İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

OPTİMİZASYON YALAN MI ?

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar w-w-w.kubamobilya.com sitesi için optimize adına gereken ne varsa yaptım fakat hala istediğim kelimelerde birinci sayfada çıkamıyorum.
*http://validator.w3.org/ standartlarına uygun " 0 " hata ile kodlanmış bir sayfa
*http://www.widexl.com/remote/search-engines/metatag-analyzer.html
analizlerine uygun %100 title, %100 description, %100 keywords uyumu da var.
*%2^2,5 kelime yoğunluğu da var.
*pr 3 de sayfa değeri var.
ama google gelince orda duruyorum orda bişey yok. Spam yapmış bir chat sitesi mobilya da nasıl benden daha ileriki sayfada çıkar ve benim sayfam neden "mobilya" kelimesinde 30. sayfalarda çıkıyor hiçbirşey anlamadım.
varsa fazladan yapılması gereken birşey buyrun söyleyin.
" BU SEO ÖMRÜMÜ YEDİ ÖMRÜMÜ"

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
optimizasyon

Sayfanın altına görünmez yazılar yazmak optimizasyon değildir, bence optimizasyon bilgilerinizi bir daha gözden geçirin...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1. hata tabiki o görünmez yazılar.Sandboxa girersin.
2. hata image ağırlıklı bir site oluşturmak.
3. hata ana sayfa google için en değerli yerdir.Orada kategorilere link vermezsen optimizasyon sonuçların daima verimsiz olur.
Bunlar benim ilk bakışdı gördüğüm ve bence yanlış olan şeyler.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sayfanın altına görünmez yazılar yazmak optimizasyon değildir, bence optimizasyon bilgilerinizi bir daha gözden geçirin...

+1907
Bunun neresi uyumlu? Güldürme adami. Görünmez link yazmissin birde üst siralara cikacagim diye ugrasiyorsun. Iyiki seo uzmani degilsin :D

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama motorları SPAM ları farkedince farklı davranırlar.

Spam olarak algılanan text veya tag dikkate alınamaz.
Spam teknikleri arama sonuçlarında derecenizi düşürür. Arka sayfalarda gözükür.
Sayfa arama sonuçlarında gözükmemeye başlar.
Tüm site banlanabilir.
Eğer etik olmayan SEO teknikleri kullanan bir siteye link verirseniz. Sizin sitenizde cezalandırılabilir.
Banlanmamak için SPAM ve Hilelerden Uzak durun.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevap veriyorum.

^^^^EVET CEVAP HAKKIMI KULLANIYORUM :) ^^^^
arkadaşım yukarıda yazdığım bir kaç paragraf yazının içinde görünmez yazının optimize olduğuna dair bir yazı yazmışmıyım nereden çıkarıyosun böyle şeyleri anlamadım.
Verdiğim verilere göre optimizasyon= görünmez yazı yazmadım.

3. hata ana sayfa google için en değerli yerdir.Orada kategorilere link vermezsen optimizasyon sonuçların daima verimsiz olur.
Bunlar benim ilk bakışdı gördüğüm ve bence yanlış olan şeyler.
Ana sayfadan diğer sayfalarıma link atmıştım. Ana sayfadaki resimin ağırlığı 60 kb. yazılar resimden daha fazla yer kaplıyor.

+1907
Bunun neresi uyumlu? Güldürme adami. Görünmez link yazmissin birde üst siralara cikacagim diye ugrasiyorsun. Iyiki seo uzmani degilsin :D
http://www.widexl.com/remote/search-...-analyzer.html uyuma yukarıdaki verdiğim meta anlizlerinden bakacaksınız. Neresi uyumsuzsa sen onu söyle.

Değerli arkadaşalar aslında tartışmak için konuyu açmadım bana fazladan bir kaç cümle öğretebilecek varsa saygı duyarım. Fakat konuşurkende lütfen veri kullanalım.
Bir arkadaşımız gizli metinden kaynaklanıyor olabileceğini söyledi evet doğrudur belki olma ihtimali vardır fakat gizli metinin içindekiler sayfa ile uyumlu şeyler bunun dışında şu eksik diyebileceğiniz birşey varsa paylaşalım eleştiriye açığım.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<h1> <b><font face="Verdana" size="2">sehpa, oturma grubu,   yatak odası, kanepe, koltuk takımı, ankara siteler, tv sehpası, orta,  zigon, genç odaları, ankara siteler,
sehpalar, oturma grupları, genç odaları, bebek odaları, yemek odaları, yatak
odaları, kanepeler, koltuk takımları, tv sehpaları, orta sehpalar, zigon, baza,
vestiyerler, kuba, ankara, mobilyalar, mobilyalar,  mobilyalar,yatak
odaları, bebek odaları, bebek odaları, tv sehpası, tv sehpası, yemek odaları,
yemek odaları, tv sehpaları, yataklar, yatak, yatak, vestiyer, zigon, 
bazalar, bazalar, sehpa, mobilya,  mobilyalar, mobilya, mobilyalar, baza,
zigon, bazalar, sehpalar, vestiyerler, vestiyer, vestiyer,  kanepe, sehpa, 
sehpalar,  mobilya,  mobilyalar,  baza, zigon, bazalar, sehpalar,
vestiyerler, vestiyer, vestiyer,  kanepe, oturma grubu,  oturma
grupları,  yatak odası,  yatak odaları,  yemek odası,  bebek
odası,  bebek odaları,  genç odası, kanepe,  koltuk takımı, 
koltuk takımları,  ankara siteler,  genç odası,  genç odaları,
yemek odası, yemek odaları, tv sehpaları,  yataklar, yatak, tv sehpası, tv
sehpaları, baza, vestiyerler, bazalar, vestiyer, sehpa, yataklar, kanepeler,
kanepeler, kanepeler, genç odaları, ankara siteler, yatak odaları, tv sehpası,
oturma grupları, bebek odası, bebek odaları, koltuk takımları, yatak odası,
yemek odaları, oturma grubu, koltuk takımı, genç odaları, ankara siteler, yatak
odaları, tv sehpası, oturma grupları, bebek odası, bebek odaları, koltuk
takımları, yatak odası, yemek odaları, oturma grubu, koltuk takımı, tv
sehpaları, genç odası, yemek odası, kanepeler,</font></b><br>
 </h1>

Doorway Page konusunu okumanı tavsiye ediyorum...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tüm kurallara uysan bile optimize yapsan bile istediğin kelimede ilk sayfada cıkcagın anlamına gelmez sen herşeyi dogru yapsan bile google pat diye seni yukarı cıkartmaz deger verdiği farklı sitelerde var pr + yıllanmış site gibi..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
seo nun etkili olabilmesi için sitenin biraz yaşlanması gerekiyor. artı olarak sitenin seo sunun yeterli olmadığını arkadaşlar söylemiş. özellikle ana sayfa gerçekten çok önemli. backlink sayısı > backlink anchor text > site title > h1 > keyword > inlinks > outgoing links > images alt
site genelinin de mobilya ve mobilya ile ilgili kelimlerden oluşması site backlink ve title dan sonraki en önemli konudur
(bence tabii, bence dediğime bakma aslında kesin bilgiler ama antipati yaratmasın diye böyle diyorum :)
edit : dmoz ve yahoo nun önemini söylemeye gerek yok sanırım ;)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Mesela bir arama motoru site tasarımında optimizasyon birşey ifade etmiyor, google bu arama motoruna verilen linklere göre PR değeri atıyor.

Bence optimizasyondan bir iki adım önde olan şey link almak.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Siten için bir rapor hazırlıyordum ama gördümkü bir süre önce düşmüş siten... Bunun çok büyük bir etkisi var, ayrıca çıkmak istediğin kelimedeki rakiplerin çok sağlam çeşitli dillerde 1.500 indexlenen sayfası olan rakiplerin var...
Sayfalarına mobilya ile ilgili kelimeler yazmışsın ama bunların hiçbir anlamı yok... Sitende o keliemeler için bir içerik yok... Sayfaların genelde resimlerden oluşuyor örneğin koyduğun bir mobilyayı tanıtıcı bir yazı yazarsan durum değişecektir... İçerik olmadığı içinde google indexlesede belirli yerlerde kalıyorsun... mobilya kelimesi için gerçektende sağlam oynamak gerek rakiplerin çok iyi...

Kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi