İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özgün içeriğin önemi ve çeşitli ipuçları

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Özgün içerik nedir?

Özgün içerik, adından da belli olduğu gibi; başka bir yerde olmayan, orjinal içeriktir.

Yani eğer "ben özgün içerik yazacağım" diyorsanız, mecburen kendi düşüncelerinizi yazmak zorundasınız.

Eee, yazdık diyelim; ne işimize yarayacak ki?

Arkadaşım, bu da soru mu? Bir sitenin en önemli unsurlarından biridir özgün içerik. Google, "ilk önce özgün içeriği bulayım" mantığıyla çalışır. Arama yapanlar, her yerde gördükleri yazıları istemez, farklı bir başlık, farklı bir konu ister.

Yani; ne kadar özgün içerik, o kadar ziyaretçi.

Off ya, çok zor geliyor özgün içerik yazmak!

O zaman benim bu yazımı okumanın sana bir yararı olmaz. Benim prensiplerime göre; o özgün içeriği hit çekmek için yazmam, kendi istediğim için yazarım.

Yani ilk önce aklınızda "yahu ben özgün içerik yazayım, ziyaretçi gelsin" fikri olmasın; "aaa, bizim mahallede araba kazası oldu, dur hemen haber yazayım" fikri olsun.

Yani ilk önce kendiniz yazmak istemelisiniz. Yoksa saçma sapan cümleler yazar, ziyaretçiyi de siteden uzaklaştırırsınız.

Ne hakkında yazılar yazabilirim?

İlla ki ziyaretçiyi bilgilendirecek yazılar yazmana gerek yok ki! Bugün karnın ağrıyor diyelim, yaz siteye. Veya bir forum siten mi var? Gir herhangi bir bölüme, yaz fikirlerini.

Bunların dışında;

- Bugünün nasıl geçtiği hakkında bir günlük.
- Gündemle ilgili bir makale.
- Yeni öğrendiğin bir bilgi

vs. vs.

Özgün içerik budur. Haa, bir de şu var; "sonuçta özgün içerik, 2 satır yazayım göndereyim" demeyin, gerçekten bir yazı yazın. Düşüncelerinizi son ayrıntısına kadar yoklayın.

Misal, ben şu anda bu yazıyı yazdım; özgün içerik oldu.

Haydi kalın sağlıcakla!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5