İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önümüzdeki 10 yılın en çok kazandıracak siteleri

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Direk konuya gireyim İNŞAAT

Neden inşaat sektörü :

1- 3 Aydır inşaat firmalarının reklamlarını yayınlıyorum (Adwords) en az bir tıklamaya 0,40 kuruş ödüyorum.

2- İnşaat sektöründeki çoğu insan daha yeni internet reklamcılığının farkına varıyor yani reklamlar artacak.

3- Gayet iyi para kazandıkları için aylık 300-500 liranın lafını etmiyorlar bu yüzden reklam vermeye devam edecekler.

4- İnternetten bir iş bile alsalar bir yıllık reklam ücretini çıkarıcaklarını biliyorlar bu yüzden tıklama başı 1 liraya bile razılar ( Çoğu firma 1 tıklamayı 1 TL ye satıyor zaten :D )

5- Gazete dergi afiş gibi 3-5 günlük reklamlar için 2-3 bin lira ödüyorlardı ve hiç bir geri dönüşü olmuyordu. İnternet reklamcılığında direk ilgili kişiler ile muhattab oldukları için reklam vermeye devam ediyorlar.

6- Şu anlık bu sektörün %5 i reklam veriyor.

7- İnşaat sektörü çok geniş ve kapsamlı bir sektördür. En çok parayı rezidans yapanlar harcar. Bir daireyi 500-600 bin TL ye sattıklarından reklam pek sorun olmuyor. 2-3 katlı bir binadan kazandıkları para ortalama 100 bin liradır. En basit tadilat işi 300-500 TL.

8- Binalar sürekli aşındığı ve eskileri yıkılıp yenileri yapıldığı için gelecek 10 yılın değil artık internetten daha iyi bir şey bulamazlarsa torunlarınız bile sitenizden para kazanabilir :) .

9- Genelde yapı ile ilgili reklamlar veriyorum ve 0,50 nin altında ödeme yaptığımda Adwords ile reklamlar ilk sayfada zor çıkıyor.

10- İnşaat işi ile ilgili bir forum görmedim hiç yada varda benim gözümden kaçtı :D en basiti bir form açabilirsiniz diye yazdım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
betonarme iyimiş ama yalnış yapmış bir çok proje uygulayabilirdi domain için tabi iyi para kazanıyorsa kendi bilir :D . diğerlerinden hiç bir şey olmaz bence

NetWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Benzer bir domain bendede var, ileride lazım olur diye tutuyorum
Fikrim var diyenler ulaşabilir, eğer uygulayacak olursam ödemenizi alırsınız :)

www.yapimarket.gen.tr

NetWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bütçeden önemlisi zaman lazım :) bütçe sorun değil. Ancak yurt dışında yaşadığımdan e-ticaret işi sıkıntılı gibi görünüyor gözüme

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bütçeden önemlisi zaman lazım :) bütçe sorun değil. Ancak yurt dışında yaşadığımdan e-ticaret işi sıkıntılı gibi görünüyor gözüme

Türkiyede sanal market olarak büyük projeler yoktur.
Yapı malzemelerin kapa malzemeleri çok olduğu için kargo masrafları yüksek siz piyasadan çok ucuzada satsanızda yüksek fiyata denk geliyor.
Buna bir çözüm bulunursa çok büyük işler yapılır.

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
@GreeNEyeS Neti mi com'umu bırı tarafından alınmıştı dıye bılıyordum demek com'u sizdeymiş.Domainin çok süper bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5