İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oyun sitesi yaptirilacaktir

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım ben dahil bir çok kişi bu sorulara cevap arıyordur.
Statik bir site, Flash oyunların olmadığı sadece bilgisayar & playstation oyunlarının olduğu tanıtım ve püf noktalarının verileceği tarzda bir sitemi istiyorsunuz? Bunun içinde Kategori ve alt kategori vecut olacakmı (örn: Sport Fifa2005)
teşekkürler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
symbiantech' Alıntı:
Sanırım ben dahil bir çok kişi bu sorulara cevap arıyordur.
Statik bir site, Flash oyunların olmadığı sadece bilgisayar & playstation oyunlarının olduğu tanıtım ve püf noktalarının verileceği tarzda bir sitemi istiyorsunuz? Bunun içinde Kategori ve alt kategori vecut olacakmı (örn: Sport Fifa2005)
teşekkürler.

Efendim ben su oyun yok bu oyun var demiyorum.
Sadece tasarim yapacak webmasterdan bunlari istemiyoruz diyorum.
Yani bunlar tasarima dahil degil.
Alt sayfalarin bir kismini alt kategori olarak tanimlayabiliriz.
Evet puf noktalari olan sayfalar olacak, oyunlar hakkinda temel ve gelismis bilgiler olacak. Oyun oynayan kisinin ilgisini cekecek , kisiyi bilgilendirecek sayfalardan olusacak.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgi için teşekkürler. Ön çalışmayla birlikte teklifimide sunabilirim ama suan için değil diğer arkadaslarda ilgilenecektir. Kime kısmetse artık tekrar teşekkürler.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Scriptlance.com'dan iki tane site yazdırdım. İksinde de önceden para talep edilmedi. Teslim süresi belirleniyor, ilk hafta demo gönderiyorlar (tasarım için) sen yorumlarını yapıyorsun ikinci hafta senin yorumlarına göre tekrar bir demo yapılıyor, 3 hafta zaten tam şekillenmiş, istediğin gibi bir site çıkılyor karşına. Sonrada koddlamalara geçip beta olarak yayınlıyorlar falan. Neyse en son olarak da ödemeyi yapıyorsun.

İlk olarak bir rusla çalışmıştım paranın %'de ne kadarını göndermem gerekli diye sordum adam güldü bana. Sanırım biz güvensiz olduğumuz için önce teminat istiyoruz. Yabancılarda bu yok adminin de dediği gibi.

F

fenerli

Misafir
caper' Alıntı:
Sanırım biz güvensiz olduğumuz için önce teminat istiyoruz. Yabancılarda bu yok adminin de dediği gibi.

Türkçe bir siteye adbrite.com üzerinden 1 aylığına reklam vermiştim 12 aralık da, az önce 3,4 günlük IP raporuna baktım reklam verilen siteden her gece aynı vakitlerde banner a tıklanmış, verdiğim para söz konusu edilebilecek bir miktar bile değil ama adam buna tenezzül ediyor, bunu adbrite e şikayetsem yine türkiye ye dönüşü kötü olacak, halbuki ben adbrite üzerinden answer.com a da reklam verdim önceki aylarda ve geri dönüşüde gayet güzel oldu.

iyinetadmin bu bakımdan haklı ve birçok kişi elindeki w*arez stoğuna güvenerek iş yapma peşinde, kasım ayı sonunda bir arkadaşımız askere gitti, yerine birisini almak için talebimiz oldu bir iki kişi geldi sanki bizim templatelerden veya falanca sitelerden haberimiz yokmuş gibi konuşuyor ben şunu yaptım falan gibi , ama daha javascriptten habersiz.

Diğer bir taraftan da türkiyede bir iş yaparken kesinlikle ücretin %25 ini almak gerekiyor çünkü türkiyede internet ile ilgili yapılan çoğu işte ödemelerle ilgili problemler yaşanıyor.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin,

anlattigindan kimse birsey anlamadigina gore anlatamamissin. okudum fakat nasil birsey istedigini anlayamadim.

ve burada kimse o dedigin sekilde site yapmaz. belli bir miktar kapora vermen gerekiyor. hele o profesyoneller hic calismaz bu sartlarda. webmaster ugrassin 2 gun 15 gun herneyse ... sonra sen begenme. eee ne olacak o vakitler o emekler ?

M

mfk_1868

Misafir
profesyonel insanlar direk nakit veriyorsan %50 %75 civarı kalanını is bitiminde veriyorsun boyle calısıyorlar. Sen begenirsem veririm seklinde calısacaksan profesyonel birini bulman zor acıkcası.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Teklifim 1 hafta kadar daha gecerli, 23 Araliga kadar.
Yazdiklarimi anlayanlar, teklif vermek isteyenler, demo tasarim paketi ve referanslarini iceren bir email ile tekliflerini iletebilirler.
Yazdiklarimi anlamayanlar, zaten basvurmasa da olur.
1 hafta sonra ne yazik ki (gonul isterki forumdaki webmaster lardan birisine odeme yapalim) coder sitelerinden birinden teklif alacagim.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
mfk_1868' Alıntı:
profesyonel insanlar direk nakit veriyorsan %50 %75 civarı kalanını is bitiminde veriyorsun boyle calısıyorlar. Sen begenirsem veririm seklinde calısacaksan profesyonel birini bulman zor acıkcası.

Profesyonel webmaster isini begendirmeden parasini alamaz.
Sadece bir sirkette maasla calisan bir webmaster urununu pazarlamadan parasini alabilir.
Siz halen "begenirsem veririm" e takilmis durumdasiniz. Buna neden bu kadar takildiginizi ve bundaki yanlisi anlamak mumkun degil.
Siz burada sunu savunuyorsunuz: "ben webmaster a veririm parasini, ne yaparda yapsin eyvallah derim, alir kullanirim yaptigi isi, kendi paramla ister rezil olurum ister vezir" diyorsunuz.
Ya siz bu tur kendini "webmaster sanan" kisimdakilerden birisiniz, yada bosu bosuna laf olsun torba dolsun diye yazmak icin yaziyorsunuz.

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin, istediginiz siteye benzer bir ornek ve aciklama yazarsaniz ilgilenenler olacaktir.

Ayrica lutfen ilgilenmeyenler cevap yazmasin, Turkiye'de hangi şartlarda çalışıldığı üzerine bir soru sorulduğunu görmedim. Amacım ukalalık yapmakta degil ama nedense insanlar mutlaka sorulan sorulara cevap verme zorunluluğu hissediyor. Yapmak isteyen yazar olmazsa bi arkadaş da tutar ben yaparım ama şu şartlarda yaparım der, olmazsa olmaz, bu kadar basit. Uzatmanin bi anlami yok. Sevgiler..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
ZeuQma' Alıntı:
iyinetadmin, istediginiz siteye benzer bir ornek ve aciklama yazarsaniz ilgilenenler olacaktir.

Ayrica lutfen ilgilenmeyenler cevap yazmasin, Turkiye'de hangi şartlarda çalışıldığı üzerine bir soru sorulduğunu görmedim. Amacım ukalalık yapmakta degil ama nedense insanlar mutlaka sorulan sorulara cevap verme zorunluluğu hissediyor. Yapmak isteyen yazar olmazsa bi arkadaş da tutar ben yaparım ama şu şartlarda yaparım der, olmazsa olmaz, bu kadar basit. Uzatmanin bi anlami yok. Sevgiler..

Efendim, bu basligi basindan beri okuduysaniz nasil bisey istedigimi yazistim.
Bunun uzerine sorulariniz var ise alayim.

Sonunda sizin gibi seviyeli birilerinin foruma yazmasini gormek ne guzel. Forumumuz coluk cocugun oyuncagi olmus haberimiz yok!

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyun sitesi yapilacak demissiniz ve ici bos mu olacak sorusuna da bos olmayacak demissiniz, biraz daha aciklayici olursaniz sevinirim.

Yazinizdan benim anladigim ise sadece orjinal bir tasarim ve 2 ayri gorunum, biri ana sayfa icin digeri de alt sayfalar icin..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
ZeuQma' Alıntı:
Oyun sitesi yapilacak demissiniz ve ici bos mu olacak sorusuna da bos olmayacak demissiniz, biraz daha aciklayici olursaniz sevinirim.

Yazinizdan benim anladigim ise sadece orjinal bir tasarim ve 2 ayri gorunum, biri ana sayfa icin digeri de alt sayfalar icin..

Detaylari pm ile size ilettim.

M

Metalirik

Misafir
Müşteri, 1 sunum vermiş bunu okuyan "webmaster" lar ise müşterinin isteği şeklinde şekillenerek işini yapmalıdır. Ne demiş, istediklerini öncelikle yüzeysel belirtmiş, daha ayrıntılı görüşmek isterseniz size PM ve/veya MSN yolu ile irtibata geçer, projesini anlatır sizde bunu çıkartır verirsiniz. Beğenir ve/veya beğenmez müşterinin beynindeki şablonu öğrenip güzel bir şey çıkartırsınız bunlar o kadar da zor şeyler değil. Argo olacak ama bir atasözü vardır, işini bilmeyen çavuşlar döner ...... avuçlar.
Bunu yapmayanların burada polemik yaratmasıda bence çok mantıksız.
Sana uymuyorsa, okur geçersin. İş sunumu bence çok normal. Alacak kişi ve/veya kişilere kolay gelsin.
Saygılarımla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5