İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ösym'yi heklemiş

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hapse girenlerin niçin girdikleri konusunda, Doğan Medya Grubu'ndan öğrendiklerin dışında bi bilgin var mı?
Şuna emin ol ki, sandığının aksine demokrasi senin için de benim için de çok iyi yerlere getiriliyor.
Ama merak ettim, senin demokrasiden kastın ne?
Halkı kışkırtmak mı?
Olmayan bi şeyi varmış gibi göstermek mi?
"Çamur at izi kalsın" mı?
Çeşitli yerlerde hükümete karşı küfürlü, ahlaksızca, seviyesizce yazılar yazıp yayınlamak mı?
Eminimki sen şimdi bunlara özgürlük, demokrasi diyosundur.
Sana alıntı yaparak bi cevap vermek istiyorum;
Demokrasini de özgürlüğünü de al git!
Başka cevap yazmıycam..
Ayrıca sadece Doğan Medya değil, kendim görüyorum, tanıdıklarım var kafanı yorma sen.Madem Doğan medya gazetecılerı ıcerı alıyor gibi gosterıyor neden karşı cıkamıyor senınkiler? neden demiyorlarki bu bu sebepten aldık içeri cevaplar mısın? hangi sebeple içeri alınıyor bu arkadaslar? demokrasi çok ıyı yerlere getırılıyor dedın. Sebep bildirmeden insanları ıceri alıp 1 ay sonra dısarı cıkabilirsin demek mi demokrasinini iyi hali? Olmayan bi şeyi varmış gibi göstermek mi?
demişsin. Çok ilginç birisin. Adam kendi itiraf etti sen neden bahsediyorsun. Savunduğun adam yalancının teki biliyor musun? İlk gün yok diyordu son gün evet var diyor. Demek uzerıne gıtmeseler yok diyecekti? Demek kim bilir neler yürütülüor içten?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
BASIN DUYURUSU

(21 Nisan 2011)

İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

Türkiye’nin parlak geleceğinde kendisinin hakkıyla rol edinmek isteyen gençlerimizin heyecan ve umutları ile oynamaktan geri durmayanların, ÖSYM’nin bilgi işlem sistemine saldırı girişimleri tespit edilmiş ve gerekli bütün önlemler alınmıştır.

Olası her türlü tehdite karşı tedbirli olmak amacıyla, bilgi işlem sistemi kısa süreli aralıklarla hizmet dışına alınmış ve gereken kontroller gerçekleştirilmiştir.

Kaldı ki; internet sitelerine sunulan görüntünün bizim sitemize ait olup olmadığı da tartışma konusudur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bir süredir sayfamızın yayında olmamasının sebebi, tamamen teknik bir savunma ve yenilenme nedeniyledir.

ÖSYM’nin internete açık olan Bilgi İşlem Sistemi üzerinden sınavlarda sorulacak soruların bulunduğu sisteme erişmek asla mümkün değildir. Bu nedenle, sorulara erişildiği bilgisi kesinlikle yalandır.

Bu arada; sizler vasıtası ile sınava giren gençlere de bir haber iletmek istiyoruz:

Sevgili Gençler, geleceğini belirleyecek olan 2011-YGS verileri kesinlikle güven altındadır ve sonuçlar, 90.000 civarında sınav salon tutanaklarının incelenmesinin tamamlanması ile birlikte çok kısa süre içinde açıklanacaktır.

ÖSYM dışından yapılan her türlü bilgi, uyarı, duyuru ya da haberleri ÖSYM resmi internet sayfasından doğrulamadan dikkate almayınız. Sizin için gerekli olacak her türlü bilgi ÖSYM tarafından sizlere vaktinde iletilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
??? ???

Siz gerçekleri provakatif olarak algılıyor olmayasınız ? Adam kendi ağzıyla çıkıp şifre olayını itiraf etti 4-5 kere yalanladıktan sonra.Onca yalan söyledi.Eee şimide çıkar siteyle ilgili site sağlam der 10 güne evet doğru der yanlışlıkla olmuş der ;)

ben şifre konusunda bişey demedim. yazımı bi daha oku istersen. genelde o grup o tarz haberler yapar ve en çok düzeltme yapan gazete yine kendileridir. neden acaba ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hapse girenlerin niçin girdikleri konusunda, Doğan Medya Grubu'ndan öğrendiklerin dışında bi bilgin var mı?

Senin varmı ?

ben şifre konusunda bişey demedim. yazımı bi daha oku istersen. genelde o grup o tarz haberler yapar ve en çok düzeltme yapan gazete yine kendileridir. neden acaba ?

O tarz nedemek.Demekki o tarzlar doğruki yapıyorlar. Şifre konusunda bişi demedim o konuda bişi demedim bla bla ee geriye ne kaldı.

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar bu formdaki siz arkadaşlar bilişim konusunda bayağı bir bilgili ve eğitimlisiniz. Benim gibi bilgileriniz yetersiz değil. Onun için lütfen onun için lütfen dikkatli yorumluyalım diyorum. Hürriyet gazetesinin yaptığı işte bak gördünüz mü ösym nin sitesi bile güvenilir değil diye yayın politikası gereği ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bizler bence daha dikkatli gözlemleyelim. Sizlerde biliyorsunuz ki heklenmeyen site yoktur. heker arkadaşımız nasıl bir yöntem ile siteyi haclemiş yani hek yöntemi ile gerçekten soruları veya başka bilgilere mi ulaşmış. heker arkadaşın etkinliği eğer bir protesto amaçlı ise eylemi başarılı ve etkileyici eylem yapmış. Ama ÖSYM nin sitesi heklendi diye ortalığı ayağa kaldırmanın bir anlamı yok. Gazete eğer bunu kendi bilgi işlemcilerine sorsa idi bunun haber niteliği bile taşımadığını söylerlerdi. Sakın beni yanlış anlamayın. ÖSYM şifre olayını bende eleştiriyorum. Ama diyorum ki ülkemizin şuan sağduyuya ihtiyaç olduğu bir dönemde sorumlu basın gibi davranıp bunu proveke edecek haberlerden kaçınmak lazım.
Saygılarımla

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şimdi kim doğru haber yapıyor kim yanlış yapıyoru tartışmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. Ortada bir durum var ve bu yetkililerin olayın başından şu ana kadar söylediklerinin alt alta yazarsak bile birbiri ile açıkça çelişen açıklamalar görürsünüz, müneccim olmaya gerek yok ve bu zaten başlı başına bir sorundur.

Bu işi takip edenlerin yok hükümet karşıtı, yok darbeci, yok başkalarını yandaşı, yoldaşı, candaşı şeklinde görmek bence sıvana girmişler ve onların o sınava girmeleri için büyük emekler sarfeden aileler için büyük bir haksızlıktır.

Gerçi sonuç bana göre belli, birşey çıkmaz buradan.

EUAdvisor haklısınız ama olayın başından beri yapılan açıklamalarda düşünüldüğünde kuşku ile bakmamız oldukça doğal değil mi? Büyük ihtimalle heklediğini dile getiren kişide insanlar üzerinde oluşan bu kuşkudan güç almıştır.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Arkadaşlar bu formdaki siz arkadaşlar bilişim konusunda bayağı bir bilgili ve eğitimlisiniz. Benim gibi bilgileriniz yetersiz değil. Onun için lütfen onun için lütfen dikkatli yorumluyalım diyorum. Hürriyet gazetesinin yaptığı işte bak gördünüz mü ösym nin sitesi bile güvenilir değil diye yayın politikası gereği ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bizler bence daha dikkatli gözlemleyelim. Sizlerde biliyorsunuz ki heklenmeyen site yoktur. heker arkadaşımız nasıl bir yöntem ile siteyi haclemiş yani hek yöntemi ile gerçekten soruları veya başka bilgilere mi ulaşmış. heker arkadaşın etkinliği eğer bir protesto amaçlı ise eylemi başarılı ve etkileyici eylem yapmış. Ama ÖSYM nin sitesi heklendi diye ortalığı ayağa kaldırmanın bir anlamı yok. Gazete eğer bunu kendi bilgi işlemcilerine sorsa idi bunun haber niteliği bile taşımadığını söylerlerdi. Sakın beni yanlış anlamayın. ÖSYM şifre olayını bende eleştiriyorum. Ama diyorum ki ülkemizin şuan sağduyuya ihtiyaç olduğu bir dönemde sorumlu basın gibi davranıp bunu proveke edecek haberlerden kaçınmak lazım.
Saygılarımla
aynı tepkiyi facebook heklendi haberinde de verdin mi?
ozaman hiçbir hek haberi yapılmasın ne gerek var?

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Saygılarımla
+1 fazla da söze gerek yok başka konu kilitlensin artık

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Saygılarımla

Kimsenin haberi olmasın diyorsun yani , alttan alttan düzeltsinler.Hata yapanda hiççç ellenmesin.Ne mantıktır bu :D heklenmeyen site yok demiyorlarmı bide.He yok yok evet yok :D

Şu habere inanmadım ama mantığınıza hayran kaldım.Ortada bir haber varsa haber sitesi vericek bunu kim vericek ya.Haber sitelerin görevi haber vermek olanı duyurmak..Ayrıca haberlerin hepsini kendileri toplamıyor.Haber ajanslarından alıyorlar farkediyormusunuz bilmiyorum .

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Senin varmı ?

O tarz nedemek.Demekki o tarzlar doğruki yapıyorlar. Şifre konusunda bişi demedim o konuda bişi demedim bla bla ee geriye ne kaldı.

doğan grubu yanlı ve provakatördür
ösym gereğini yapamamış demekki ki bu olay çıktı istifa etmesi gerekir başkanın

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar sanırım yanlış anlaşılıyorum. Bakın onbinlerce Liseli kardeşlerimiz sokaklara söküldü, polisle çatıştı. Ben bu kardeşlerimiz için sorumlu gazetecilik ilkesi ile bu kadar manşetlere taşıyarak vermemek gerekir diyorum. Yoksa bende ÖSYM nin saçmalığını görüyor ve tepki veriyorum. Dakika dakika değişen açıklamalar geçmişte yapılan tez hilelikleri. Bakın mesela tez hileliğini sür manşetten verilsin neden toplumu sokağa dökecek bir haber değil ama ÖSYM hameri işte kitleleri etkiliyor anlatabildim sanırım

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
doğan grubu yanlı ve provakatördür
ösym gereğini yapamamış demekki ki bu olay çıktı istifa etmesi gerekir başkanın

Söylediklerin çelişiyor :D Çıktı istifa etsin diyorsun olayı çıkaranlaranlardan birine kızıyorsun.

Arkadaşlar sanırım yanlış anlaşılıyorum. Bakın onbinlerce Liseli kardeşlerimiz sokaklara söküldü, polisle çatıştı. Ben bu kardeşlerimiz için sorumlu gazetecilik ilkesi ile bu kadar manşetlere taşıyarak vermemek gerekir diyorum. Yoksa bende ÖSYM nin saçmalığını görüyor ve tepki veriyorum. Dakika dakika değişen açıklamalar geçmişte yapılan tez hilelikleri. Bakın mesela tez hileliğini sür manşetten verilsin neden toplumu sokağa dökecek bir haber değil ama ÖSYM hameri işte kitleleri etkiliyor anlatabildim sanırım

Sen kul hakkı nedir bilirmisin ? Millet bilmem kaç yıl ünüversiteye girmek için günlerce çalışıyor.Ben bilirim millet gecesini gündüzüne katıyor.İnanlar çocuklarını yemek yemeyip okutuyor iyi ünilere girsin diye.Belkide çalışıp okuyor bazıları.Sen kalkmış abartılcak bişi yok diyorsun öylemi.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
sen anlamamakta ısrar ediyorsun. olay tabiki verilecek. bu milleti provake eder tarzda değil normal olarak verilmeli.
olay hatalı neresini savunayım. adam istifa etsin tabi ki.
haber de verilirken ülkenin dengeleri göz önünde bulundurulmalı ve karmaşa çıkarmaya yönelik haber yapılmamalı.
bu mu çelişiyor ??
neyse çok uzadı az daha bence vakit geçsin sonra oku belki görüşün değişir.
bu millet sağcı solcu diye, milliyetçi ulusalcı diye bilmem ne diye diye birbirine çok vurduruldu.
sokağa milleti dökmek bu maharet olsaydı bunca olay yaşanmazdı. çok çektik bu durumlardan. ben daha yazmayım dediğim gibi anlamaya çalışırsan anlarsın. tek taraflı düşünmüyorum sana da bunu tavsiye ederim.

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyun. abartılacak bir şey yok demiyorum. Gençleri sokağa döküp polisle çatıştırmayın diyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Tamam söylerim derim böyle kışkırtmayın habire haber girmeyin bi şöylee haber yapın susun sonra abartmayın derim , sizimi kırcam.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Cevap yazmıycam demiştim ama tükürdüğümü yalıyorum kusura bakmayın..
Bu tartışmayı sanırım ben başlattım, özür dilerim, lütfen konuyu daha fazla uzatmayalım.
Hepimiz için her şeyin hayırlısı olsun...

X

Xman

Misafir
Siyaset ruhumuza işlemiş :D beşikteki bebekten bile siyasi tartışma çıkarabilecek kapasiteye sahibiz hamdolsun :D şaka bir yana siyaset hayatın ta kendisidir, hiç bir şeye siyaset bulaştırmamak diye bir şey söz konusu olamaz, nitekim ölçü kaçmadığı sürece forum yönetimi bu tür tartışmaları bir noktaya kadar yasaklamıyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5