• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

Outdoor Reklamı Nedir?

Hakkı Erdil

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
20 Haziran 2020
Mesajlar
3
Reaction score
1
Puanları
0
40 Aydır Üye
Açık Hava yani (Outdoor) reklamı nedir? Bu sıralar çok fazla karşıma çıkmaya başladı.

Bilen birisi yardımcı olabilir mi?
 

DogaDijital

Sosyal Medya & SEO Hizmetleri
Paylaşım Ekibi
İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
19 Eylül 2014
Mesajlar
62
Reaction score
15
Puanları
0
110 Aydır Üye
Eski Rumuz
DerinWEB
Açık Hava (Outdoor) Reklamlar genel olarak hedef kitlenin, gün içerisinde önüne çıkmaktadır ve daha çok insanların bilinçaltında yer edinmek, PR yapmak isteyen markalar tarafından tercih edilir.

Bunlardan çoğuna biz de gün içinde rastlamaktayız, örnek veriyorum bir otobüs durağında beklerken, CLP (city life poster) yani Türkçesi ile Durak - Raket reklamlarına rastlarız. İşyerlerinin önünden geçerken panolarda asılı olan afişlere... Otobüs, dolmuş, otomobil, taksi gibi araçların üstünde ise kaplama/giydirme tarzında reklamlar görürüz. İşte bunlar bir bütünüyle Açık Hava (Outdoor) Reklamları temsil etmektedirler.

Sıradan olanları bir kenara bırakırsak, reklam tasarımcısının hayal gücünü üst düzeyde kullandığı ve insanları etkileyebildiği tasarımlarda ise, reklamveren firma, bilinçaltında yer edinme hedefine ulaşır.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst