İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Optimizasyon Sorunum.

RecLast

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Nisan 2011
Mesajlar
123
Reaction score
0
Konum
Zonguldak/Düzce
Merhabalar.
Sitemde optimizasyon sorunları var hatta bunun için bir konu açmıştım; http://forum.iyinet.com/ucretli-tas...ptimizasyon-entegre-yaptirilacak-ucretli.html

Cevap gelmemesi üzerine bende kendim el atayım biraz olsun hataları giderip en azından Sarıya (B,C) yapayım istiyorum sitemi. Basit olanları en azından giderebilirim diye düşünüyorum bu yüzden her türlü öneriye ve desteğe açığım.

Şuanki sorunuma gelecek olursam. Sitenin büyük kısmını resimlerin entegresi kaynaklı olduğunu söylüyor. Benim resimlerim tek resim 700x350 boyutunda. Yani özellikle fazla fazla resim olmasını istemedim. Farklı çözünürlükler ile çokfazla yer ve alan kaplıyor. Fakat Google bunların optimiza edilmesini istiyor. 3 tane eklenti denemedim bir türlü sonuna ulaşamadım. WP Smushit eklentisini kullandım fakat düşürmüyor. EWW İmage Optimizer kullandım fakat ondada düşürmüyor. Genelde şu hatayı gösteriyor tüm resim optimize eklentilerin.
"EWWW Image Optimizer requires exec(). Your system administrator has disabled this function."
Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bişeylerin kapalı olduğunu söylüyor fakat bir türlü anlamadım. Acaba FTP den yazma izinleri yada buna benzer birşeydemi sorun var? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mobil için wptouch eklentisini kurdum. Site bazen mobil bazen hala aynı gözüküyor bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Şuanda mobile uygunmu sitem bakabilirmisiniz acaba yada düzgün çalıştırabileceğim bir yöntem varmı mobile için. Normalde sitem mobilde de düzgün açılıyor fakat mobile uygun olmadığını söylüyordu bende bu yüzden bu eklenti ile çözmeye çalıştım.

Birde allinoneseo eklentisi kurdum bu 3 eklentide herhangi bir güvenlik açığı yada sorunu varmıdır? Güvenilir dediler ama yinede bi sorayım istedim.

Bunların dışında site optimizasyonum için neler yapmalıyım neler yapabilirim yardımcı olacak varsa çok memnun olurum.
Şimdiden Teşekkürler.
RecLast
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst