İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Online Mp3 Dinleme Scripti

M€l!h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

İnternette bulduğum bazı bölümlerini kendim editlediğim online mp3 dinletme scriptini paylaşıyorum.

Scriptin başlıca özellikleri;
+ AJAX Mp3 Player
+ AJAX Sözleşme Bölümü
+ Admin kontrollü
+ MP3leri otomatik olarak ekleyen BOT
+ Birçok tema seçeneği
+ Manuel olarak müzik ekleme
+ Sponsor reklam ekleme
+ Yönetici ekleme gibi

Kurulum ;

İndirdiğiniz dosyası rardan çıkartın. İçinden çıkan tüm dosyaları ftp'ye yollayın. Bu sırada kendinize database oluşturun.

Dosya aktarımı tamamlandıktan sonra " inc/baglan.inc.php " ve " admin/mp3bot.php " dosyalarına database bilgilerinizi doğru şekilde girin.

Sonrasında "siteadresiniz.com/kurulum.php" çalıştırın. Karşınıza admin bilgilerinizi oluşturmanız gereken bölüm gelecektir. İsteğinize göre bilgilerinizi giriniz ( girdiğiniz bilgileri unutmayın) . Sonrasında sizden kurulum.php dosyasını ftp'den silmenizi isteyecektir. Ftp'den kurulum.php dosyasını siliyoruz. Script başarılı bir şekilde kurulmuştur.

Admin panelinize "siteadresiniz.com/admin" adresinden oluşturduğunuz admin bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.

Fakat ilk kurduğunuzda sistemde kayıtlı müzik bulunmaz. Bot sayesinde çekeceğiz.

"siteadresiniz.com/admin/mp3bot.php" çalıştırıyoruz.Müzikler siteye eklenmeye başlıyor.

Not: Bot adresini çalıştırdığınız zaman karşınıza uzun hata kodu çıkıyorsa (Warning: session_start ) gibi aldırış etmeyiniz. Dikkat ederseniz sayfa sürekli yenileniyor. Mp3'ler teker teker ekleniyor. Hiç tamamlanmasını beklemedim. Yarıda kestim. Ama müzikler eklenmiş. Ne kadar çok beklerseniz o kadar çok müzik eklenir.

Demo için Buraya bakabilirsiniz.

İndirmek için Buraya tıklayınız.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
eklenen müziklerde indirilebiliyor bu arada. sonra mahkeme kapılarında sürünmeyin.

M€l!h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ona bakılırsa İdm (internet download manager) programı sayesinde internette ne var ne yok indirebiliyorsunuz.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
M€l!h;816071' Alıntı:
Ona bakılırsa İdm (internet download manager) programı sayesinde internette ne var ne yok indirebiliyorsunuz.

Anonim müzikler kullanılırsa açılan sitelerde sorun yok. Açılan sitelerde telif hakkı kapsamında ki müzikler yayımlanırsa sorun büyük.

Belirttiğiniz tarzda bir çok program vardır. Bir müziği sitede dinletmek farklı bir kavramdır onu indirmek için kaynağını paylaşıma açmak ayrı bir kavramdır.

Siz paylaşıma açmıyor ve bunun yasak olduğunu sitenizde belirtiyorsanız , Herhangi bir kişi belirttiğiniz program sayesinde kaynağa erişiyorsa bu kişi TCK 244/2 maddesinde açıkca belirtilmiş suçlardan bir veya bir kaçını işlemiş demektir. Yargılanması gerekmektedir.

Herkes yapıyor bir şey olmuyor , bende yapıyım gibi yaklaşımlara bu tür ciddi konularda girmemenizi tavsiye ederim. Herkes yapar bir şey olmaz , siz yaparsınız herşey sizin başınıza gelir. Suçu belli bilerek yapmak akıl işi değil bence.. Bilmeyenlere tavsiye uzak durunuz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
M€l!h;816071' Alıntı:

Bilmeden fikir sahibi olmanın anlamı yok. Mahkemeye çıkıncada aynını söylersin o zaman.

@sepulchral
bu arada açıklama içinde teşekkürler.

M€l!h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demoyu benim sitem sandınız herhalde.

Ücretsiz mp3 dinleme scripti paylaştık. İsteyen kullanır istemeyen kullanmaz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
böyle kompleks dolu cevaplara ayar oluyorum...
yahu site senin veya değil sana laf eden olmadıki? Benim ilk cevabım ardından idm vs. karıştırıyosun işe sonrada benimmi script diyosun. E neden savunuyosun o zaman scripti?. mp3 dinleme değil mp3 indirme sitesi olmuş o. kullanacak olanda ha sen ha başkası kim olursa olsun bu açıktan dolayı mahkemelik olur onu diyoruz. kalkıp sen üstüne neden alıyosun anlamadım. Ne güzel demişsin isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Bende insanlık! yapıyım dedim açığını söyledim, hatamı yaptık?
Yazılanları algıda sorun yaşıyorsanız 3 defa okuyun. Bu forumda kimse kimseye kişisel saldırmaz, saldıramaz.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
M€l!h;816080' Alıntı:
Demoyu benim sitem sandınız herhalde.

Ücretsiz mp3 dinleme scripti paylaştık. İsteyen kullanır istemeyen kullanmaz.

saldırgan olma biraz sakin sakin.

M€l!h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakınız ben kimseye saldırgan bir şekilde cevap vermedim. Siz öyle anlıyorsanız yapacak birşey yok.

Ben kızgın bir şekilde cevap verirsem cümlenin sonuna "!" (ünlem) işareti koyarak bildiririm.

"Ücretsiz mp3 dinleme scripti paylaştık. İsteyen kullanır istemeyen kullanmaz. "

Bunu yazarken en ufak bir kötü niyetim yoktu.

İyi forumlar.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Abartmayın yav.
Kavgaya ne kadar meyilli bir milletiz :D
Mahkemeye kadar yolu var bu işin.
Kullanan bunu bilerek kullanıyor bence.
Azıcık akıllı olanlar zaten telif hakkının ne olduğunu biliyordur, onun için artık bu saatten sonra uyarı yapsak ne olur, yapmasak ne olur..
Neyse, biz yine de uyaralım;
Mp3 indirenler ve paylaşanlar telif haklarını çiğniyor demektir. Bu da mahkemeye çıkmanıza sebep olur. Ve kendinizi hiçbir şekilde savunamazsınız, 300 TL ile 12.000 TL arası ceza yeme durumunuz var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5