İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

elviopowell

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Merhaba, gunumuzde bir cok unlu oyuncu & youtuber olta yontemi ile hesaplarini caldiriyor.
Olta yontemi nedir?
Olta yontemi, bir insanın ozel mail & telefon numaralarına karsi kisiyi kandiracak sekilde mesaj gonderip sifrelerini almasıdır.
Ornek vermek gerekirse instagram'da hesabinizin onaylanmasini istiyorsunuz? (kim istemez ki)
Korsan size bir mail atıyor, bir domain alip atiyorum: www.instagramverifyservices.com. Siz ise size attigi linkten hesabinizi giriyorsunuz. Iste o anda hesabiniz artik korsanlarin elindedir.
Giydirme:
Yaklasik 6-7 senedir siber guvenlik alaninda faaliyet gosteriyorum, boyle bir yontem gormedim. Geleni geceni aliyorlar ve kendilerine korsan diyorlar. Kendinizi lutfen bu durumlara dusurmeyin.
Nasil korunurum?
Korunmak icin: sizi hangi platform icin dolandiriyorlarsa anlarsinizdir. Ve o platformun kendi resmi siteleri haric kimseye guvenmeyin. Linkleri tiklamayi birakin: mailleri direk engelleyin. Sayet tiklarsaniz IP adresinizi alabilirler.
Sonsoz:
Beni dinlediginiz icin tesekkur ederim. Umarim yardimci olmusumdur. Iyi forumlar, iyi gunler!​

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5