İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önerilerinizi almak istedim ?

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Eklentim var, kodlamayı da bilirim az çok. Lazım olan şeyi kendim için yapabiliyorum en azından. Yazıyorum da 3-5 satır. Ama ben wm oldum demedim hiç bir zaman. Adayım dedim sadece. genele yazmışsın ama ben bireysel cevap vermek istedim :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Webmaster

Webmaster nedir?

Siteyi yapan mı? Geliştiren mi? Programlayan mı?

Tasarım konusunda yeterli bilgiye sahip siteyi tasarlayan kişidir webmaster. Web sitelerinin gelişimi ile profesyonel veya hobi olarak uğraşır. Tasarım bittikten sonra yazılımcılar devreye girer. Bir webmasterin kodlama bilmesi iyidir, ama asıl görevi bu değildir.

Büyük bir ekiple çalışma fırsatım oldu eskiden. Her kesin görevi ayrı oluyor webmaster (web dizayner) tasarımcı görevini alıyor, onun dışında ekipte yazar, programcı, sistem yöneticisi, moderatör, içerik yöneticisi, teknik sorumlu vs. kişiler vardı. Küçük şirketlerde bu görevlerden bir kaçını da webmaster üstlenebilir.

Kişi webmasterlik eğitimi almasa da kendini bu yönde geliştirebilir. Bu işi hobi olarak yapabilir. Web tasarımını, web dillerini, yerleşmeyi, yazı tiplerini öğrenebilir. Bir CMS kurup onu yönetmek elbette webmasterlik değildir, ama bunun yanısıra kendini HTML, grafik, web programlama konusunda geliştirmek zor değil, isteyen her kes kendini geliştirebilir. İnternette bu konularda yeterince kaynak var...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
herkes kendi alanında master, webmaster kelimesi çok geniş bir yelpaze, grafik tasarlarsın ama bunu siteye dökemezsin, sen webmaster değilsin ozaman, ama bizlerde çapımızda wm'yiz. webmaster'lık zor meslek onun için herkes olamaz

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
herkes kendi alanında master, webmaster kelimesi çok geniş bir yelpaze, grafik tasarlarsın ama bunu siteye dökemezsin, sen webmaster değilsin ozaman, ama bizlerde çapımızda wm'yiz. webmaster'lık zor meslek onun için herkes olamaz

Kesinlikle 4 / 4 lük değil kimse bence bilmediğimiz ne kadar çok şey var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5