İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önemli-Dizüstü Pc Formatı ve AC Yuvası Sorunu

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar, 3 adet dizüstü pc mefta olmuş durumda. 1-2 ay arayla.

1- birisinin laptop'a bağlanan şarj girişinde sorun var. o minik delikli yuvada temassızlık olmakta.

2-bir diğerinde ise, masaüstü bilgisayarlarda bulunan reset tuşuna bastığımız zaman hard diskten çıkan o "çık çık" sesi geliyor. tahminim hard disk paso reset atıyor kendine ve bir türlü açılmıyor.

3-bir diğer laptop'ta ki sorun ise ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor.

ancak daha önemli bir sorunum var ki, hepsinde hosting giriş şifrelerim,mail adreslerimin şifreleri,dosyalar,paypal hesabım gibi bana göre önemli bilgilerim var.hatta godaddy giriş şifresi ve k.kartı'da kayıtlı :peh:
kimisi notepad'de kimisi browser'larda kayıtlı. şimdi ben bunları formata ve ac yuva tamirine götürmeye tırsıyorum. hatta yemiyor :hasta:

şimdi kullandığım ise, eski emektar 8 yıllık masaüstü pc, canavar gibi çalışıyor, biraz ağır olsada.

sormam gereken soru şu;
1- ne yapmam gerekir?? format atmayı beceremem, ayrıca kurtarma cd'si falan yaratmadığım için format atmaya kalksam bile tüm donanımın setup'larını nette bulup araştırmak çok meşevkatli iş olacak.

2- ben yeni bir masaüstü alayım diyorum. buradaki ve buradaki pc' ler için görüş ve önerileriniz nelerdir?
kullanım amacı olarak, aynı anda en az 2 browser açsın, yanına notepad, yanına paint, yanına acrobat reader açsın.. aradabir hd video oynatsın, birde download yapsın. hani taş çatlasa miniclip.com'daki oyunları açsın benim için yemede yanında yat.

yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden tşk ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5