İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

'Öz kıza 24 yıl tecavüz' haberi tüm dünyayı şok etti

badisaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öz kızına 24 yıl boyunca tecavüz eden Joseph Flitz’in (73) ifadesindeki akıl almaz detaylar dünyayı şoke etti.

Babasının tecavüzlerinden altı çocuk doğuran Elizabeth (42) psikiyatri kliniğine yatırıldı.

18 yaşında kilitledi

Avusturya’da Joseph Fritzl isimli adam, öz kızı Elizabeth’e 11 yaşındayken tecavüz etmeye başladı. Kızı 18 yaşına geldiğinde de bayıltarak evin bodrumunda kurduğu özel odaya kilitledi. Daha sonra karısıyla birlikte haftalarca televizyona çıkıp kızlarının bulunması için yardım istedi.

Zorla mektup yazdırdı

Aramalar Elizabeth’den gelen “Evden kaçtım, lütfen beni aramayın” diyen bir mektupla askıya alındı. Oysa Joseph mektubu kızına zorla yazdırmıştı. Her şeyden habersiz karısı Rosemarie ise kızının geri gelmeyeceğini kabullenerek yaşamaya başladı. Tüm bunlar olduğunda tarih 1984 yılıydı...

Interpol’ün listesinde

Aradan geçen yıllar içinde eve Elizabeth’in yazdığı birkaç mektup daha geldi. Bunlardan birinde “Burada çocuk büyütemem. Eğitim yasak” yazıyordu. Polis bunu kızın bir tarikat tarafından alıkonulduğu şeklinde yorumladı. Elizabeth bulunduğunda hâlâ Interpol’ün arananlar listesindeydi.

Kızı hastanelik oldu

Olaylar Elizabeth ile birlikte yer altında tutulan kızı Kristen’in (19) hastalanmasıyla ortaya çıktı. Kristen ensest ilişkiden doğduğu için ciddi bir hastalık geçirdi. Baba Joseph hastalığın ciddiyetini anlayınca onu hastane kapısına bıraktı. Ancak doktorlar şüphelenince durumu polise haber verdiler.
Elizabeth aç bulundu

Bu sırada Joseph de Kristen’in ölüm tehlikesi olduğunu anlayıp kızı Elizabeth’i yer altından çıkardı. Karısına da “Bak kızımız bunca yıldan sonra geri dönmüş” dedi. Elizabeth’in açlıktan saçları dökülmüştü, ne olup bittiğini anlayacak durumda değildi. Ama polis olayı çözerek Joseph’i tutukladı.

Baba suçunu itiraf etti

ElIzabeth psikolog gözetiminde sorguya alındı. Operasyonu yöneten polis müdürüne göre başta dalgın ve sessiz olan Elizabeth polisler “Babanın bir daha sana ya da çocuklarına yaklaşmasına izin vermeyeceğiz” diye söz verince 24 yılda yaşadıklarını tek tek anlattı. Joseph de suçunu itiraf etti.

Kliniğe yatırıldılar

Her şeyden habersiz olan anne Rosemarie kaçırıldığını zannettiği kızının, 42 yaşına kadar babasının tutsağı olarak aynı evin altında yaşadığını, üstelik onun çocuklarını doğurduğunu öğrendiğinde kahroldu. Rosemarie, Elizabeth ve evdeki çocuklar bir klinikte psikolojik tedavi altına alındı.

Avusturya şokta

Avusturya ise gelişmeler karşısında şoke oldu. Ülkenin tüm büyük gazeteleri “Bize neler oluyor” ya da “Bu ülkede bir sorun var. Şimdi bunu nasıl çözeceğimizi düşünmeliyiz” yorumlarını yaptı. İçişleri Bakanı Guenter Platter de “Tarif edilemeyecek kadar korkunç bir olay yaşıyoruz” dedi.

Kaynak: haber aktüel

myguitar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu haberi hurriyet'te okumuştum doğrusunu söylemek gerekirse pek inanadırıcı bir haber değil, bir insan 24 yıl bodrumda yaşayamaz hadi yaşadı diyelim ya intihar eder ya kafayı öyle böyle değil fena bozar..

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence olur böyle şeyler bu biraz abartmiş sadece.
Halkımız tutucu olmasa namus anlayışı yabancılar gibi olsa inanın bizde çok daha fazla böyle olaylar çıkar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bence olur böyle şeyler bu biraz abartmiş sadece.
Halkımız tutucu olmasa namus anlayışı yabancılar gibi olsa inanın bizde çok daha fazla böyle olaylar çıkar.

bu tutuculuktan veya namus anlayışından çıkmayı bırak artık insanlıktan çıkmış bir olay... Psikolik problemler had safaya ulaşmış bi ruh hastasıymış demekki babası... Bide karısı hiç mi merak etmez evin altında ne olduğunu

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
haberlerdede izledim ama baya abartılmış geldi

mrtcbks

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahlaksızlık , abartmışlık vs bu olayı anlatamaz bu insanlık suçu.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim anlamadığım nokta şu. Ben neden bu olaydan haberdar olmak zorundayım. Değilsin kardeşim diyebilirsiniz ama çoluk çocuk seyrettiğimiz TV haberleri, gazeteler ve hatta işte bu forumda bile bu haber var. Sanki tüm dünyayı gerçekten çok ilgilendiren bişeymiş gibi günde on kere bu haberi geçmenin manası nedir ? Gerizekalılar...

rosende

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim anlamadığım nokta şu. Ben neden bu olaydan haberdar olmak zorundayım. Değilsin kardeşim diyebilirsiniz ama çoluk çocuk seyrettiğimiz TV haberleri, gazeteler ve hatta işte bu forumda bile bu haber var. Sanki tüm dünyayı gerçekten çok ilgilendiren bişeymiş gibi günde on kere bu haberi geçmenin manası nedir ? Gerizekalılar...

normal bir olay mıllet hergun catır catır kızına tecavuz edıyor....

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ruhum daraldi bee! Ne bu ya, bu nasil tanimlanir bu nasil bir ruh halidir.. Nevrim döndü!

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben avusturyadayım burda medya 2 gün yaptı haberi o kadar bitti adamlar unutturmaya çalışırlar..

ama bizimkiler burda avusturyada öğrenmediğim bilgileri gösterdiler bana adamlar ne kadar cok haber yapıyor aynı olay bizim Türkiyede olsa aynen 4 5 gün gene yaparlar..

Bizde yokki bu haber milletin huzurunu kaçırır mantığı..

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normal bir olay mıllet hergun catır catır kızına tecavuz edıyor....

ne normali ?

bunları değil ama benzeri düzeysizlikleri damarına göre su verip normal normal diye millete kaktıran medya sonunda heralde şuursuzlaştırdı iyice bünyeleri ki normal olur öle diyoruz. ne normali ? nesi normal ? 24 yıl esir almak mı normal yuh artık...

aklıma bülent ortaçgil'in şarkısı geldi. hepsi normal. değil işte...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
rosende yuh... Bu normalse anormali düşünemiyorum

edit: Anneside durumdan haberdarmış :(

burdan

burdada eski haber var ama babasınında fotoğrafı var :S

burada

DIABLO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorumsuz... =( çünkü söylenicek hiç bir söz bu piskopatlıga tercüme olmaz

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşın "çatır çatır" ifadesi yüzünden şaşkınlıkla monitore bakip bu mesajı post ediyorum. Bu ne saçma hayat bu ne dingil hayat ya bu ne kopup hayat bu ne manyak yaşam tarzı yahu..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
harbiden bu ne yaa arkadaşlar kendinize gelin.. "çatır çatır" ne demek ya bu nasıl düşünce tarzıdır. töbe töbe...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5