İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Olmuyor Olmuyor...

B

Bedavalar-Net

Misafir
Cok haklisin,en iyisi kaliteye yönelmek sanirim.Bunun sonucundada google dan kazaniriz insallah.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her site adsense için para kazanmaya müsait degildir bunu hala çok arkadaş anlamıyor.
Adsenseden para kazanmak için para kazanılacak konularda siteler açmak gerek.Defalarca yazıldı eski topiclere bakın ne konularında siteler yapsam diye düşünüyorsanız.
örneğin "Paris Hilton" için bir fan sitesi yaptınız tamam hiti çok yüksek olabilir ama bu siteden para mara kazanamazsınız.Ee benim hitim yüksek ben iframe ile loan reklamı yada kanser ilaçları reklamı çıkartayım derseniz eninde sonunda banlanırsınız.
Bu sorun tek bizde degil yabancı forumlardada tartışılıyor.
adam yazmış:
49 clicks for only one dollar?
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=17541

M

M@latyæsporlu

Misafir
yoktur iyi demişsin paris hilton ile ilgili konulmaz çok iyide konur.. paris hiltonun sitesine eg-zotik hava verirsek olmaz, ama bi fan kulüp ayağına yaparsak çok iyi konabilir ki üstelikte parisle ilgili reklamlar çıkıyor :D sibel kekillidede greencard ama bazen host reklamlarıda çıkıyor :D belgesi bende mevcuttur :)

M

Maxi

Misafir
yoktur' Alıntı:
örneğin "Paris Hilton" için bir fan sitesi yaptınız tamam hiti çok yüksek olabilir ama bu siteden para mara kazanamazsınız.
Neden kazanılmazmış ? 2000 absürt site hiti ile günde 15 / 30 $ + kazandığım günler oldu. Istersem yine kazanırım.
(Frame açmadan)

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası Sitem Gazete linklerinin yer aldığı bir site.... Sitem www.gazetebul.com Bu sitede 5 günde 2 dolar daha olmadı... Ortalama 5 Günde 624 Gösterim... Ne yapmalıyım Ki Günde 5 Dolar istiyorum Fazlasında Gözüm yok..

Diğer arkadaşlar hile yap demiş.. Şimdi Hile yapacaksın da nasıl yapacaksın! Hile yaparsan canını kötü yakıyorlar! Bunuda biliyorum!

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
canner' Alıntı:
Açıkçası Sitem Gazete linklerinin yer aldığı bir site.... Sitem www.gazetebul.com Bu sitede 5 günde 2 dolar daha olmadı... Ortalama 5 Günde 624 Gösterim... Ne yapmalıyım Ki Günde 5 Dolar istiyorum Fazlasında Gözüm yok..

Diğer arkadaşlar hile yap demiş.. Şimdi Hile yapacaksın da nasıl yapacaksın! Hile yaparsan canını kötü yakıyorlar! Bunuda biliyorum!

1-Gazete siten hobi olarak kalsın.Zaten hergün güncellenen bir site degildir.
2-Para kazanmak için başka siteler açmaya başla hemen.
Örnek:
formula1 türkiye
Tatil köyleri
istanbul
istanbul hotel
Dentist
hosting tanıtım sitesi (hostbul.net benzeri ingilizce olursa paraya para demezsin)
Sağlık
tekstil
gıda

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi doğru söylemek gerekirse... Ben legalpara ile ilgili siteler nasıl! Tutar mı!

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'in frame konusunda herhangi bir maddesi yok TOS da. Ancak 2 tane frame konusunda sorun olabilecek madde var.

1. si adsense sitenizde konu ile alakalı "keyword-targeted" reklam çıkması gerek der... Örneğin mp3 konulu sitenizde loan reklamı çıkarır iseniz (özellikle bolca mp3 reklamı var iken) bu adsense için sorun olabilir. Çünkü tıklanma oranınız azalacaktır. Dikkat ederseniz adsense, kendi sitesindede öngördüğü kurallar çerçevesinde nasıl daha fazla tıklama oranı elde edersiniz diye size bilgi verir. Tıklama oranının yüksek olması bir çok açıdan adsense'in yararınadır. Ayrıca diğer mp3 siteleride mp3 kelimesi az ödüyor diye başka reklamları kullanır, ozamanda mp3 reklamları birikir/tıklama olmaz bu da adsense için sorun teşkil eder.

2. si ise bir reklamı 1 den fazla kez aynı sayfada gösteremeyeceğinizdir. Eğer 2 tane frame reklam yayınlarsanız aynı reklam aynı sayfada birden çok kez görüntülenebilir. Özellikle framelere yazıyı yazıyor iseniz yada sitenizin içeriği olan konuda kısıtlı reklamlar yayınlanıyor ise olası bi durum.

Sonuç olarak reklamı frame içinde 1 kere kullanmak ve başka bir şekilde sayfada reklam yayınlamamak (frame in içine birşey yazmamanız durumunda) tamamen yasal.

Sayfanızda reklam çıkmıyor yada alakasız reklamlar çıkıyor ise frame in içine yazı yazarak ilgi alakalı yada herhangi bir reklam çıkarma durumunun ise yasal oldacağını varsayabiliyorum ancak... 1 senedir adsense ile çalışıyorum, bu konuda bir kaç mail alışverişi yaptıydık zamanında, bir şey demedilerdi net olarak...

Uzun zaman günde 2500 click ve %4 tıklanma oranı ile frame içerisinde gösterdim reklamları bir sitemde, bu aradada mailleştik... Herhangi bir problem yaşanmamıştı.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nedo' Alıntı:
Adsense'in frame konusunda herhangi bir maddesi yok TOS da. Ancak 2 tane frame konusunda sorun olabilecek madde var.

1. si adsense sitenizde konu ile alakalı "keyword-targeted" reklam çıkması gerek der... Örneğin mp3 konulu sitenizde loan reklamı çıkarır iseniz (özellikle bolca mp3 reklamı var iken) bu adsense için sorun olabilir. Çünkü tıklanma oranınız azalacaktır. Dikkat ederseniz adsense, kendi sitesindede öngördüğü kurallar çerçevesinde nasıl daha fazla tıklama oranı elde edersiniz diye size bilgi verir. Tıklama oranının yüksek olması bir çok açıdan adsense'in yararınadır. Ayrıca diğer mp3 siteleride mp3 kelimesi az ödüyor diye başka reklamları kullanır, ozamanda mp3 reklamları birikir/tıklama olmaz bu da adsense için sorun teşkil eder.

2. si ise bir reklamı 1 den fazla kez aynı sayfada gösteremeyeceğinizdir. Eğer 2 tane frame reklam yayınlarsanız aynı reklam aynı sayfada birden çok kez görüntülenebilir. Özellikle framelere yazıyı yazıyor iseniz yada sitenizin içeriği olan konuda kısıtlı reklamlar yayınlanıyor ise olası bi durum.

Sonuç olarak reklamı frame içinde 1 kere kullanmak ve başka bir şekilde sayfada reklam yayınlamamak (frame in içine birşey yazmamanız durumunda) tamamen yasal.

Sayfanızda reklam çıkmıyor yada alakasız reklamlar çıkıyor ise frame in içine yazı yazarak ilgi alakalı yada herhangi bir reklam çıkarma durumunun ise yasal oldacağını varsayabiliyorum ancak... 1 senedir adsense ile çalışıyorum, bu konuda bir kaç mail alışverişi yaptıydık zamanında, bir şey demedilerdi net olarak...

Uzun zaman günde 2500 click ve %4 tıklanma oranı ile frame içerisinde gösterdim reklamları bir sitemde, bu aradada mailleştik... Herhangi bir problem yaşanmamıştı.

Yerinde bir açıklama olmuş, düşündüğümüz gibi.. Teşekkürler.

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir konuya daha açıklık getirmek isterim. Besturk.net sitesini söylemişsiniz örnek olarak.

Adsense programı temelde bir ürünü satmak yada tanıtım yapmak için reklam veren şirket/kuruluş/organizasyon vesairelerin reklamlarını sitenizde ve google da göstererek müşteri, ziyaretci bulmaya yarar.

Besturk, Türkçe bir site ve Türk ziyaretçilere hitap ediyor. Yayınladığı borç,kredi reklamları, İngilizce olmasının yanı sıra ABD ve UK'de (United Kingdom ülkeleri) hizmet veren şirketlerin reklamları. Yani anlayıp tıklasanız bile bu hizmetleri kullanamazsınız. Bu da demek oluyorki reklamın başarı oranı %0. Basit bir soru size;

"Besturk'ün yaptığı bu yayın, reklam veren yada adsense'in herhangi bir yarar/kazanç elde etmesini sağlıyormu, yoksa sadece programa zarar mı veriyor?"

Bu soruyu cevapladığınız zaman besturk ile ilgili sorunuzun da cevabını almış olacaksınız Sn.Anadolu.

Ancak otel, çiçek, yeşil kart reklamları için durum böyle değil. İngilizce de çıkıyor olsa hotel reklamı bir Türk gidip İngilizce siteden bilgi edinebiliyor yada rezervasyon yaptırabiliyor. Tıklama oranıda bu reklamları çıkarttığınızda (frame'de bilinçli olarak) çok düşük seyretmiyorsa adsense için herhangi bir problem olmamalı. Teoride öyle.

Rometeus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Of arkadaslar arattırma yaptım, bunlar cikti.
Ya pisman oldum mesaj yazdıgıma altına.
Kendimi suclu hissetmeye basladim ya.
Olurmu böyle şey ya.
Off..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
rometeus, canım kardeşim, foruma hoşgeldin. bu tarz yerlerde soru sormadan önce aynen senin yaptığın gibi arama yapılır buraya kadar doğru fakat eski ve güncelliğini yitirmiş konulara cevap yazılarak tekrar diriltilip gündeme getirilmez (istisnalar kaideyi bozmaz). yani arama yapmış olman konuyu diriltmene mazeret değil. daha yeni gelmişsin olur o kadar arıza :) (al bi de sana hoş geldin rep i)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5