İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önerilerim

yazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Çok yeniyim iyinette bana söylemek düşmez sanırım ama önerilerimi söylemekte istiyorum. :)

Forum çok dağınık duruyor. Örnek olaraksa Webmaster Genel kategorisi.
Zararlı Yazılımlar ve Spam, Tarayıcılar, Programlar ve Araçlar, Donanım, Akıllı Telefonlar,Sosyal Ağlar gibi alt başlıklar başka bir kategori altında toplanabilir.

Site Satış - Sipariş - Takas, Sıfır ve İkinci El Ürünler, Script Satış-Sipariş - Alışveriş kategorisi altına toplanabilir.

Google Haberler ve Pagerank Güncellemeleri alt başlığından Pagerank Güncellemeleri bölümü Google Optimizasyon ve Sandbox alt kategorisine eklenebilir. Optimizasyonu ilgilendirecek haberler bu kategoriye diğer google haberleri varolan Güncel Konular - Haberler kategorisi altındaki Teknoloji alt kategorisine açılabilir. Bunu gibi toplamalar yapılabilir.

Bu şekilde forumun daha toplu olacağını düşünüyorum. Eminim ki kullanıcılar açısından daha kullanışlı olacaktır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Çok teşekkür ediyorum değerli önerileriniz için. Hemen incelemeye başlıyorum.

yazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yeni

Önerileri dikkate aldığınız için teşekkür ederek başlıyım yeni önerime :)

Bir önerim daha var!
Aktif Kullanıcıların İyinet'e gelebilmeleri için. Bu öneri çok basit bir şekilde uygulanabilir. Ve bu geçişin tanıtımı iyi yapılırsa eminim binlerce kişi foruma gelip etkinlik sağlayabilecektir.

Ugulama Adı: Profil Geçişi ~ :harika: Referans Profili
R10.net, Webmastersitesi.com gibi sitelerden üyelerin arkalarına bakmadan gelmesi lazım. Onları orada tutan tek şey yaptıkları ticaretler ve oluşturdukları güvenilirdir izlenimi.

Uygulama Nasıl olabilir?
5 Paunlama Sistemiyle Referans rankları oluşturulacak. Binevi bu üyeler Onaylı Üye statüsünde tutulacak.

iTrade raklamları ve puanlama
olumlu itrade'i 0 - 10 arasında olanlar Referans - 1 puan
olumlu itrade'i 20 - 30 olanlar Referans - 3 puan
olumlu itrade'i 40+ olanlar Referans - 5 puan

vb. olarak ranklanacak. bu üyelerin henüz burada itradeleri olmasa bile diğer üyeler tarafından güvenilir olarak algılandırılacak. hatta bu üyelerin diğer forumlarda mesaj sayıları yüksekse itrade değerleriyle-mesaj sayıları algoritmalandırılabilir.

Peki o forumlardan iyinet'e gelecek üyelerin onlar olduklarını nereden bileceğiz?
İyinet bu tarz forumlarda üyelik açacak. Yada güvenlir gönüllüler -ben bile olurum- bulacak. Bir üye eğer referansını almak istiyorsa; iyinete üye olup (yada varolan üyeliğini kullanıp) konu altına referans istiyorum vb. gibi bir mesaj atacak. Mesela ben r10.net'ten A isimli üyeyim, bu mesajı iyinette ilgili konu altına gönderiyorum. Daha sonra iyinet'in r10'da kayıtlı üyeliğine "Ben, iyinetten A isimli üyeyim" nickini yazarak gönderiyorum. Böylece buradan :harika: referansımı alıp kaldığım yerden iyinet'te devam ediyorum...

Daha önce düşünüldü mü bilmiyorum. Ama beni diğer forumda tutan en büyük etken bu olmuştu. Böyle bir sistem olsaydı daha erken gelirdim. Eminim bir çok üyede gelecektir. Uygulama değerli İyinet yönetimi tarafından daha derinlemisine değiştirilebilir ama gayet basit zaten script micript hiç birşeye gerek yok. Webmaster böyle forumlama olaylarına alışkınlar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Esasen onaylı iyinet kullanıcısı meselesi zaten var ancak bahsetmiş olduğunuz detayları bi görüşelim yönetim ekbimizle.

Tam bir iyinet'liye yakışan davranışlar bunlar..
İlginizden ötürü teşekkür ederim.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Onaylı üye projemiz şu anda faaldir. İsteyen herkes o gruba üye olabilir. Öneriler için teşekkürler. Fakat her zaman söylüyorum. Kimseden %100 emin olamayız güvenilir olduğundan. Önerileri dikkate alıyoruz. Şu an yeni bir yapılanma içerisindeyiz zaten. Çok az bir süre sonra, iyinet yine alanında 1 numara olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5