İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özgün içerik google

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Google'ın özgün içerik konusunu bir örnek ile açıklamak istiyorum.

Örnegin;
Öğretmeniniz sınıfa bir konuda ödev veriyor. Bu ödevi bütün sınıfın yapması gerekli bir arkadaşınız yapıyor ve diğer sınıfın hepsi bu arkadaşından alıp yapıyor. Öğretmen ödev yapanlardan 1-2 tanesini tahtada okutuyor fakat okuyanların hepsi aynı olduğu için gerisine gerek kalmıyor fakat siz ödevi kendiniz yapsanız sizde okuyup not alabilirdiniz. Google da bu şekil sitenizin üst sıralara çıkması için diğerlerinden bir farkı olmalıdır bu farkta özgün içeriktir. özgün içerikli olduğu için siteniz google da yararlı olacağı için sıralamada durumunuz farklı olacaktır.

Dmrbs

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benim özgün içerik konusunda kaygılarım var, anlatıma göre açıklamak gerekirse öğretmene üst sınıflardan birisi alt sınıflardan bir öğrencinin yapmış olduğu ödevi gösterirse, öğretmen üst sınıflarda olan öğrenciye daha çok inanıyor... Çünkü üst sınıflarda olan öğrencinin "sadece alan dersi" için değil diğer derslerle ilgilide başarısı göz kamaştırıyor...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Emre 0(sıfır) otur yerine derlerse banlanmış mı oluyorsun emre?

sen takma öyle şeyleri okul sana göre değil :p
banlanmak için hocayı dövüp okuldan atılman gerekli :D yani google a ters işler yapmalısın

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Benim özgün içerik konusunda kaygılarım var, anlatıma göre açıklamak gerekirse öğretmene üst sınıflardan birisi alt sınıflardan bir öğrencinin yapmış olduğu ödevi gösterirse, öğretmen üst sınıflarda olan öğrenciye daha çok inanıyor... Çünkü üst sınıflarda olan öğrencinin "sadece alan dersi" için değil diğer derslerle ilgilide başarısı göz kamaştırıyor...
bunu google mutlaka anlıyodur kimin kimden çaldığını bunun için yazıyı yazdıktan sonra ping servisi kullanarak hemen indexleterek başarılı olunabilir.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5

bunu google mutlaka anlıyodur kimin kimden çaldığını bunun için yazıyı yazdıktan sonra ping servisi kullanarak hemen indexleterek başarılı olunabilir.
Google kimin kimden çaldığını anladığını pek sanmıyorum. Siz ne kadar önce indexlettirirseniz indexlettirin, sizin içeriğinizi çalan ve sizden daha güçlü siteler sıralamada sizden daha iyi sıralamaya geçiyorlar.

O yüzden özgün içerik bana göre sadece şehir efsanesi. Google çalışanlarının kopya siteleri engellemek için ortaya çıkardıkları uygulanamayan bir formül.

Özgün içerik sadece hiç değinilmemiş, daha önce internette yer etmemiş konularda geçerli olabilir.
Bazı konularda istediğiniz kadar özgün içerik yazın istediğiniz sıralamaya gelemezsiniz.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
2 site olsun biri gercek.com (3 aylık site pr 0) sahte.com (2 yıllık site pr 4)
gercek.com sürekli özgün içerik ekleyip indexletirse ve sahte.com, gercek.com un yeni içerik eklediğini gördükce sitesine ekliyorsa google ın botların gitme tarihi filan incelenerek anlasılır (mutlaka google'ın kimin özgün olacağını çözebilceğini düşünüyorum) mutlaka kimin özgün içerik yaptıgını.
başlarda belki sahte.com başlarda çıksada o içerikten bir süre sonra gercek.com hak ettiği değeri google dan alcağını düşünüyorum
benim görüşüm böyle.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İçeriğimiz "x" olsun "gercek.com" x adında bir makale yazdı, "sahte.com" da kopyaladı, sahte.com sitesinin güçlü olmasından dolayı ilk başlarda yukarıda çıktı, sahte.com' dan elbet birileri o yazıyı kopyalayacak yada "x" içeriğinin geçtiği başka sitelerde sahte.com' a backlink var, bu durumda gercek.com' un sahte.com üzerine çıkmasına imkan ve ihtimal yok.
Tek bir mekanizmaya bağlı olmadığı gibi, birden fazla mekanizma ile destekleniyor çok karışık işlemler burada bizim söylediklerimiz sadece işin minik tarafları...

Örnek verecek olursak, amacımız bir arkadaşımıza destek sağlamak olduğu halde burada "sahte.com" diye nitelendirdiğimiz site daha üstlerde çıkıyor, oysa destek sağlamak istediğimiz siteye bağlantı bile verdik... Yani çoklu mekanizmalarla sonuçlanıyor aramalar, bir arkadaşın dediği gibi şehir efsaneleri çok eskilerde kaldı... Ama dediğim gibi tek bir konuyla ilintili değil, birçok nedeni var.... Eğer üst sıralarda yer alınmak isteniyorsa mutlak savaş verilmeli, size rakip olan sitelerle ciddi araştırmalar sonucunda işlemler yapılırsa sağlıklı bir sonuç alınır yoksa tek başına özgün içerik yapayım beni ödüllendirsin google diye beklersek bir sonuç alamayız.

EsrimE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bu özgün içerigine pek katılmıyorum helede forum sistemlerinde buna milyonlarca örnek vermek mumkun bugun prsi 4 ve uzerı olan forumlara eklenen konun sahibi bir yıl önce eklesın o konuyu yınede pr4 olan forumda bır defa ındexlenmesı yetıyor.. bu wpler için ve dıgerlerı içinde geçerli bence en önemlısı sitenin hitinin yukseklıgıne ve prsıne gore google ılk sıraya yerleştiriyor..

ama şuda var google hangısının eskı yenı oldugunu bılıyordur ama bence onu faliyete geçirmesi çok geç olur bende bu bir kaç yılda olacak birşey degil...

acemi_11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
ben içerigimi kendim yazmaya basladığımdan beri yararını goruyorum

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Peki şöyle bi durum olsa.. Diyelim ki "ali şutunu çekti ve top ağlarda" kısmını "ali topla buluşunca şutunu çekti ve topu ağlara gönderdi" bu tarz değişikliklerin yararı olabilir mi

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
mutlaka o zaten özgündür. Ne yani google için "ali uyandı" yerine "ali gece erkenden yattığı için uykusunu aldığı an kalktı" mı yazıcaz.

eRCie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
mutlaka o zaten özgündür. Ne yani google için "ali uyandı" yerine "ali gece erkenden yattığı için uykusunu aldığı an kalktı" mı yazıcaz.

Araklan kişin hayal gücü ile alakalı bişey sarnırım ama + sı var direk C/P yapmaktan herzaman iyidir bazan benim gibi arkadaşların zamanı olmaya biliyor % 100 orjinal içerik ile bunun için yukarıdaki mantık işe yarıyor :) denedim tabi farklı fikirler varsa herzaman açıgım.

M€l!h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgün içerik ne kadarda iyi olsa backlink'iniz olmadıktan sonra hiçbir işe yaramaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5