Organize Status Bar – Durum çubuğunuzdaki istediğim nesne ve ikonları kaldırın!

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Temmuz 2011
Mesajlar
2,401
Reaction score
21
Konum
Türkiye
Organize Status Bar Version: 0.5.2. Mozilla Firefox 1.0 – 2.0 sürümleri ile uyumlu. 31 KB Organize Status Bar eklentisi, Mozilla Firefox’un durum çubuğunda bulunan simge ve ikonları kaldıraibilmenizi sağlıyor. Bazen kullandığımız eklentiler bile ayrıca durum çubuğunda da simge olarak gösteriliyor. Bu sevmediğimiz ikonların kaldırmanın başka yolları da var. Ancak, Organize Status Bar eklentisi, durum çubuğunu istediğimiz hale getirmek için çok kullanışlı bir eklenti.
Not: Durum çubuğu: Mozilla Firefox’un en alt kısmında yatay olarak yer alan çubuktur.
Organize Status Bar eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
Bu eklentiyle durum çubuğumuzdaki herhangi bir yazı, ikon, resim, araç veya herhangi bir şeyi kaldırabilmek ve düzenleyebilmek için;
Araçlar -> Eklentiler -> Organize Status Bar -> Seçenekler’e tıklayarak, Organize Status Bar Option penceresini açalım.
Pencerenin sol tarafındaki listede durum çubuğunda yer alan nesnelerin isimleri yer alır. Bunlardan herhangi birine tıklarsanız, durum çubuğunuzda tıkladığınız nesne, renkli bir şekilde belirtilir.
org1.jpg

Örnek olarak, Measure It Status Bar eklentisinin ikonunu seçersek, durum çubuğunda yer alan ikon renkli bir şekilde gösterilir. Aynı şekilde, statusbar display yani durum çubuğu görünüm panelini seçersek, o da durum çubuğunda belirir. Kısacası, bu pencerede bulunan listede, durum çubuğunuzda yer alan bütün ikonlara eklentiler ve diğer Firefox’a ait nesneler bulunur ve bunlara tıklayarak, hangi ikonun hangi nesneye ait olduğunu anlayabilirsiniz.
org2.jpg

Durum çubuğundaki herhangi bir ikonu kaldırmak için, listeden nesneyi seçip Hide düğmesine tıklayın. Herhangi bir ikonu göstermek için Show düğmesine tıklayın. Ayrıca, durum çubuğundaki nesnelerin yerlerini de değiştirebilirsiniz. Nesneleri sağa doğru taşımak için, nesneyi seçip Move Up düğmesine, sola doğru taşımak için Move down düğmesine tıklayın.
Durum çubuğunuzda hoşlanmadığınız ikonlar varsa, gerçekten çok kullanışlı bir eklenti olabilir!
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst