İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özgün yazı yazabilecek copyrighter bulabilecek miyim?

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir web sitem için özgün yazı yazdıracak kişi yi buldum. 100 yazı ( yaklaşık 1500 harf) 50 YTL ye. Tam sevindim, para göndericektim nerdeyse. İlk yazı gönderdi. Yazı maalesef çalıntı çıktı. Çok üzüldüm, ve tabiki de o kişi ye artık güvenemıyorum.
Para yazı almadan önce göndericektim. Şimdi düşünyorum ne kadar tehlikeli bir şeymiş...
Sizce en güvenli şeklinde yazı parası nasıl ödenir?
İdeal de tabiki yazı aldıktan sonra ödemek lazım, ama bunu kim kabul ederki? PAra ödemeyeler de çok var internette...bunun güvenli bir yolu var mı?

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Bende ozgun makaleler yaziyorum yazmadan once para almiyorum ama yaziyi parayi almadanda tamamlamiyorum. Nasil mi?

Yazdigim makalenin ilk paragrafinin resmini aliciya gonderiyorum alici gidisati begenirse ve gercekten "ozgun" olduguna inanirsa parayi gonderiyor bende yazinin geri kalanini. Bu sekilde calismaniz gerekir eger makale yazdiriyorsaniz. Ayrica 100 makale 50tl zaten normal bir ucret degil. Bir parmagi surekli Ctrl tusunda olanlarla is yapilmaz.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki normal ücret ne kadar? ben bu fiyata anlaşmıştım çünkü sonuçta toplu olarak sipariş ediyorum. 100 yazı az değil...

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Ortalama 1tl gibi bir ucret daha dusuk veya daha yuksek fiyat verenlerde olur sonucta serbest piyasa.

Ayrica size bir tavsiye , makale yazdirdiginiz kisinin o konuda bilgisi olsun mesela bitkilerle ilgili bir makale yazdiracaksaniz yazacak kisinin o konuda bilgili olmasi zorunlulugunu getirin.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki çoklu yazı yazdıranın indirim şansı yok mu:)? 1 lira 1 yazı için 100 yazı için de aynı mı? Konu da haklısınız, ama ben mesela bebekler hakkında yazı yazdıracaktım, web master forumda bulabilecek miyim bebekler hakkında bilenleri? :)
Bu arada kaliteli rewrite kaç para olurdu?

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
- Buyuk ihtimalle indirim yapilir. Ama 50Tl kadar olacagini pek sanmiyorum. En iyi yolu yeni bir baslik acip teklifleri gormeniz olur.

- Webmaster forumlarinda her konu hakkinda yazabilecek kisileri bulabilirsiniz :) burada bile bir cok kisinin kadin portali olsun saglik sitesi olsun bir cok konuda web sitesi var. O webmasterlar erkek hemde bir cogu doktor veya tip okumamis kimseler hatta yeni cocugu olmus kisilere bile guvenerek makale yazdirabilirsiniz. Tabi istediginiz makaleler cocuk hastaliklari vb. tibbi bilgi gerektirebilecek tarzda degilse.

sinnerxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir web sitem için özgün yazı yazdıracak kişi yi buldum. 100 yazı ( yaklaşık 1500 harf) 50 YTL ye. Tam sevindim, para göndericektim nerdeyse. İlk yazı gönderdi. Yazı maalesef çalıntı çıktı. Çok üzüldüm, ve tabiki de o kişi ye artık güvenemıyorum.
Para yazı almadan önce göndericektim. Şimdi düşünyorum ne kadar tehlikeli bir şeymiş...
Sizce en güvenli şeklinde yazı parası nasıl ödenir?
İdeal de tabiki yazı aldıktan sonra ödemek lazım, ama bunu kim kabul ederki? PAra ödemeyeler de çok var internette...bunun güvenli bir yolu var mı?

:) konuyu okuyunca bir an benden mi bahsediyorsunuz diye düşündüm. Fakat açılış tarihini görünce rahatladım.

Asıl konuya gelirsek bende özgün yazı hazırlıyorum ve ödemeleri peşin alıyorum. Şu noktada internetten ticaret yapılırken hiçbir şeyin garantisi yok. Tamamen ticareti yapan iki tarafın ahlak ve şerefine bağlı birşey. Çümkü piyasada namuslu onlarca ticaret erbabı varken bunların misli sayısında dolandırıcıda mevcut.

Karşılıklı güven sağlamak önemli. Güven konusunda sıkıntı yaşayan kişilere ilk deneme yazısını ücretsiz gönderiyorum. Beğendikleri takdirde devam ediyorum. Yoksa 1 yazı ile işi bırakıp başka makalelere geçiyorum.

Dediğim gibi karşılıklı güven ve ahlak. Başka hiçbir sistem dolandırıcılığın önüne geçemez. İnsanın içinde olduktan sonra...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5