İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ÖNEMLİ : Encrypting File System (EFS) şifreli dosya tipi hakk. ( 350$ Para ödüllü. )

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Encrypting File System (EFS) şifreli dosyalar hakkında çalışma yapan arkadaşlar var mı ?

Bu dosyaları nasıl açabiliriz ? Sertifika olmadan ?

Maalesef bir hata ile böyle büyük bir sorun oluştu datalarda aşmış olan kişiler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Dosyalari encrypt ettikten sonra sisteme formatmi attin ? Yoksa datalari ayri bir sistememi tasidin? Dosyalar hala yesil renkli gorunuyormu? Dosyalara erismek istedigin zaman "Access Denied" hatasimi aliyorsun ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dosyalari encrypt ettikten sonra sisteme formatmi attin ? Yoksa datalari ayri bir sistememi tasidin? Dosyalar hala yesil renkli gorunuyormu? Dosyalara erismek istedigin zaman "Access Denied" hatasimi aliyorsun ?
Evet ,
Access Denied

veya

"Erişim Engellendi" hatası almaktayım..

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
EFS Key programi ile iceriklerini gormeye calistinmi MFT de hasar yoksa o sayede icerigi gorebilirsin programin demo versiyonunda. Iceriklerine ulasabilirsen bu sayede datalarini decrypt edebilirsin. Eger dosyalari decrypt etmeden format attiysaniz sisteme imkansiz kadar zordur geri alinmasi.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
EFS Key programi ile iceriklerini gormeye calistinmi MFT de hasar yoksa o sayede icerigi gorebilirsin programin demo versiyonunda. Iceriklerine ulasabilirsen bu sayede datalarini decrypt edebilirsin. Eger dosyalari decrypt etmeden format attiysaniz sisteme imkansiz kadar zordur geri alinmasi.

Şu anda başka bir yol deniyorum. Bir ses dosyası geri alınması gereken word,exel dosyalarıda mevcut ama öncelik ses dosyasında.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Son sans olarak Administrator klasorunu recover etmen ve private key'e ulasman.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
recovery adımında yoğunlaşacağım. Bakalım ne kadar sağlıklı olacak.. Başka yol görünmüyor.. Umarım *.pfx , *.cer gibi uzantılara erişebilirim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Çok zor heleki recovery olayına girdiğinizde bu iş hepten karmaşıklaşacaktır, recovery için eğer hdd büyük oranda kullanılıyorsa imajını alıp imajdan kurtarmaya çalışın yapabileceğiniz hataları minimuma indirirsiniz ama ben yinede ihtimal vermiyorum...

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sorunla daha önce ben karşılaşmıştım.
2-3 aylık bir çalışma sonucun da bir çözüme ulaşamamıştım. 7 ay kadar bilgisayarım da saklamıştım dosyaları. Sonrasın da sildim.
Google da baya bir araştırma yapmıştım. Çözebilen 1 kişi gördüm. Yani nasıl yaptığını felan anlatmıştı fakat ben çözemedim bir türlü.
Bu olay 1-2 yıl önce olmuştu.

İstanbul da yaşıyorsan eğer sana birisini tavsiye edebilirim. Bu konularda iyi olduğunu bildiğim birisi. Bir görüş derim. Bana pm ile ulaş sana numarasını vereyim.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu işin çözümü hayal. Kişiye ilettim elimi ayağımı çektim 14 gündür üzerinde uğraş veriyorum. EFS Şifreleme sistemi baya hoşuma gitti. İhtiyaç giderilemediği için konu iptal. Teşekkürler görüş belirten herkese.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5