İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

olmasa...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Google adsense, adbrite, sedo vb... para kazanilan yerler olmasa...
Turk reklam verenleri disinda para kazanacak biryer olmasa...
Bu forumdaki kac kisi sitesini kapatmadan bu islere devam eder?

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ben ederim.. Hiçbirşeyin reklamını yapamasam da kendi yaptığımız işlerin reklamını yaparak tatmin olabiliriz. Belki o zaman yaptığımız işlere daha fazla önem verebiliriz.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ben ederim, çünkü olay kendini tatmin olayına döndü... az da olsa çokta olsa kazanmanın zevki gibisi yok :D

E

erotikbul

Misafir
ben de edebilirim. sebeplerini uzun uzun yazarım neyse paylaşmak istemiyorum ama kesinlikle ederim yani.

iyinetadmin sen edebilirmisin peki :D
Kesinlikle yanlış anlama ama fikrimce, edemezsin gibi geldi bana.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben şu ana kadar (6 senedir) hiçbir yerden para kazanmadım. Gün oldu sitelerimin hiti 10bin tekili geçti gene kazanamadım. Hep devam ettim. Şimdi sayenizde birşeyler deniyorum inşallah kazanırım. Sedo, Adsense, Updated'e son hızla giriş yaptım hayırlısı :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
eg-zotikbul' Alıntı:
ben de edebilirim. sebeplerini uzun uzun yazarım neyse paylaşmak istemiyorum ama kesinlikle ederim yani.

iyinetadmin sen edebilirmisin peki :D
Kesinlikle yanlış anlama ama fikrimce, edemezsin gibi geldi bana.

Yanlis anlamiyorum, elbette merak konusu olmus olabilir.
98 den bu yana bu isleri yapiyorum, o zamandan beri izleyenler bilirler; adsense cikana kadar iyinet pek yabanci reklam kullanmadi.
Bir ara CJ kullandim, o da verimli degildi.
Simdi biraz adbrite deniyorum.
Bu sitenin gelirleri, acildigindan bu yana, giderin %90 ile %110 arasinda bir yerlerdedir.
Yani sitenin 100 liralik gideri varsa bazen 10 lira cepten cikti, bazen 10 lira cebe girdi.
Ama hep nedense iyinet.com a uye webmasterlar (yada buyuk cogunlugu) iyinet.com u cok para yapiyor sanirlar.
iyinet.com bugun benim elimde degilde, "internetten para" forumunu cok SIK kullanan webmasterlardan birinin elinde olsaydi, sanirim o kisi para kazanma konusunda benden cok daha iyi bir is cikartirdi.

S

Senbul

Misafir
Kesinlikle devam ederim.zaten dişe dokunur birsey kazandıgım yok.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla ben kesinlikle devame derim ben bu işe ilk olarak para amaçlı girmemeiştim eskidende Google adsense, adbrite, sedo vb... yoktuki... hele hele türk reklamalrı heç yoktu hep cepten cepten :p

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"baslik pek ic acici deil! Ozellikle de bu basligi acani dusununce daha bi vahim oluyor durum. diger kullanicilar ne yapsin.. "

konu hakkindaki yorumuma gelince.. devam ederdim ediyorum zaten kullanmiyorum hic birini...

iyi calismalar..

B

besiktaslim

Misafir
e tabi ozaman server kiralamak biraz bel bükeceğinden her siteye ir host alıp yayınlardım sonuçta genel anlamıyla işim net olduğundan kişisel bişeyleride referans olarak gösterebilmem gerekiyor

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Google adsense, adbrite, sedo vb... para kazanilan yerler olmasa...
Turk reklam verenleri disinda para kazanacak biryer olmasa...
Bu forumdaki kac kisi sitesini kapatmadan bu islere devam eder?
bence çok az kişi devam edebilir maalesef. para kazanılacak başka sektörlere kayardı insanlar. çoğu kişi sadece para kazanmak adına 0 emek ve 0 dizayn ile site açılıyor. türk webmasterlığı adına kötü bişi bu tabii...

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabi devam ederdim çünkü seviyorum bu işi o zaman daha çok kendi hoşlandığın tarz sitelere yönelirdim gerçi tr piyasasında sitem yok :) kimse korkmasın bu işler gitgide büyüyecek olmasa diye bir şey olmayacak yani .

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende devam ederdim sponsorsuz da bişiler yapariz maksat hobby ama adsl olmasa idi kesinlikle ugraşmazdim iki saat lak lak yapar cıkardim adsl cıktı işler degişti

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
(Bence bunların olmaması mümkün değil.)

ama yine de soruş amacınıza uygun şekilde cevap vereyim:

Türk reklam verenler de bir ölçüde bence ihtiyaçları karşılarlar.
Daha önce masrafları çıkaracak kadar da olsa çeşitli yerlerden kazanç sağladım. Ama daha profesyonel ve kullnışlı olacağını düşündüğüm için bu reklamverenlerle çeşitli sitelerde çalışmayı tercih ediyorum..

saygılar..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle devam etmem. ilk yapacağım iş kablonet bağlantısını kapatmak olur. limitli adsl alır, bildirgec'e filan takılırım. zaten yakında yapacağım şey de o herhalde :p

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çoğunluk devam ederim demiş ama ben kesinlikle devam etmezdim. kalitesiz içerik sunup bedavadan para kazanmıyorum ve kazanacağımı bildiğim için yapıyorum.
kazanma imkanı her zaman var internette. interneti de bu yüzden seviyorum. ama kazanma imkanı olmasaydı uğraşmazdım , çünkü birşey üretmiyorum. var olanı ihtiyacı olana en güzel şekilde sunuyorum. bundan zevk almıyorum. getirisinden zevk alıyorum. ama bir şey üretseydim , mesela bir script , bir program ya da yayınlanacak bir şeyler , işte o zaman uğraşırdım.

mesela iyinetadmin gibi ürettiğiniz bir şeyin gelişimini görmek sizi mutlu ediyor olabilir. ek$isozluk sahibi de sürekli takip ediyor sitesini ( güncelleme anlamında değil , kullanım anlamında ) , yani sonuç olarak gerçekten hizmet eden bir sistem kurduysanız para kazanmasanız bile mutlu olabilirsiniz.

iyinetadmine başta kızmıştım subdomain olayı için ama , bana çok hit yollamaya başladığından beri olayı daha iyi kavramaya çalıştım. iyinet üyeleri bu işten kesinlikle hit bakımından karlı çıkıyor. ama sonuç verdiği sayfaların sunumu çok yanlış. kalitesiz uğraşılmamış ve zamanını yiyor insanların. bir şekilde sonuç sayfları , mesela bedava.mp3.indir.iyinet.com/bedavampindir.html (herneyse) , bu sayfayı temizleyip küçültüp kolay kullanılır hale getirirse insanların zaman kayıpları azalabilir. ama ne kadar zorlarsam zorlayayım etik gelmiyor. tabi her zaman söylüyorum internet özgürlüktür diye. bence herkes zekası kadar ilerler bu işte. bu da zekice bir iş. ancak internette kayboluyor insanlar artık. otoal , realist , iynet vs. aradığımı bulmakta zorlanıyorum artık google'da...

kolay gelsin herkese...

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cebimden harcadığım siteleri kapatır büyük düşünmeyi bırakır küçük işler yapardım. Yani şu anki halimden pek bi farkı olmazdı..

Zink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bırakmazdım. Yeni çözümler üretirdim :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5