İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Opera 10.0 Alpha 1

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Opera web tarayıcısını indirilebilir ve kullanılabilir bir yeni versiyonu çıktı. 10.0 Alpha 1 olarak çıkan yeni veriyonunu resmi internet sitesinden duyurdu. Buraya tıklayarak orjinal metni ile duyuruyu okuyabilirsiniz.

Kısaca orjinal dilinde özellikleri;

1- Presto 2.2 Engine
2- Performance boost
3- 100/100 and pixel-perfect on the Acid3 test
4- Auto-update
5- Inline spelling checker
6- Opera Mail improvements, including rich text composition and delete after X days
7- Widget Improvements on Linux

Windows için Opera 10.0 Alpha 1'i direk indirmek için tıklayınız.

Macintosh için Opera 10.0 Alpha 1'i direk indirmek için tıklayınız.

Unix için Opera 10.0 Alpha 1'i direk indirmek için tıklayınız.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Test ettim, 9.6 ile farkı anlayamadım pek henüz
Sayfa kaynağı kendi editörü ile düzenlenebiliyor :)

http://www.opera.com/browser/next/

Kendi kitlesini bile şaşırtacak derecede hızlı çalışan Opera 10'un en yeni ön sürümü için indirme bağlantısı burada.

Web tarayıcıları arasında en hızlı ve güvenilir tarayıcılardan biri olan Opera'nın yakın gelecekte kullanıcılara sunulacak Opera 10.0 sürümü için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Özellikle Acid testinden aldığı tam puan ile dikkat çeken Opera 10 build 1413 Alpha sürümünü siz de hemen test etmeye başlayabilirsiniz.

Opera Turbo sayesinde web sitelerini düşük hızlı bağlantılarda bile jet hızıyla açan Opera 10'un diğer yenilikleri arasında satır içi yazım denetimi, Presto 2,2 motoru ve bazı Linux Widget iyileştirmeleri yer alıyor.

:: Opera 10.0 build 1413 Alpha sürümü indirin.

opera-10-alpha_011238989896.jpg

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Turbo özelliği son derece kayda değer bir özellik bir de Unite olayı ekleniyor. O da mükemmel birşey olacak gibi...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
opera güzel browser aslında ben son zamanlarda sık sık kullanmaya başladım. alpha falan yüklemedim hiç deniycem ama.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito