Özel Alan Adını Bloğumuzda Kullanma

FUNDA

0
İyinet Üyesi
Katılım
25 Nisan 2011
Mesajlar
147
Reaction score
2
Blogger, bloğunuz için iki ücretsiz yayınlama seçeneği sunar:
1-Blogspot üzerinde barındırma (örnek.blogspot.com)
2-Kendi özel alan adınızda barındırma (www.örnek.com veya .net, .info, .org, .biz )


Bloğunuzu özel alan adınızı kullanacak şekilde ayarlamanız için;


Blogger'da, Ayarlar - Yayıncılık - Özel Alan sekmesine tıklayın. İstediğiniz alan adını girin ve Uygunluğunu Kontrol Et'i tıklayın.

Bu bağlantı sizi, seçtiğiniz alan adının uygun olup olmadığını öğrenebileceğiniz Google Apps alan adı satın alma web sitesine yönlendirir. Alan adı uygunsa devam ederek adı kaydedin. Ödemenizi yapmak için (yıllık ücret 10 ABD dolarıdır ancak barındırma ücretsizdir) Google Checkout sayfasına yönlendirilirsiniz. Alan adı uygun değilse, benzersiz ve kaydı bulunmayan özel alan adı bulana kadar farklı adlarla tekrar deneyin.


Ayrıca ödemenizi yaptıktan sonra tarafınıza gönderilen onay e-postasındaki bağlantıyı tıklayarak alan adınızı bir Google Apps hesabına kaydettirebilirsiniz. Alan adı kaydınızın alındığına ilişkin ayrı bir e-posta alacaksınız.
İşleminiz tamamlandı


Blogunuzun özel alan adınızla bağlantılandırılması 24 saate kadar sürebileceğinden sabırlı olun. Bu süre içinde özel alan adınızı ziyaret ettiğinizde bir geçiş sayfası görünür.Orijinal Blogspot adresiniz otomatik olarak yeni alan adınıza yönlendirilecektir. Bu yöntemle sitenize giden var olan bağlantılar çalışmaya devam eder.
Yayınlanmış resimleriniz blogunuzda görüntülenmeye devam edecektir.


Yayınlama seçeneğinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ve tercih ettiğiniz seçenekler ne olursa olsun içeriğiniz asla değişmez.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst