İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Otomatik eklenti yüklemede sorun

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni bir sisteme wordpress kurdum.
Eklenti kurmak istediğimde ilgili eklentiyi seçip, kur diyorum. Benden FTP bilgilerini onaylamamı istiyor.
Sonra eklentiyi indiriyor...
Daha sonra da :
"Eklenti yükleniyor.
Paket yüklenemedi. Geçerli eklenti bulunamadı.
Eklenti yükleme başarızı"
mesajı veriyor.
Aynı eklentiyi kendi bilgisayarıma indirip oradan plugin dizinine kopyaladığımda, eklenti çalışıyor.

İnternette bunun yetki sorunuyla ilgili olduğuna dair bazı açıklamalar var ama, çözümüne ilişkin hiçbir bilgi yok.

Ne yapabilirim?

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni bir sisteme wordpress kurdum.
Eklenti kurmak istediğimde ilgili eklentiyi seçip, kur diyorum. Benden FTP bilgilerini onaylamamı istiyor.
Sonra eklentiyi indiriyor...
Daha sonra da :
"Eklenti yükleniyor.
Paket yüklenemedi. Geçerli eklenti bulunamadı.
Eklenti yükleme başarızı"
mesajı veriyor.
Aynı eklentiyi kendi bilgisayarıma indirip oradan plugin dizinine kopyaladığımda, eklenti çalışıyor.

İnternette bunun yetki sorunuyla ilgili olduğuna dair bazı açıklamalar var ama, çözümüne ilişkin hiçbir bilgi yok.

Ne yapabilirim?

İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda bu sorunun apache yerine litespeed kullanan sitelerde yaşandığını öğrendim.
Bu bir wordpress kullanıcısı ile ilgili yetkilendirme sorunu.
İngilizce bilenler için
http://www.litespeedtech.com/support...ordpress-4814/
adresinde ayrıntılı açıklamalar mevcut.

Ben apache kullanan bir hosting firmasına geçeceğim için bu sorun benim için kapandı. Belki bir başkasının işine yarar.

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
LiteSpeed sunucumda kaç tane WP site var. Hiç birinde böyle bir sorunumuz yok. Sizin sunucunuzda yükleme izinleri ile bir sıkıntı vardır.

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LiteSpeed sunucumda kaç tane WP site var. Hiç birinde böyle bir sorunumuz yok. Sizin sunucunuzda yükleme izinleri ile bir sıkıntı vardır.

Ben de aynı kanıdayım. Sanırım bana deneme hesabı açan arkadaş yekilendirme konusunda biraz kısıntılı davranmış. Çünkü tanımlı bir sorun varsa, çözümü de vardır. Ancak bir deneme wordpress kurulumu ve restore işlemi için 24 saat içinde çözüm üretmek mümkün olmayınca, orayla çalışmaktan vazgeçmek zorunda kaldım.

Uyarınız için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5