ÖZERKLİK BOŞ SEN REJİME BAK! - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Nisan 2008
Mesajlar
14
Reaction score
1
Meşhur, dillere destan ve uğruna bir çok "akil insan" çürüten "Çözüm süreci" boyunca terör örgütü PKK'ya göz yuman hükümet, medyayı da sindirmiş gelen şehit ve bomba haberlerini manşetten verilmesine imkan tanımıyordu. Şimdi ise gelinen noktada devlet, Güneydoğu'da kontrolü kaybetme tehlikesi yaşıyor.

Güney doğudan gelen en son haberlere göre Şırnak, Hakkâri, Yüksekova, Varto’nun ardından dün de Diyarbakır’ın Silvan İlçesi ve "Batman’da özerklik" ilan edildi. Azizoğlu Meydanı’ndaki özerklik ilanı için yapılan basın açıklamasına DBP İlçe eşbaşkanları Aynur Sümer ve Barış Gülenyüzlü, DBP’li Belediye eşbaşkanları Yüksel Bodakçi ve Melikşah Teke katıldı.

Halk Meclisi adına basın açıklamasını okuyan DBP Silvan İlçe Eşbaşkanı Barış Gülenyüzlü, “Biz Farqîn (Silvan) halkı olarak bu yaklaşım tarzı ile yönetilmek istemiyoruz. Biz Ankara’dan yönetilmek istemiyoruz. Bu yüzden kendimizi ve kentimizi özyönetimimizle yönetmek istiyoruz.” diye konuştu.

Çözüm süreci diye lanse edilen süecin başında kendinden emin bir şekilde hareket eden hükümetimiz ne diğer siyasi partileri ne de bölgedeki "kanaat liderlerinin" fikirlerine başvurma ihtiyacı görmemişti.Onu bırakın sürecin işleyişiyle ilgili bilgi verme tenezzülünde bulunmayı ar kabul etmiş, kimseye yüz vermemişti.

Şimdi karşımızda kendini iyiden iyiye güçlendirmiş bir terörist gurup ve bölgede hayatından bezmiş insanlarımız var.

Hükümetimizin ise, gelen şehit ve bombalama haberleri karşısında suçlayacağı muhalefet partileri ve köşe yazarları var.

Bir kişi de çıkıp, hiç olmazsa "yüzde bir bizim de sorumluluğumuz hatta sorumsuzluğumuz var" sözünü söylemiyor. Suçlu kim? Her zaman ki gibi; Soma'da, Gezi'de ve Mavi Marmara'da ölen vatandaş.Özerklik Boş Sen Rejime Bak

Zat-ı şahaneleri Reis-i Cumhurumuz devam edegelen koalisyon ve terör olaylarından çok bıkmış ve halkı adına çok endişelenmiş olacak ki, hükümetsiz ve terörist saldırılar karşısında aciz kalışımız karşısında şu cümleleri sarf ediverdi: “İster kabul edin ister etmeyin; Türkiye'de yönetim sistemi değişmiştir.”

Millet, "ne zaman?", "nasıl?", "kim değiştirdi?"sorusunu bile söylemeye cesaret edemeyecekken savrulan bu cümleler cumhuriyet savcıları tarafından nasıl yorumlanacak diye merak etmeden geçemiyor insan. Tabi hala bir "Cumhuriyet Rejimi" varsa!? Öyle ya; eğere rejim değişikliği varsa geçilen rejim ne acaba?Keşke Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hazretleri hangi rejime geçtiğimizi de kerem buyurup ifade etseler. Etseler de ona göre sözlerimizi tartsak. Ne de olsa insanız, korkmadan edemiyor insan!Ahmet Alp HAN
Global Haber TV
Twitter: @AhmetAlpHANN
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst