İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Okunulması Gereken Kitaplar

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Ben sevdiğim bir seriyi ekliyorum, sizdende önerileri bekliyorum :D

Mitoloji
Percy Jackson ve Olimposlular Serisi
Şimşek Hırsızı [Rick Riordan]
Canavarlar Denizi [Rick Riordan]
Titan'ın Laneti [Rick Riordan]
Labirent Savaşı [Rick Riordan]
Son Olimposlu [Rick Riordan]

Mısır Serisi
Nehir Tanırısı [Wilbur Smith]
7. Papirüs[Wilbur Smith]
Büyücüler Kralı[Wilbur Smith]
11. Yazıt [Wilbur Smith]

Psikoloji
Eylül [Mehmet Rauf]

Dünya Klasikleri
Diriliş [Tolstoy]
Sefiller [Victor Hugo]

Türk Edebiyatı
Tutunamayanlar [Oğuz Atay]

Çocuk
Çocuk Kalbi [Edmondo De Amicis]

Bilim-Kurgu
Metal Fırtına [Orkun Uçar, Burak Turna]

Amerikan Edebiyatı
Olasılıksız [Adam Fawer]

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Türklerin ilk psikoloji romanı sıfatını taşıyan Mehmet Rauf'un Eylül romanını kesinlikle öneriyorum.

images

Süreyya Beyle Suat Hanım beş yıldan beri evlidir. Bir yaz, Boğaziçi'nde, Yeni Mahalle'de küçük bir ev kiralarlar. Mutludurlar. Süreyya'nın arkadaşı Necip, sık sık gelip yanlarında konuk olarak kalmaktadır. Necip, Suat'a çok değer vermekte, ona karşı derin bir saygı beslemektedir. Bu değer veriş ve saygı bir gün şiddetli bir sevgiye dönüşür. Genç adam, sevgisini içinde gizlemektedir. Bir gün dayanamaz...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Wilbur Smith Mısır Serisi

Nehir Tanırısı
7. Papirüs
Büyücüler Kralı
11. Yazıt

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Kişisel Gelişim
Ahmet Şerif İzgören'in tüm kitaplarını okuyun tek tek yazamam adamın kitapları muhteşem beğenmezseniz para iadesi bile var o yazar için fakat ben beğenmeyen adam görmedim daha. :)

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
"Öyle bir sınavdayız ki; bu sınavda kitabı açıp bakmak serbest"...Kuran-ı Kerim

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Kişisel Gelişim
Ahmet Şerif İzgören'in tüm kitaplarını okuyun tek tek yazamam adamın kitapları muhteşem beğenmezseniz para iadesi bile var o yazar için fakat ben beğenmeyen adam görmedim daha. :)

Süpermen Türk olsaydı seminerine katılmıştım, adam iyi gaz veriyor gerçekten. Ama seminerde anlattıklarını araştırdım sonra, bazıları masal, kendisi yeniden kurgulamış sanırım. İnternette araştırdım ama olaylar onun anlattığı gibi değil, mesela merkepli kütüphane hikayesi.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Hayatımda 3 adet kitap okudum.

Minikken;

cocukkalbi-727517.jpg

Çocuk Kalbi; İlkokul çağındaki Enrico adındaki İtalyan bir çocuğun okul ve sosyal yaşamını, çocuğun kendi ağzından anlatan bir romandır.
Yazarın kendi oğlunun günlüklerinden esinlenerek yazdığı bir kitapdır. Ünlü İtalyan yazar Edmondo De Amicis tarafından 1886 yılında tamamlanmış ve dünyanın tüm dillerine çevrilmiştir. Eğitim bilim uzmanlarınca "dünyanın en yararlı çocuk kitabı" olarak kabul edilmiştir

Minik ile Gençlik Arası

sefiller%20copy.gif

Sefiller; (Fransızca: Les Misérables), Victor Hugo'nun 1862 yılında yazmış olduğu roman. Roman Fransız Devrimi'nin etkisiyle ortaya çıkan romantizm akımının en önemli eserlerindendir.

Gençken

250px-Metal_F%C4%B1rt%C4%B1na_Kapak.jpg

Metal Fırtına; Orkun Uçar ve Burak Turna tarafından yazılan, Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye saldırmasını konu alan politik kurgu tarzında 302 sayfalık bir romandır.

3'ü de gayet iyiydi. :yeho

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
İsmi yazılan kitaplar eklendi. Lütfen sadece yazarı değil isimleride yazın. Kategorisini de belirtirseniz daha iyi olur :)

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Kesinlikle Olasiliksiz, su ana kadar okudugum en guzel kitap ve yillarca bestseller listelerinden dusmemis efsanevi bir kitap

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Hayatımda 3 adet kitap okudum.

Minikken;

cocukkalbi-727517.jpg

Çocuk Kalbi; İlkokul çağındaki Enrico adındaki İtalyan bir çocuğun okul ve sosyal yaşamını, çocuğun kendi ağzından anlatan bir romandır.
Yazarın kendi oğlunun günlüklerinden esinlenerek yazdığı bir kitapdır. Ünlü İtalyan yazar Edmondo De Amicis tarafından 1886 yılında tamamlanmış ve dünyanın tüm dillerine çevrilmiştir. Eğitim bilim uzmanlarınca "dünyanın en yararlı çocuk kitabı" olarak kabul edilmiştir

Minik ile Gençlik Arası

sefiller%20copy.gif

Sefiller; (Fransızca: Les Misérables), Victor Hugo'nun 1862 yılında yazmış olduğu roman. Roman Fransız Devrimi'nin etkisiyle ortaya çıkan romantizm akımının en önemli eserlerindendir.

Gençken

250px-Metal_F%C4%B1rt%C4%B1na_Kapak.jpg

Metal Fırtına; Orkun Uçar ve Burak Turna tarafından yazılan, Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye saldırmasını konu alan politik kurgu tarzında 302 sayfalık bir romandır.

3'ü de gayet iyiydi. :yeho

Az ve öz abi. :D

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Wilbur Smith Mısır Serisi

Nehir Tanırısı
7. Papirüs
Büyücüler Kralı
11. Yazıt

Yazarın adı zaten Wilbur Smith, açıklama da mısır serisi :D

Kitapların açıklaması olarak eski mısır dönemine ait efsaneler diyebilirim. Savaş, strateji, aksiyon, aşk, tutku, fantastik herşey var. Eğer birgün filmi çekilse, 3'leme yapsalar, lord of the rings'ten sonraki en iyi 3'leme film olur ;)

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bernard Cornwell'in genel olarak butun kitaplarini tavsiye ederim, adam muhtesem bir tarihi savas roman yazari, adama hayranim yani...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5