İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Olmayan bi kelimede ilk sıradayım

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sitemde olmayan bir kelimeyi arattığımda google ilk site benim fullegal çıkıyor, ne zamandır öyle program paylaşmıyorum, bu google neden silmiyor beni sıralamadan, o kelimenin yakıştığı tonla siteler varken?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
kelimeye bakmadan yorum yapmak zor.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
pardon yazmamışım
kelime full program

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ilk site bir arkadaşımın sitesi ama 2. siteyi tanıyamadım
son iki link zaten ölü
bunu arama sonuçlarından çıkarabilirmiyiz

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ilk site bir arkadaşımın sitesi ama 2. siteyi tanıyamadım
son iki link zaten ölü
bunu arama sonuçlarından çıkarabilirmiyiz

Bayağı bir site sana o "anchor text"i kullanarak backlink vermiş. O siteleri tespit edip backlinkler tek tek silindikten sonra googleda sana ait siteler için wm toolsdan url kaldır, sana ait olmayan siteler için de sayfa değişmiş bildirimi yaparak sorun çözülebilir.

Bazı siteler de sana şafak diye backlink vermiş yakında o kelimede de birinci çıkarsan şaşırma :)

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
<meta name="keywords" content="teknoloji, internet, wordpress tema, program, oyunlar, yazılım, internet haber, teknoloji haberleri" />

Bu yüzden olabilir mi?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ne akla keramet anlamadım üzüldüm birazda , ama sonraları düzeldi , birilerine faydalı olabiliyoruz google aracı oluyor sandbox a düştüğüm gün herşey biter.

Bugüne kadar sandboxa düşmeyen sitem olmadı. Hepsi farklı nedenlerle. Ama sandboxtan çıktıklarında o kadar güçlendiler ki bazen deneme amaçlı yeni sitelerin sandbox yemelerini sağlıyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
<meta name="keywords" content="teknoloji, internet, wordpress tema, program, oyunlar, yazılım, internet haber, teknoloji haberleri" />

Bu yüzden olabilir mi?

Google keywordsleri takmıyor. Ama domain isminde geçen "full" ile içerikte geçen "Program İndir" bu sonucun oluşmasında etkilidir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
desene bi ton iş :/
müsait bi zamanda ilgilenicem

şu şafak olayını anlayamadım kim vermiş link :D

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
sen vermişsin :) yorum yazarken kendi adını yazma sitenin adını yaz :D

kuruoglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemde olmayan bir kelimeyi arattığımda google ilk site benim fullegal çıkıyor, ne zamandır öyle program paylaşmıyorum, bu google neden silmiyor beni sıralamadan, o kelimenin yakıştığı tonla siteler varken?

Bu kelimeyi daha önce keywords olarak kullandıysanız silinmemiş olabilir.
Bende 3 sene önce siteyi ilk açtığımda "en iyi emlak sitesi" diye bir tag oluşturmuştum ve 1 ay sonra da sildim. Ama hâla aktif olarak ilk 10 da hatta ilk 5 te görünüyorum..

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Ve ayrıca site içeriğinde yazılım ile alakalı yazıların çok (örnek: TeamViewer – Hepsi bir arada çözüm, Asp.Net AJAX Poll (ing), Süper hızlı Firefox 4 indirin!, Winrar 4 indirilebilir durumda! vs.) + "Program İndir" adında sayfan bile var...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu kelimeyi daha önce keywords olarak kullandıysanız silinmemiş olabilir.
Bende 3 sene önce siteyi ilk açtığımda "en iyi emlak sitesi" diye bir tag oluşturmuştum ve 1 ay sonra da sildim. Ama hâla aktif olarak ilk 10 da hatta ilk 5 te görünüyorum..

Böyle bir durum olmamalı. 5 sene sonra hala sitende olmayan kelimede çıkıyorsan bunun nedeni anchor text olabilir. İncelemek gerekir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
acaba kelimeyi geri çekmesem mi, o kadar kalite site içinde ilk olmam, bazılarını kızdırmasın sonra?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
acaba kelimeyi geri çekmesem mi, o kadar kalite site içinde ilk olmam, bazılarını kızdırmasın sonra?

sana kim ne diyebilir :)

Bir süre sonra birisi o kelimeyi sitesinin titlesinde ve urlsinde kullanıp, backlink alıp seni geçebilir....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5