İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oldu mu şimdi Serdar Ortaç ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar

Serdar Ortaç'ın açtığı video sitesini birçoğunuz biliyorsunuzdur bilmeyenler için www.sortube.com

Bugün siteyi bir gezeyim dedim ve sitede birçok klip gördüm örneğin;

http://sortube.com/Video.Aspx?id=2904

http://sortube.com/Video.Aspx?id=2905

http://sortube.com/Video.Aspx?id=3626

ve bunun gibi binlerce

Şimdi arkadaşlar biz sitelerimizde telif hakkı olan videoları yayımlayınca anamızı ağlatıyorlar ama Serdar Ortaç hepsini kendi sitesine birgüzel koymuş.Bizim sitelerimiz kapanıyorsa Serdar beyin sitesi de kapanması gerekir.Hakkımızı yedirmeyelim hep beraber nereye gerekiyorsa şikayet edelim.

Sizinde fikirlerinizi duymak isterim.

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sanatçılarla arasında bir bağ olabilir, müyapa şikayet etmek lazım yinede...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Serdar Ortaç bildiğim kadarıyla internetle oldukça içli dışlı biri; dolayısıyla yaş tahtaya basmaz; bulur bir yolunu.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
hocam bir sorsaydın müyaptan izniniz varmı diye :D benim şehirler arası açık olsa arıcamda telden kapalı Tel: + 90 212 257 46 71

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Agaya beleş hesabı olmuş. Bir şey olacağını sanmıyorum. Bir yolunu bulurlar...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Müyapa üye olmayan sanatçılar için problem yok diye biliyorum.

oxxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her katıldığı tv programında reklamını yapmayı ihmal etmiyor illa her işe el atacaklar biz gidip beste yapıp şarkı söylüyormuyuz sizde site açmayın dimi ama

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Belki video sahipleri kendileri soylemistir kliplerimizi siteye ekle diye. İsin detayını bilmek gerekiyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Belki video sahipleri kendileri soylemistir kliplerimizi siteye ekle diye. İsin detayını bilmek gerekiyor.

Bu mantıksız; telif hakları sanatçıya ait olsa denetleyip kontrol etme hakkı sanatçıda değildir.
Korsanı şusu busu çıktığında bas bas bağıranlar, kamuoyu desteği bekleyenler, al serdarcıım sana beleş diyemezler.
Yayınlama izni direk sanatçıdan değil, kurumdan alınır. Müyap'ın bilgisi dahilinde olmalıdır.

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Klipler genelde sarkıyı tanıtmak icin oldugundan öyle bir yorum yazmıstım. Yani cogu sanatcının video kliplerine sitelerinden ulasabiliyoruz. Ama ne derece mu-yap la senkronize calısıyorlar onu bilmiyorum tabi. O yüzden söylediginiz dogru olabilir ona bi itirazım yok.

A

a.ışık

Misafir
peki sagopa kajmer müyap'a kayıtlı mı, yada telif hakkı için tescil ettirmiş mi bu videoları? onu da sormak lazım ;)

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi bişi diycem olmayacak :)
alta kodluyorum anlayan anlasın...

XX XXX XXXXXXXX?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Müyaptan İzin alınıp yapılmıştır. İzin verilen sanatçı listesi vardır editörlerde eklenen video izinli listede ise onay veriliyordur.

Sanmıyorum izin alınmadan yapıldıgını.

her katıldığı tv programında reklamını yapmayı ihmal etmiyor illa her işe el atacaklar biz gidip beste yapıp şarkı söylüyormuyuz sizde site açmayın dimi ama
Ne kadarda bas bas bagırsada günlük 8000-9000 hiti gecemiyorlar. Artık millet video sitelerine doydu...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5