İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ozgecmisi.com sizce ne kadar eder?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar dün aldığım alan adı hakkında bir piyasa araştırması yapıyorum.

Proje için düşüncelerim subdomainle harikalar yaratılabilinir.
örnek : kenandoglu.ozgecmisi.com , osmanlıpadisahi.ozgecmisi.com gibi
bunun yanında kurumlarında ozgecmisiyle ilgli sayfalar acılabilir.

Ne kadar jenerik bilmiyorum ama düşünceyle harikalar yaratılabilineceğini düşünüyorum.

Evet sizce ne kadar eder bu site?
ozgecmisi.com
Lütfen konuya gereksiz postlar atmayalım ve şimdilk satmayı düşünmüyorum.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle şöyle söyleyeyim domain jenerik değil. Subdomainden kurtarır tabi ki. "Kenandogulu.ozgecmisi.com" dansa; "kenanogulunun.ozgecmisi.com" Türkçeye uyuyor. Türkçe karakter bozukluğu olması da bir eksisi(haddinden fazla olması moral bozuyor). Uğraşırsan güzel siteler yaparsın tutar ama uğraşmazsan bence çok bir değeri yok...

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle şöyle söyleyeyim domain jenerik değil. Subdomainden kurtarır tabi ki. "Kenandogulu.ozgecmisi.com" dansa; "kenanogulunun.ozgecmisi.com" Türkçeye uyuyor. Türkçe karakter bozukluğu olması da bir eksisi(haddinden fazla olması moral bozuyor). Uğraşırsan güzel siteler yaparsın tutar ama uğraşmazsan bence çok bir değeri yok...

"kenanogulunun.ozgecmisi.com" bu şekilde evet bende düsünmüstüm ama daha cok türkçe harflerin kullanılmamasından dolayı yazmadım ama düşünceme göre kışın iyi hit çeker öğrencilerden dolayı.
teşekkürler yorumunuzdan dolayı .

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yalnız googleda aratan "xxx biyografi" "xxx özgeçmiş" "xxx hayatı" şeklinde aratıyor bunu da düşün..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
domain olarak değeri yok ancak googledan hit çekmek için güzel bir site olabilir sonundaki i harfi okadar önemli dğeil sublarla işi kurtarırsan iyi hit çekersin

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
domain olarak değeri yok ancak googledan hit çekmek için güzel bir site olabilir sonundaki i harfi okadar önemli dğeil sublarla işi kurtarırsan iyi hit çekersin

Bence yanlış düşünüyorsun eğer hit çekebilicekse ve devamında güzel bir proje için kullanılabilecekse domanin iyi değeri vardır :S

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

O önemli değil diyorsun da ozgecmisi yerine ozgecmise, ozgecmisle, ozgecmisler bunlar da aynı kategoride olmuş oluyor o zaman Google için? Mühim olan bence domaindense içerik. İlgili domain bence açılabilecek siteye extra bir özellik katmıyor. Ama tabi ki saçma domaindense güzel görünüyor. Daha da güzel görünmesi için kenandogulunun.ozgecmisi.com olarak olması daha anlam ifade ediyor bence.. Sadece Google için yapılcaksa gerek bile yok ozgecmisi.com olmasına.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
O önemli değil diyorsun da ozgecmisi yerine ozgecmise, ozgecmisle, ozgecmisler bunlar da aynı kategoride olmuş oluyor o zaman Google için? Mühim olan bence domaindense içerik. İlgili domain bence açılabilecek siteye extra bir özellik katmıyor. Ama tabi ki saçma domaindense güzel görünüyor. Daha da güzel görünmesi için kenandogulunun.ozgecmisi.com olarak olması daha anlam ifade ediyor bence.. Sadece Google için yapılcaksa gerek bile yok ozgecmisi.com olmasına.

google için aynı katogoride zaten ama sonuna diğer kelimeyi anlamlı kılabilcek bir harf anlamlı kılabilecek 3-4 harften daha iyi.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
sapık aklına ilk hande ataizi mi geliyor :D

bende aklıma ilk geleni yazdım.

http://www.google.com/search?hl=tr&client=opera&rls=tr&q=pamela+anderson+özgeçmiş&lr=

Sapık diyene bak :) pam'i arayan normal bir insan (n)olamaz!

http://www.google.com.tr/searchq=claudia+schiffer+özgeçmiş
bunda da yok özgeçmiş ile ilgili domain/subdomain, hatta eva çıktı bizim claudia yerine :(

Bu arada ozgecmisi.com domain içne bir şey eklenmezse bir değeri yok, google için de değeri yok sanırım

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence yanlış düşünüyorsun eğer hit çekebilicekse ve devamında güzel bir proje için kullanılabilecekse domanin iyi değeri vardır :S

işte burda kendi sorunun cevabını vermişsin, domaini alıp almama konusunda kararsız kaldın, bizden güzel cvp lar duyarak motive olacaksın :)
yorumu iyi olmayanlara tepki gösteriyosun,

domainin değeri şuan itabarı ile benim gözümde yok, belki ilerde senin emeklerinle bi değer kazanır, kolay gelsin

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
işte burda kendi sorunun cevabını vermişsin, domaini alıp almama konusunda kararsız kaldın, bizden güzel cvp lar duyarak motive olacaksın :)
yorumu iyi olmayanlara tepki gösteriyosun,

domainin değeri şuan itabarı ile benim gözümde yok, belki ilerde senin emeklerinle bi değer kazanır, kolay gelsin

Alakası yok domaini almakta hiç tereddüt dahi etmedim.

Yorumu iyi olmayanlara tepki ile alakası yok eğer öyle bir tepki gösterisi yapsaydım gereksiz post atmayın derdim ki yorumların barışdan önce yazılanlara bak orada da örnek the_alorak arkadaşımızın söylediği
"Yalnız googleda aratan "xxx biyografi" "xxx özgeçmiş" "xxx hayatı" şeklinde aratıyor bunu da düşün.."
Ben burada kimsenin düşüncesine saygısızlık yapmıyorum.

Ben burada piyasasının araştırmasını yapıyorum.
Barışın söylediği cümle hata vardı dikkatli okursanız, domain sana veya bir başkalarının işine yarar (bana hit gelerek, başkasınada aradığını bularak gibi) ama "domain iş yapmaz" Ben burada yanlış düşündüğünü ortaya sürdüm eğer google veya her hangi bir arama motorundan ben hit alabilirsem (yani kullanıcı aradığında benim sitemin çıkması sağlayabilirsem) o zaman bu domain barışın dediği gibi iş yapmaz domainlerden değildir. Bu domaini ben adam edemezsemde "handeataizinin.ozgecmisi.com" bu şeklinde yapan herkez kazanır.

yorumunuz için teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5