İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri: Yattığın yerden para kazan...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Hayırlı forumlar efendim;
Pek çoğumuzun hayali, biz tatil yaparken, sitelerimizin para kazanmaya devam etmesidir.
Paralar gelsin, hesabımıza yatsın, biz gidip parayı çekip yiyelim; ve bu döngü sonsuza dek sürsün.
İşte bunun yolunu açıklıyorum:
YOK

Böyle bir şey mümkün değil.
Neden mümkün değil?
- Altın yumurtlayan tavuğunuz klonlanabilir ve o altınlar önce gümüşe, sonra bakıra, sonra demire döner ve gün gelir hurdaya çıkar. Öyleyse sürekli gündemi takip edip, sitenizi güncellemelisiniz.
- Altın yumurtlayan tavuğunuz hastalanabilir. Sürekli bakım gözetim altında tutup, onu iyi beslemeli, güncel sürümler, güncel bilgiler eklemelisiniz. Çağın gerisinde kalan, moda olma konumunu kaybeden ürünler, bilgiler kullanıcı gözünde önemsizleşir.
- Altın yumurtlayan tavuğunuz çalınabilir hatta kesilip fırında pişirilebilir. Dolayısıyla altın yumurtlayan tavuğunuzu sürekli olarak gözetim altında tutmalı, ona gelen saldırıları bir türlü savuşturmalısınız. Server saldırıları, spamlar vs.
- Altın yumurtlayan tavuğunuz kaybolabilir. Dolayısıyla onu kolayca ulaşılabilir bir şekle sokmalısınız her zaman için. SEOsu, google güncellemeleri takibi, diğer arama motorlarına ekleme vs.

Bunları sizin yerinize yapacak birileri lazım o zaman değil mi?
O da olmaz ki! Çünkü birincisi "el, elin eşeğini türkü çağırarak arar" ve ikincisi "ele ne kadar güvenebilirsiniz"ki?

Öyleyse, tatildeyken bile günde 2 defa altın yumurtlayan tavuğunu kontrol edeceksin.
İlaveten parasıyla tuttuğun kişilerin, altın yumurtlayan tavuğuna iyi bakıp bakmadıklarını inceleyeceksin.
İlaveten, tavuğun klonlanıp klonmadığını kontrol edeceksin.
İlaveten, tavuğun geleceği hakkında planlar yapacaksın ki tavuklar sonsuza dek yaşamazlar.
ve daha bir sürü şey.

Sonuç olarak eşekten aldığımız 20 yıllık ömrümüzü, hakkıyla eşek gibi çalışarak geri ödemeliyiz. Yani unutun tatilleri; rahat yüzü görmeyi.
Çünkü, insanın gözünü bu dünya malı doyurmaz, bir avuç toprak doyurur.

not: istisnalar kaideyi bozmaz
ekleme: istisnaların çokluğu yüzünden bozulan kaideler de "istisnalar kaideyi bozmaz" kaidesini bozmaz
ilave: Bozulursa, bozulan bizden değildir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arada tatil iyidir. Tatilde insanın aklına daha verimli fikirler gelebilir.

Hiç bir şey yapamazsan evin bahçesine şezlongları atacaksın bir de adsenseden gelen paralarla havuz yaptıracaksın al sana tatil. :)

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
alın teri akıtılmadan para kazanılmaz

anca şöyle yaparsın yan gelir yatırsın rüyaya dalar orda kazanabilirsen kazanırsın değilse zor :)

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Günlük 50 TL olsa;
50x30=1.500TL
Oh bilgi'nin kebabları.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
sltm02.jpg

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Tatil yapma gibi bir lüksümüz var mı ? :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Arada tatil iyidir. Tatilde insanın aklına daha verimli fikirler gelebilir.

Hiç bir şey yapamazsan evin bahçesine şezlongları atacaksın bir de adsenseden gelen paralarla havuz yaptıracaksın al sana tatil. :)
Beni bir tek sen anladın, sen de yanlış anladın forum perisi...

@retrospektif: ilk fırsatta rumuzunu değiştir. resim güzelmiş (Allah'tan kötü kadın - erkek resmi koymadın, onlar da yatarak para kazanıyor)

Konuya odaklanın; bir daha okuyun ve bir daha ve bir daha...
Uykun geliyor, uykun geliyor, uyuyorsun uyuyorsun ...
mmmmm...
horr horr...

Forumjak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kısaca otomatiğe bağlama sistemi manuel kullan diyo arkadaş :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Kısaca otomatiğe bağlama sistemi manuel kullan diyo arkadaş :)
Otomatiğe bağlayamazsın diyorum

Tamam bilgi bir daha okudum ve şu mesajı aldım:

Tatile yalnız gitmeyin aşkınızla beraber gidin. Doğru anlamışmıyım?
Hah, bu sefer anladın. O yanındaysa; tatil de yok :)

iyinet tarihine geçecek bir yazı kanımca, helal olsun !
Karluk'un konuya el atması gerek

<konudışı>Efem; böcekli gecekondumda bir adet kaktüsüm çiçek açtı. Kokmuyor ama...
kaktus.jpg

</konudışı>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi