İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Optimize?

H

Heryerdeyiz

Misafir
Bayadır Forumları Takip ediyorum ve bazı ark.lar Googleden günlük 1000+ geldiğini belirtmiş doğrudur buna bir şey diyemem ama :) benim siteme günde googleden 5 tane ziyaretçi gelmiyor e gelmemeside normaldir içerikle alakalıdır diyedüşünüyorum ama herşey bir yana sitemi google kaynaşmış bi hale nasıl getiririm yani nasıl optimize edebilirim google pastasından nasıl bir parça alabilirim :)

Nasıl bir strateji uygulayabilirim en basitlerinden... (subdomain vs. hariç)

Sitemin meta taglarında keywords vs. sorun var çok önceden yapılmış ve hala o şekilde kalmış ama bir haftaya kadar yeni bir tasarımla yayına vericez dahada kullanışlı bi hale geldi bende bu haliyle optimize edip yayına vermek istiyorum...

Doğrusu optimize konusunda yardıma ihtiyacım var...
Her türlü fikir ve önerilerinizi bekliyorum...
İyi Çalışmalar...

Site adresi;
www.heryerdeyiz.com

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten tarzında çok eskiden kurdugum bir site var üstelik free alan ve domain sitende de kayıtlı :D
googleden ortalama 60-65 kişi geliyor.

bence sebeb sitenin sürekli kapanması olabilir

H

Heryerdeyiz

Misafir
Keywords: This tag contains too many characters.
This tag contains 803 characters. This is too many for what we would consider a 'robot friendly' web page. The maximum number of characters we recommend for this tag is 500.

--------------------------------------------------------------------------------
This tag contains too many keywords.
This tag contains 111 keywords. This is too many for what we would consider a 'robot friendly' web page. The maximum number of keywords we recommend for this tag is 20.

--------------------------------------------------------------------------------
The keywords contain bad keywords.
The keywords 'on, en' are bad keywords.
Keyword relevancy to page content is terrible.
The keywords relevancy to page content is 38%.

Robots: Found no robots meta tag.
This tag is not really required but helps spiders to index the web page.

Author: The Author meta tag contains no errors.
This tag contains 28 characters.

Web page analysis.
This page contains too many URLs.
This tag contains 105 urls. Some Search Engines have problems with more than 100 urls on a page.
The size of the web page is to big.
The size of the web page is 56826 bytes.

Sitenin Alayı Hatalı :p
Eğerki hazıra konmak gibi bi şey olmaz ise :) yardımlarınızı bekliyorum mesela site boyutu büyük demiş neler yapabilirim + fazla url var demiş bunlarda neler yapabilirim yukardaki açıklamalar ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum....

İyi Çalışmalar...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dostum robot ohaa falan olmuş senin bu sitenin durumunu görünce.
çok meta işe yaramz.sen doldurmuşsun ne buldugun.
Google programcıları salak falan degildir.
Sayfanın içerigi ile uyumsuz ne koyarsa seni cezalandırır.Çünkü üste çıkmak için can atan bir sürü aynı içerikli site vardır.Özellikle yeni açılan ve pagerankı olmayan siteleri çok kolay harcamaya başladılar bu aralar

Google şöyle düşünüyor, bir sayfanın içerigini en azda 20 kelime özetler ama sende 111 kelime var.zaten ilk 20 kelimeden sonrasını ignore ediyor arama motorları.
Metalara ekledigin kelimeler ile sayfa içeriği 38% uyumlu diyor. ya o kelimeleri metalarından sileceksin yada o kelimeleri sayfana eklemen gerek.

örnegin çicekci isen "cep melodi" kelimesi yada "gazeteler" kelimeleri çok aranıyor diye metalarına döşersen googleda siteni yavaş yavaş aşağı almaya başlıyor :rolleyes:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5