İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önemli bir konu

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar 5-6 ay önce sitem reklam koymamam gerekn bir yere reklam koymuşum uyarı aldım o reklamı kaldırdım ama sunucudan o sayfayı silmediğim için itiraz hakkımı kullandım ama silmeidğim için hesabım kapandı.

şimdi o kendi adıma kullandığım hesaptaki reklamlar cıkmıyordu bende uzun süredir kullanmadım bu sitede reklamları.

yakınımın adına alınan hesabımı diger sitelerimde kullanıyorum bu banlandıgım site ( daha dogrusu sitemi ban yedi onuda bilmiyorum ) cünkü diger reklamlarında oldugu sitelerde suan dige rhesap sorunsuz calışıyor.

ve deneme yapmak için bir google ads reklamlarımı uyarı alıp kapanan hesabımın oldugu siteteye kodları koydum ve reklamlar cıktı.

yani ben sunu kanata vardım domain değil hesabım banlanmış sizce nedir.

hesabı banlanıp başka hesabı aynı sitede yayınlayan kişiler varmı.

not : kesinlikle yeni hesap bu pc den giriş yapılmıyordur

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mantık şu olabilirmi ?
Domain sahipleri degişebilir domainler el degiştirebilir ama para alanları denetlemek lazım

düz bir mantık kurgusu bu

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şimdi söle bir araştırma yaptım daha önce banlanan bir arkadaş halen o sitede google reklamı yayınladıgını gördüm bu reklam başkasının adına bir hesap + paneline kendi pc sinden girmeyip üzerindeki şüpheleri kaldırma olayı olması mümkünmüdür sizce

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası hiç başıma gelmedi bu olay ,
fakat mantık yürütürsek, eğer google sadece yayınlayanı kontrol ediyorsa bu dediginiz doğru olabilir.ama domain kontrolü de yapacak olursa o zaman o sitede reklamların yayınlanmaması gerekirdi degilmi ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Açıkçası hiç başıma gelmedi bu olay ,
fakat mantık yürütürsek, eğer google sadece yayınlayanı kontrol ediyorsa bu dediginiz doğru olabilir.ama domain kontrolü de yapacak olursa o zaman o sitede reklamların yayınlanmaması gerekirdi degilmi ?

evet yanai domainde banlansaydı hiçbir google reklamın cıkmaması gerekir diye düşünüyorum

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki birşey sormam lazım
o domain üzerinden hiç klik alıp paraya dönüştügü oldumu ?
eğer o tür biyşer var ise bu tezimizi kesinlikle destekler bir durum oluşturur da

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki birşey sormam lazım
o domain üzerinden hiç klik alıp paraya dönüştügü oldumu ?
eğer o tür biyşer var ise bu tezimizi kesinlikle destekler bir durum oluşturur da

egerki sordugun arkadaşın sitesi ise aylardır reklamalr sitesinde para kaznamasa o reklam durmazdı.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
benzer bir olay benimde başıma gelmişti domain önce uyarı aldı sonra gerekli sayfaları temizleyip mail yolladım tamam dediler ardından 2 hafta sonra hesap değil domain ban yedi

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
buda farklı bir uygulama
yani işin özü gugıl ın insiyatifine kalıyor gibi bir his var içimde

haklısın işine gweleni banlıyor işine gelenide uyaıp geciyor şimdie kadar cok şükür bir domain banlatmakdan başka bi mukaatım olmadı:D yajlaşık 4 yıldır google adsense kullanmama rağmen.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Hesap banlandı
Yeni hesap açtım kuzenin adına
100$ı geçtim ama kuzen askerde olduğu için banka hesabı ekleyemiyorum. (dayanamadım babamın banka hesabını ekledim ama henüz test parası yatırmadı)
Şu an para kazandığım sitede banlandığım hesabın kodunu eklemiştim ama hesap başka site(ler) yüzünden banlanmıştı
parayı sorunsuz alırsam foruma yazarım.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben su mantıga bakıyorum. başka hesap + panele kendi pc den girşi yapaılmadıgı sürece o banlanan domain satılmış vss olma olasılıgı oldugu için komple domainin ads reklamlarından banlamak hata olur gibi

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Eğer domain varez yayını yapmıyorsa domaini banlamaz herhalde
varez yayınlanıyorsa 10 kerede el değiştirse yine aynı yayını yapar

bu arada ads hesabına ziraat banka hesabı nasıl eklenecek biri pm atabilirmi (1XXXXX1-5002 şekline ama google tireleri eklemeyin diyor 1XXXXX15002 şeklindemi olacak)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hayır marez kesinlikle yapmıyor reklam koyulmaması gerekn yere reklam koymuşum kuralalrda farkettima am iş işten gectimişti kaldırıdm mail attım ama o sayfayı serverdan silmeyi unutunca 2. itiraz maili işe yaramadı

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hayır marez kesinlikle yapmıyor reklam koyulmaması gerekn yere reklam koymuşum kuralalrda farkettima am iş işten gectimişti kaldırıdm mail attım ama o sayfayı serverdan silmeyi unutunca 2. itiraz maili işe yaramadı

Adsense yayıncıların kural ihlali yapması durumunda ( geçersiz tıklama hariç ) uyarı maili göndererek, kuralları ihlal eden içeriğin kaldırılmasını talep eder.Eğer kaldırılmazsa yada zamanında uygulama yapılmazsa, hesabı kapatıp, başka hesapları kullanmaması için domaini banlama yöntemini seçer.

Şimdi mantıken düşünelim ; hesabı kapatmadan domaini banlarsa, o hesaptaki reklamlar o sitede gözükmez.Bu sebeple domaini kapatır.Ancak bir başka yayıncı publish koduyla banlanmış sitede reklam yapmaya devam edebilirsiniz.Yani o domaini tamamen sistemden banlayamaz.Bunu istese yapardı, yapmama nedenide sizin saydığınız domain sahibi değişimi, hataların kaldırılması gibi durumlardır.Bence siz içeriğinizi düzelttiyseniz herhangi bir sorun olmayacaktır.Ancak yinede durumu googleye bildirmeniz gerekir.Çünkü o domain üzerine işlem yaptığınızda, sistem otomatik olarak banlı görecektir.Si haber vererek öncelikle bu banı kaldırtmazsanız, kural ihlali yapmasanız bile banlanma olasılığınız vardır bence..

Hesap yönetim olayında tekrar söylemek istiyorum.Biz firma olarak aynı pc den 40 dan fazla adsense hesabı yürütüyoruz.Her müşteri temsilcisi yada danışman bir çok adsense hesabı yönetiyor.Banlananlar da oluyor, diğerlerini etkilemiyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google mail atıp başka bir pc den satın aldıgımı iletsem mailde acaba bilgi gönderirlermi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5