İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Online Okey - Tavla vb. multiplayer oyunlar - Talep başlığı

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Merhaba arkadaşlar,

6 ay içinde tamamlanmak üzere online multiplayer okey, batak, tavla vb. oyunları barındıran bir yazılım paketi geliştirmeyi düşünüyorum. Bu konu hakkında arzı görebilmek maksadıyla bu konuyu açıyorum. Böyle bir yazılım paketine ihtiyacı olan arkadaşların ve/veya öneri verebilecek arkadaşların eleştirilerini ve yorumlarını bekliyorum.

Ayrıca ihtiyacınız olmasa dahi ihtiyacı olan birisi gibi empati yaparak bu yazılıma ne kadar bütçe ayırırdınız sorusuna da cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılar.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kişisel fikrim talep oldukça fazla olur ama fiyatına göre alan kişi sayısı beklentilerinizin altında kalabilir. (talebi ölçmek için "okey script" diye forumda arama yapın, bunun için bir sürü kişinin dolandırıldığına şahit olacaksınız)
Sürümden kazanmak için fiyatı düşük tutsanız bu kez de herkes alacağı için bir anlamı kalmaz. Yüksek tutarsanız da talep düşer. (Gerçi yine de olur ama) Bu dengeyi tutturabilmeniz lazım.
Bence insanlardan fiyat almak yerine bunu kendiniz belirleyin. Ayrıca bu tür bir talep için erken; zira hiç ekran görüntüsü, özellik bilgisi yokken "şu kadar para veririm" demek kolay değil.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle yazacağınız platform sizin bedelininizi ortaya dökebilir.
yani JAva yada flash yada activex ne ile yazacağınızı yazarsanız insanlar daha farklı bakabilirler projenize.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Fiyat ve kodları vermeniz çok önemli eğer fiyat düşük ve kodları verirseniz çok satarsınız ;)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Flash olsun...
Görüntülü sohbet olsun...
(taş çalma olsun) :)
Ve sürümden de kazanabileceğiniz light versiyon olsun!

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Platform olarak microsoft silverlight olacak. Kodları vermek tabi ki mümkün değil, ayrıca fiyat olarak ta 4 haneli rakamların altına düşmesi mümkün değil. Şöyle ki;

Bir senior developer'in saatlik brüt maliyeti yaklaşık 30 YTL'dir. Günlük 8 saat'den ayda 20 iş günü olduğunu varsayarsak 6 ayda 160*6 = 960 saatlik bir emek söz konusudur. Bu da maliyeti 28.800 YTL gibi bir rakama çekiyor.

Görüntülü sohbet ve light version fikri gerçekten çok güzel. Teşekkür ederim bilgi. Ancak önümüzdeki senelerde Flash'ı devirecek bir dev varken onu kullanmak şu an aklıma daha yatkın geliyor.

İlgi ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

gencturkler.biz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fiyatı da uygun olursa çok süper talep olur. Piyasada en çok arananlardan zaten. Özellikle sadece bu yönde site açmayı düşünenler için güzel olacaktır.

Aristograt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence hic girisme diyim size fikriniz cok güzel ama evrensoft b u projeye basladi demo surumleri bazi yerlerde boy göstermeye basladi ucuz verecegini duydum 400$ okey batak gibi oyunlari verecek kodlari ile birlikte ama lisansli yapiyor arkadas o yuzden pahali projeler üretipde emeginiz bosa gitmesin...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence hic girisme diyim size fikriniz cok güzel ama evrensoft b u projeye basladi demo surumleri bazi yerlerde boy göstermeye basladi ucuz verecegini duydum 400$ okey batak gibi oyunlari verecek kodlari ile birlikte ama lisansli yapiyor arkadas o yuzden pahali projeler üretipde emeginiz bosa gitmesin...

:D birileri projeye girdi die hazırda yapanlar yapmasınmı ?

- bill bak linux var boşuna windoz çıkarıyorsun
- hakketten ya kaça vericekmiş ?

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla proje güzel iyi ancak projenin bimesi şekli şemali fiyatı fiyata gore kredi kartı ile bile olsa taksit imkanları sonra bu sistemi belirli potansiyel sahibi siteler alır ve buna ek olarak ortalama aynı anda 1000 kişinin aynı anda oynadıgını varsayarak nasıl bir sunucu isteyecegi ortalama 1000 kişide ne kadar trafik kullanacagı cpu yu nasıl kasacagı .. bunlar belli olmadan konusmak bence yanlış olur..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla proje güzel iyi ancak projenin bimesi şekli şemali fiyatı fiyata gore kredi kartı ile bile olsa taksit imkanları sonra bu sistemi belirli potansiyel sahibi siteler alır ve buna ek olarak ortalama aynı anda 1000 kişinin aynı anda oynadıgını varsayarak nasıl bir sunucu isteyecegi ortalama 1000 kişide ne kadar trafik kullanacagı cpu yu nasıl kasacagı .. bunlar belli olmadan konusmak bence yanlış olur..

kredi kartı taxit olayını anlamış degilim fakat ,
1000 kişi aynı anda oynasa dahi genelde grafikler kullanıcı tarafında çalıştığı için Sunucu > Kullanıcı < sunucu arasında geçen iletişim text tabanlı olduğu için ciddi bir trafik yaratamaz.
görüntü ve ses kısmının eklendigini düşünmeden yazdım.
ama görüntü ve ses eklenirse sonunda ciddi bir külfet çıkacağı kesin

Kullanıcı > Sunucu (kamera + ses ) 50Kb / sec trafik
bunu 4 yaparsanız 4 e katlanmaz dahada büyür.

bir kişi 2 kişinin görüntüsü seyrederek seslerini duymaya çalışırsa

2 kişinin görüntüsünü kendine alırken 50 KB X 2 ve kendi görüntüsünü gönderdigi için 50Kb dersek 3 X 50kb gereksinim doğar.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi cmylmz kredi kartı taksittten kasıtım enson bir firma ile görüştügümde böyle bir sistem için ortalama fiyata 12 000 ytl dediler (kodlar kapalı olarak tek oyun için ) ve sanmıyorum ki arkadaşın bir ara musa kara vardı onun gibi 1200 ytlden lisanslayacagını eger yazılımcı para kazanmak için herkesin dedigi gibi sürümden kazanmayı denerse ve fiyatta 1 -2 bin ytl olursa bunu bir çok kişi alır ve tadı kaçar bence.. buna göre soyledim tabi yazılımcının firma oldugunu ve fatura kestigini düşünerek soyluyorum bunu..

trafik meselesine gelince hiç boyle yazılımlı sitem olmadı ve sistemi bilmiyorum ornegin koaka diye bir site var 2500 kişi filan online oluyormus buadamların sunucusu ne masrafı ne onuda bilmiyorum buna göre soyledim ben sadece trafik degil yani olay cpu su ramci yani nasıl bir sunucu gibisinden..

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Evrensoft gerçekten projeye başladı ise yakında bir çok sitede okey oynamak mümkündür. Kodları bir şekilde şifrelerler vereceklerini sanmam. Zaten şu anda eschat kullanan bir çok sohbet sitesi , okey scripti çıktığı zaman hem uygun fiyat hemde taksit seçeneği olduğundan 1 adet edinir.Tabi konuyu açan arkadaşın yazdığı script belki çok daha güzeldir , eğer fiyatı herkesin alabileceği oranlarda olursa iyi satış grafiği yakalıyacağına inanıyorum.

400 $ 500$ belki az gibi gözüküyor bu scripte fakat eğer tanıtımı profesyonel şekilde gerçekleştirilir ise belli bir süreçte 1000 adet rahat satar düşüncesindeyim. Satış için çabalamayada gerek yok aslında . Hosting firmalarına bayilik verilir onlar takır takır satar belli bir komisyon karşılığında .

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bu işi fiyatı çözebilir sadece.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Flash platformu kullanılarak yazılacak ,
salon / masa / oyuncu mantığında çalışan
oyuncu koptuğunda bekleyen ( bir çok sistemde hatalı çalışır)
oyun esnasında kişilerin istenirse fotografı istenirse görüntü ve sesini taşıyan bir sistemin maliyeti oyun başına fiyat 15K$ olarak belirlenmiştir.
ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.
Saygılar

DipNot : görüntü + ses ve sunucu fiyatları üstteki fiyata dahil degildir.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
evrensoftun yapacagı gibi bir sistem yaparsanız çok güzel satış yaparsınız

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evrensoft nasıl bir sistem yapıyormuş bilmiyorum ?
anlatabilirmisiniz başlığı yazan arkadaşımız da bizlerde öğrenmiş oluruz
200 300 dolaramı yapalım ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5