İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

OnlineNic.com'un admin panel ayarı

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaslar,

Ben bu onlineni.com bir reseller hesabi aldim. Ama ayarlamam gerekiyor. Bu konuda bana yardimci olabilecek birisi var mi acaba?

Aslinda ben bu aksam bayagi bir arastirdim ama takildigim konu ise,

Mesela benim domainlerim godady. barinmakta. ben bunlarin dns adreslerini degistirerek bu yeni resellerda kullanmak istiyorum.

Ama ne hikmetse bir turlu domain eklieyemedim Domain manegements linkinden List domains girdigim zaman domain ekle yani add domain diye birsey goremiyorum..

Acaba blen biri varsa bana yardimci olabilir m? Normalde de kullanilabilecegini dusunuyorum. Arti hicbiryerde hesab ac make a account diye bir link de goremedim. Benim icin yeni arti biraz karisik veya yeni oldugu icin bana ole gozukuyor..

Bilen biri bana msn'den veya burdan yardimci olablir m?

Msn : megahaber ( @ ) live.nl

simdiden tesekkurler

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Erdjan, Onlinenic.com un web reseller paketini mi aldın, yoksa domain reseller paketini mi? Eğer domain reseller paketini aldıysan, zaten OnlineNIC'te Godaddy gibi domain sağlayıcısı.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Simdi abim

Reseller paketini aldim ben Admin paneli dedigin gibi domain register var. Reseller paketini aldigim icin bu dns ayarlari ve domain yonlendirmeler yapiliyor ama kendi domainimi oraya aktaramadim. O yuzden admin paneline giremiyorum..

Gercekten cok acil yardim lazim. Telefon edecegim ama netim cok kotu . Laptop baglanti oldugum icin nete sabit kalamiyorum..

Yardimci olmak istersen sana ozel mesaj atmistim..

Simdiden tesekkurler..

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Simdi abim

Reseller paketini aldim ben Admin paneli dedigin gibi domain register var. Reseller paketini aldigim icin bu dns ayarlari ve domain yonlendirmeler yapiliyor ama kendi domainimi oraya aktaramadim. O yuzden admin paneline giremiyorum..

Gercekten cok acil yardim lazim. Telefon edecegim ama netim cok kotu . Laptop baglanti oldugum icin nete sabit kalamiyorum..

Yardimci olmak istersen sana ozel mesaj atmistim..

Simdiden tesekkurler..

Bir ekran görüntüsü alıp paylaşır mısın bizimle, tam yardımcı olabilmem için?

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Onada basvurdum ama daha acmadilar. Sanirim bir kac gun surer belki.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaslar.

Hosting plan paketi hazirlama icin reseller hesabindan linix 'de sonu :2082 ve 2086 yapilabiliyor mu?

Yoksa :8080 olmasi gerekiyor mu?

Benimkinde domain sonu 8080 degil,

benimkiler 2086 (WHM) ve 2082 (cpanel) .

Ama hicbir yerde Hosting plan yapmak icin her hangi birsey bulamadim.

acaba nasil yapabilirim?.

Tesekkurler Simdiden

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Simdi Gneral.

Ben bir kopyasini cektim foto olarak.

WHM paneli.

Cpanel

Simdi hocam benim sorum ben burda nasil her site icin hosting paketi acabilirim?

Mesela,

A paketi 100mb 100 gb bandwitch,
B paketi 200 mb 200 gb bandwitch seklinde..

Arti dns adresi acmak istiyorum. Ama bir turlu dns adresi degistirmek icin boyle bir yer goremedim..

Create your DNS Zone and Instant Alias. boyle bir yer bulamadim..

Tesekkurler simdiden..

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Packages kısmı olması lazım ama, göremiyorum.. Orada yeni bir paket olusturman gerek.
Detayları belirtebiliyorsun orada, web alanı ne kadar, bw ne kadar gibi..

Sonra Accounts sekmesi olması gerek. Orada Create new account derken Plan kısmından bir ayarladığın planı seçiyorsun.

Ama öyle değil panel görüntün..

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet bende anlamistim zaten. ama emin olmak lazim Cunku direct admin kullandim yillarca ona da benziyor. Ama buna da alismak lazim..

Neyse e-mail gonderdim bakalim ne cevap verecekler.. Insallah cabuk olurda siteyi offline dusurmeden ayarlarim..

Tesekkurler

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
GnerAl,

Simdi benim anlamadigim bir nokta var. Simdi whm panelden packages tiklayip paket olusturabilirmisim. Bana gelen e-mailde oyle yaziyor..

Ben ise whm panelimden bakiyorum. Oyle birsey goremiyorum. 3 degisik browser'dan baktim yok ole birsey.. Deli olucagim.. DNS Adreslerini degistire degistire bir hal oldum. Ancak ayarladim. Dun yazdiklarim yine yanlismis.

Simdi benim sizden ricam. Boyle birsey olabilir mi?. Packges bolumu nerede. ??

Simdi size gelen e-mail cevabini gostermek istiyorum.. Yanlis anlmayin.Ama ya ben aptalladim ya da bu browser'lar yanlis gosteriyor..

Acaba Browserlarda boyle bir yanlis gosterme olabilir mi?

Benim diger laptop'tan baktim ayni seyi gosteriyor.. Bir turlu packages diye veya baska birsey bulamiyorum..

Yardim edebilirmisiniz? Tesekkurler..

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu adamlar Paket ekleme yetkisini sana vermeyi unutmuşlar olmalı. Onlara bunu yazsana bi.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gneral dedigin gibi simdi bir e-mail yazdim bakalim ne diyecekler..

Hatasiz kul olmaz diyelim. Onlarda yogundur herhalde. Tesekkurler yardimin icin..

Üzücü tarafi ise cevap vermeleri uzun surmesi arti ns adreslerini yine degistirdim. Oda uzun suruyor dnslerin degismesi..

Baska bir yol yok mu? Sitenin dns adreslerini degistirince hemen online bakabilmenin. Cunku sedo'ya yonlendirdim mi, hemen sedo'ya yonleniyor. Ama baska bir dns adresine yonlendirdim mi cok uzun suruyor. Hemen hemen 1 gun yani 24 saat suruyor..

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gneral dedigin gibi cikti. Hata yapmislar.Simdi duzeldi .Ama benim dun degistirdigim DNS ayarlari hala aktiflesmemis.

Dun bu saatler yani 18:30 gibi degistirmistim. Suan ise 18:20 hala site acilmiyor. DNS hatasi veriyor.

Acaba bu isi nasil halledebiliriz. Cunku site bayagi bir oldu offline olali.

Adamin dns adreslerini kullanmak istiyorum. Verdiklerini girdim ama hala acilmadi. bunu kontrol etmemin bir yolu var mi acaba?

Ben kendim dns check yaptigim zaman yazdigim adresleri gosteriyor. Site ise cpanelden ekli. Dosyalar atili ama acilmiyor.

Tesekkurler simdiden

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5