoruz diye sikayet ediyordur.

Avrupa amerika ve bir cok ülkede bu sistem hali kazirda var hepsininde egitim sistemi devam ediyor. Ben okulda iken önlügüm dikisli idi arkadaslarim her sene alirdi. Neden o zaman cikip birtane adam demedi simdi deniyor.

Ben ortaokula giderken hep ayni takim elbise ile giderken arkadasilarim her hafta degisik yeni gämlek alirdi neden bunu kimse demedi bu adamlar birsey yapinca gözünüze batiyor. Lisede öyleydi bu herzaman böyle olur durumu iyi kotu her zaman her yerde karsiniza cikar bunun ortasi yok.

Durumu iyi olanlar ve kötü olanlarinda arasindaki fark onlarin ne kadar calistiklari ile orantili.Maddiyet senin bir seyi istemek, almak ile sinirlidir. Calisan adamin bu ülkede her zaman parasi olur okumak isteyen adam bu ülkede parasi olmadan da ünilerin en iyi yerinde okuyup en iyi sirketlerin basina gecebilir yeterki istek lazim.

Ne yani bir insan calismayacak , sonra para kazanmayacak bu adam maddi durumu iyi degil diye.

sabah aksam calisan gerekirse 3 is dahi yapan adam para kazanacak ve ailesinin en iyi durumda okumasini isteyecek sonra birileride kalkip diyecek ki parasi olan farkli olacak diye, tabiki olacak adam it gibi calismis karsiligini almak isteyecek.

Bu kafa ile 3 adim ilerlemeyiz. O zaman soyle yapalim. maddi durumu iyi olmayanlar ac hadi bizde yemek yemeyelim. Onlarin evinde pc yok hadi kaldirip atalim. Onlar tv bakamiyor hadi kapatalim. Onlar evinin catisi delik hadi gidelim evlerimizi yikalim. Böyle sacma birsey olurmu. Onlar araba alamiyorlar diye calisip para kazanan adamdami araba alamayacak.

Isteyen herkes bu dünyada istedigi seyi alabilir.Yeter ki istek olsun.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
İyide bu yöntem zaten yokmuydu ? Yazın tişört giyme olayı felan ?

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Lise öğrencisiyim.Zaten çoğu okul serbest kıyafet gibi giyiniyor.Biz siyah keten pantolon , üste mavi t-shirt giyiyoruz.Ancak bunda bile " hacı ayakkabı orjinal mi " vs. gibi muhabbetler dönüyor.O yüzden serbest olunca iyice cozutacaklar.Özellikle kızların t-shirtlerinin altından 3-4 tane farklı bişeyler cıkıyor.İyice garip giyinecekler bence.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O yüzden serbest olunca iyice cozutacaklar.Özellikle kızların t-shirtlerinin altından 3-4 tane farklı bişeyler cıkıyor.İyice garip giyinecekler bence.

Iste bizde bunu cozelim kendi aramizda ne diyoruz. Okullarda basortulu kizlar istenmiyor. Nerede acik sacik nerede gomlegi cikik iceriisnden camasirlari görünen kizlari istiyorlar.Sagda solda basortulu yada tam boy pardesülü okullu kizlar görmek istemiyorlar.

iste devlette isteklere cevap vermis.Burada anlasalim.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Iste bizde bunu cozelim kendi aramizda ne diyoruz. Okullarda basortulu kizlar istenmiyor. Nerede acik sacik nerede gomlegi cikik iceriisnden camasirlari görünen kizlari istiyorlar.Sagda solda basortulu yada tam boy pardesülü okullu kizlar görmek istemiyorlar.

Valla kendi okulum için konuşayım ;

M.Yardımcımız açık saçık giyinenleri kürsüdeki konuşmalarıyla , sınıftaki konuşmalarıyla yerin dibine soktu soktu çıkardı.O yüzden bizim okulda öyle birşey yok , herkes kurallara uygun bir şekilde geliyor .( ben hariç oda özel sebepten dolayı )

Ayrıca türbanlı kızlarında açık saçık giyinenlerden pek farkı kalmadığını düşünüyorum.O yüzden milletin ne istediği pekte umrumda değil.

Eniştem biraz acaip bi adam , çocuklarına kıyafet vs. almıyor.Bu cocuklar hep sağdan soldan gelen kıyafetlerle geziyor.Okul önlükleride milletin eskileriydi.Şimdi ne yapacaklar merak ediyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

Bariz saçmalamışsın dostum...Daha önceki post larda kimse iktidara göre ne yorum yapmış nede senin dediğin şekilde bir imada bulunmuş.

Yok efendim şöle istemiyor böyle istiyorlarmışda bla blaymışta saçma bunlar:D

Basörtüye nerden getirdin ona dahada şaşıyorum :D Artı serbest kıyafet olunca okula açık seçik kimsenin gelebileceğinimi sanıyorsun, aynı disiplin yine uygulanır merak etme...

Olay burda okulların podyuma dönüp dönmiyeceği.Bence hiçde sorun olmıyacak bakın görün.Yurt dışında nasıl maddi eşitsizlik olduğu halde uygulanabiliyorsa burdada uygulanır.

Ama üste biri okul öğrencisi gibi girenler olucaktır demiş.Gerçekten ilginç bir bakış açısı ve sorun cidden.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Isteyen herkes bu dünyada istedigi seyi alabilir.Yeter ki istek olsun.

Yazınızda türkçe karakterler göremedim, bu yüzden Türkiye'de yaşamadığınızı düşünüyorum ve buından dolayı da Türkiye'de ki yaşamı anlayamadığınızı düşünüyorum.

Görüşleriniz hiç bir noktasına katılmak mümkün değil...

Bu ülkede işsizlik diye bir sorun var, bu ülkede dayı kavramı var, bu ülkede kötü şartlarda çalıştırılma diye bir sorun var, bu ülkede gelir adaletsizliği diye bir sorun var...

Bu ve daha bir çok buna benzer sorunları görmezden gelip "çalışan adam her zaman istediğini alır" gibi bir mantık kabul edilemez....

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ben bu kararı destekliyorum, gariban edebiyatı yapan arkadaşlarda şunu unutmasınlar, önlük devam etse ne değişecek gariban yamalı delikli önlükle gelirken zengin 200 milyonluk özel kumaştan dikilmiş önlükle gelecek, birinin beslenmesinden simit çıkarken diğerinden tost sandviç vs. çıkacak. Bir takım yenilikleri eleştirerek aradaki maddi dengesizliklere anlam yüklemek bence doğru bir yaklaşım değil.

İlköğretimde ise haftalık programa göre getiriliyor yiyecekler.Oda büyük ihtimal " Tost, peynir zeytin , kızartma , ekmek arası cikolata " gibi yiyecekler.

Ayrıca 200 liralık önlük yok abi ya :) En kalitelisi bossa mıydı neydi oda 30 Lira falan :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5