İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

otomatik dosya ve klasör oluşturmanın sunucu üzerinde ki etkisi?

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
arkadaşlar,otomatik dosya ve klasör oluşturmak sunucuyu aşırı yoruyor hosting sorunları yaşayabilirsin diye bir duyum aldım.şuan hazırladığım script siteye her giren kullanıcıya özel otomatik dosyalar ve klasörler oluştuyor kullanıcı siteden çıktığında bu oluşan dosya ve klasörler otomatik olarak siliniyor? sizce de sunucuyu aşırı yoracak bir işlem mi bu olay ?

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
kaç ziyaretçi için yapılıyor bu? sürekli yapılırsa bir süre sonra yorar tabi. bir de harddiskin yazma silme sınırı var, sunucu sahibi olaya o yönden de bakabilir. CPU kullanımına da bakmak lazım, RAM'den ne kadar yiyor ona da bakmak lazım. var oğlu var yani... KDV ÖTV hariç ama :D :p

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
başlangıçta fazla kişi olmayacak ama reklam ile anlık ziyaretçi binleri bulur,ilk başlangıcı host ile atlatabilirsem sunucu kiralarım sorun değil ama anlık 10-15 kişiyi host ile atlatabilir miyim bilmiyorum :D sunucu cahiliyim :D

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
anlık 10-15 atlatırsın. 1 ziyaretçi için CPU %1 olsa, %15 CPU yapar ki o kadarı kasmaz bence. tabi bi bilene danışmak lazım :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5