İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneriler

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yaz ortalarında yada yaz sonuna doğru resim galerisi blogu için çalışmalara başlayacam, bu sistemde neler olmalı, üyeler için ve admin için ne gibi işlemler olmalı, aklınıza gelenleri paylaşırsanız sevinirim.

Üyelerde şu özellik olabilir.
Admin şunları yapabilmeli.
Üyelerde şunlar kısıtlanmalı gibi.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
uyeler resım eklesın,
uyeler yorum zaten eklesın,
uyeler resımlerı puanlasın
aynı uye 1 den fazla puan vermesın

resımler admın onaylı olsun
editor sıstemı olsun ısterse onlarda onaylayabılsın
onceden eklenen resımler onceeklendı dıye yok olup gıtmesın rastgele sıstemlerle her yerde gorunsun vs..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Üyelerin ekledikleri resimlere oy verilecek ya,

en çok oy alan resimlerin haricinde, en çok oy alan üyeleri de göster :)

kızışma olacaktır, rekabet olacaktır :)

hatta ödül falan ver :D

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Priapos, iyi fikir.

Daha önerisi olan yok mu arkadaşlar, bukadar mı?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Üyeler kendilerine galeri oluşturabilsinler ve güncelleyebilsinler.
cagatay.resimsitesinindomaini.com gibi.
Ücretsiz olana kendi kafana göre limitler koyabilirsin.
Birde ücretli sayfa açtırırsın ve burada adam kendi adsense reklamını bile koyabilir.
Adam kendi linkinde kendine ait bir şeyler bulabilirse, bu linki popülerleştirmek için elinden geleni yapacaktır.
Buda sana hit olarak geri dönecektir tabiki :)

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın nefusa, işin ücretli tarafını hiç düşünmemiştim ama galiba haklısın. biryere kadar ücretsiz hizmet, ondan sonra tabiki gelir kaynakları arama çabasına girme ihtimalim %100 olacak.

dediğin gibi üyeler kendi galerisini oluşturacak ve isim.siteadi.com gibi subdomain oluşacak, aklımdaki de o zaten.

teşekkürler bilgiler için, daha fazla öneri bekliyorum valla

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
http://www.photofun.od.ua

Buradaki adreste çok güzel bir uygulama mevcut.
Hazır şablonlar belirlenmiş ve upload bazlı çalışıyor.
Resminizi upload ediyorsunuz ve Paris Hilton'un elindeki CD'de albüm kapağı olabiliyorsunuz.
Veya bir ofisin baş köşesindeki çerçevenin içinde sizin resminiz olabiliyor.

Kullanıcılara böyle eğlenceli bir imkân sunulabilirse alır başını gidersin zaten :)

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nefusa bu bahsettiğin hizmet hemen olmayabilir belki ilerde yaptırabilecek birisini bulursam olabilir.
Teşekkürler önerilerin için, daha fazla fikir bekliyorum ama

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu tarz bir proje için en güzel örnek deviantart.com sanırım. Bu aralar çok fazla zaman geçiriyorum burada:) Mesela üye olduğunuzda sub domain olarak size özel alan açıyor çalışmalarınızı çok rahat yayınlayabiliyorsunuz.

negatif.com gibi birçok örnek var şuan internette.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim baz aldığım site deviantart zaten ama okadar ziyaretçiyi topladıktan sonra zaten sistem gelişmeye ihtiyaç duyacak ister istemez.
Ben biraz sizlerin önerdikleriyle birazda kendi aklıma gelenlerle, birazda blog tarzı sistemlerden esinlenerek birkaç özellik not aldım, bir inceleyin isterseniz

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hoca, scripti kime yazdırıyosun?

ben daha basit bir sistem yazdırmaya kalktım çok para istediler ya :( sıkıntıya bak :D

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Text dosyasına baktım güzel düşünmüşsün çağatay, bazı özelliklerini web siteme adapte etmeyi düşünüyorum.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Resim sitesinden para kazanmayı düşünüyorsan bu işe hiç girme derim harcadığın emeğe ve yatırıma yazık olur. Artık çöp reklamların neredeyse hepsi resim sitelerine dağıldı. Farklı bir proje ile zamanını değerlendirmeni öneririm.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Resim sitesinden para kazanmayı düşünüyorsan bu işe hiç girme derim harcadığın emeğe ve yatırıma yazık olur. Artık çöp reklamların neredeyse hepsi resim sitelerine dağıldı. Farklı bir proje ile zamanını değerlendirmeni öneririm.

O dandik resim siteleri için geçerli, ya da işini bilmeyen webmasterların siteleri için diyebiliriz.
Çünkü eğer biraz özen gösterilip resimlere açıklama, başlık, tag eklenirse değişik reklamlarında çıkması söz konusu.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mmm değerlendirmeyi bilirsen, işini kılıfına uydurmayı becerebilirsen emin ol iyi bir kulvar.
http://forum.iyinet.com/site-satisi...cript-ve-icerikli-resim-sitesi-satliktir.html
http://forum.iyinet.com/site-satisi-siparisi/85569-9k-kazancli-resim-sitesi-satliktir.html
http://forum.iyinet.com/site-satisi-siparisi/68281-adsense-kazancli-2k-tekil-hitli-resim-sitesi.html

Bunlar sattığım resim sitelerinden bazıları.

Herkes biryerde kendini aşmalı diye düşünüyorum, boyundan büyük işe kalkışmazsan, riske girmezsen, kazanç sağlayamazsın ben bunu iyi biliyorum.
Risk işi benimki belkide boş yatırım olarak dönecek bana ama tutturursam, aklımdaki düşünceleri yerine getirebilirsem, yatırdığımın onlarca katını çıkartabileceğim kanaatindeyim.
Hayırlısı olur inşallah.

OnurSQL benim aklıma gelenler okadar ama sizin aklınıza gelenlerde önemli :p öneriler varsa lütfen çekinmeyin, iyi kötü dileklere de açığım.

Priapos script için henüz kimseyle görüşmedim ancak bu işi profesyonel olarak ve güven zedeleme oranı en düşük olan kişilerle çalışmayı düşünüyorum. Bu zamana kadar internetten yaptığım birikintilerimi buraya tekrar bağlayıp, gerekirse cepten ( :p ) birşeyler harcayacam.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Umarım hedeflediğin başarıya ulaşırsın ama benim bu konuda fikirlerim ne yazık ki sabit. Çok fazla emek harcadım ve çok tavsiye aldım bu konuda ama çöp reklamlardan resim sitesini arındırabilene helal olsun diyorum.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yokmu başka önerisi olan arkadaşlar, öneriye ve görüşlere ihtiyacım var.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Güzel fikirler çıkmış. Bazı şeyleri bende uyarlamaya çalışcam kendi siteme.
Kızmazsın umarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5