İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ömergin olayı

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Avukat bilgilerini verirse, davacı olacak kişiler kendi bulundukları yerde bir noterden vekalet çıkarıp dosya olarak yollayabilir..

Para göndermelerine gerek yok.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Ücret istemediğini belirtmiş zaten. Sadece vekalet ücreti size ait diye belirtmiş arkadaş..

10 kişinin vekaletini alır tek dosya yapar ve tek kişiden ücret alır. Bunuda arkadaş kendi vereceğini sölemiş anladığım kadarıyla..

Eğer on kişiden vekalet ücreti altında para toplayıp kandırırsa zaten nitelikli dolandıcılığa girer. Buda demekki, adam yaralamak yada cana kastetmek gibi bişey..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
@umit_agdeniz
Dostum vekalet nasıl çıkıyor biliyormusun sen?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşlar olayı epeyce uzatmışsınız :)

Birincisi; bir firmaysanız, avukatlarınız var ise, neden forumlara konu açmakla uğraşıyorsunuz ki ? İlçenizdeki en yakın savcılığa giderek yada avukatlarınız aracılığıyla suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Buradaki bir çok dolandırılma olayında bu tarz şeyler yaşandı. Açıkcası tecrübeme dayanarak, dava açacağım diyen hiç bir kişinin dava açtığını görmedim. Kaldı ki, sizin yapmanız gereken avukata bile gerek olmadan; savcılığa dekontla beraber giderek suç duyruusunda bulunmaktır. Bundan sonrasında karşı taraf o parayı ne için aldığını ispatlayacaktır.

Dolandıran kişiyi savunan arkadaşa gelince; kim olduğunu çözemedim. Bir olaya bu kadar savunma yapmasıda acaba sen o musunu getiriyor akıla :) Avukatlar olayı da ayrı bir cümbüş :) Genelde avukatlar tek çalışmaz. Hukuk büroları vardır ve avukatın 1 tane bile olsa vekalet verirken o bürodaki tüm avukatlara vekalet verirsin. Örnek olarak; 2 avukatla çalışıyorum ancak o bürodaki 11 avukata birden vekaletim var. Çünkü olur da kendi avukatlarımıın işi olursa, bürodaki diğer avukatlarda iş takibimi yapabilsinler diye bu yöntemi uygularlar ve bende söylerken avukatlar derim..

Umarım bu sorun kısa zamanda çözülür. Çünkü iyinet bir adli merci değildir yada taraf olmamalıdır. Burada ki yöneticileri de hakem tayin etmek yada hakim sıfatın da görüp karar vermelerini beklemek, sadece kendinizi aldatmaktır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Belki onlar madur olup uğraşıyorlardır ? Bide bu açıdan bak :hmmm:

Telefonlarıda onun kontrolünde değildir ya , bi telefona bkar öğrenmen...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Neyse kişi dosya numarasını bize iletir bizde kontrol ederiz ;) Durum çözülmüş olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5