İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ÖSSye internetten başvuruda öğrenim durumu olarak neyi seçmem gerek?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
2006 mezunuyum 2007de össye başvurmuştum ama puanım yetmediği için okul seçiminde doğal olarak açık öğretim çıkmıştı.Ama ben kaydımı yaptırmadım.Bu sene tekrar össye giricem.İnternetten başvuru yapıcam ama bi sorunum var.Bana öğrenim durumumu soruyor.

Üstteki açıköğretim konusuna bakılınca benim öğrenim durumu olarak aşağıdakilerden hangisini seçmem gerek?

-Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra ösymce yerleştirilmedim ve ön kayıtla kayıt olmadım

-Bir yükseköğretim programına(sınavsız geçişte dahil) ösymce yerleştirildim fakat kayıt olmadım

Yukarıdaki 2 seçenekten hangisini seçmeliyim?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seçenekler bu mu, aklında kalanı mı yazdın? Bir ortaöğretim programına(sınavsız geçişte dahil) ösymce yerleştirildim öss ile orta değil yüksek öğretim kurumuna yerleştiriliyor, bir tuhaflık var gibi geldi. Muhtemelen seçmen gereken birinci seçenektir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Seçenekler bu mu, aklında kalanı mı yazdın? Bir ortaöğretim programına(sınavsız geçişte dahil) ösymce yerleştirildim öss ile orta değil yüksek öğretim kurumuna yerleştiriliyor, bir tuhaflık var gibi geldi. Muhtemelen seçmen gereken birinci seçenektir.

Seçenekler bu kadar değil tabikide.Ortaöğretim yazmışım şimdi düzelttim.Bunun muhtemelenimi olur kesin bi bilgi arıyorum sonra yanlış bişey yapmayalım..

adszmi0.jpg

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bence bir bilene sor, ÖSYM çağrı merkezi filan yok mu? Yükseköğretim programına yerleştirildim ama kayıt olmadım diyeceksin sanırım. Açık öğretimi kazandın diye sana kağıt geldiyse büyük ihtimal yüksek öğretim programına yerleştirilmiş sayılıyorsundur.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bu işlerle uğraşalı çok zaman oldu, ama aklımda kalan yerleştirilme örgün programlar içindir, açık öğretim için olmaması lazım, çünkü açık öğretimde okumak katsayıyı düşürmüyordu örgün öğretim kazanıp heme ertesi sene girenlerde olduğu gibi, o yüzden sanıyorum mavi highlight olan seçeneği seçmen gerekiyordur. Forumda ejder in dogrutercih diye bir öss sitesi vardı orada da sorabileceğin birileri vardır herhalde.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Evet açık öğretimden belge geldi kayıt olmamı söylüyodu ama kaydımı yaptırmadım.Başka yerlerdede araştırıyorum emin olmadan seçim yapmak istemiyorum yoksa yanlışlık olabilir..

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Eğer açıköğretim'in kontenjansız bölümlerinden birine yerleştiyseniz, hiç kazanmamışsınız gibi işlem görürsünüz diye biliyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Evet arkadaşlar dün akşam başvurumu yaptım össye.Abim yardımcı oldu ilk söylediğim seçenekmiş benim için olanı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5