İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pagerank Güncellemesi Hakkında!!

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba...
5-8 Ağustos tarihleri arasında kesinlikle PR güncellemesi oldu.
Ben PR güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için 30 siteyi izliyorum.
İzlediğim bu siteler içerisinde, sadece 5 tanesinin PR değerleri düştü veya yükseldi.
Kalan 25 sitede ise hiç bir değişiklik olmadı, sadece backlinkler güncellendi.
Sadece bir siteyi izliyerek PR güncellemesi yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz son derece zor.
Google, her açıdan düzenli ve sistematik çalışıyor. Ben 5 kasımdan önce bir güncelleme beklemiyorum.
Bu arada, başka bir şeyi daha farkettim. Güncelleme yaptığı 3-4 günlük devre esnasında, "Webmaster tool" içerisindeki bazı fonksiyonları devre dışı bırakıyor yada erteliyor. Mesela, site verify edemiyorsunuz yada yeni bir sitemap ekliyemiyorsunuz.
Yani, Google'nın güncelleme yaptığından şüpheleniyorsanız, bir siteyi verify etmeye çalışın. Eğer gerçekten yapıyorsa, verify isteğinizi "Pending", yani bekleme konumuna alacaktır.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba...
5-8 Ağustos tarihleri arasında kesinlikle PR güncellemesi oldu.
Ben PR güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için 30 siteyi izliyorum.
İzlediğim bu siteler içerisinde, sadece 5 tanesinin PR değerleri düştü veya yükseldi.
Kalan 25 sitede ise hiç bir değişiklik olmadı, sadece backlinkler güncellendi.
Sadece bir siteyi izliyerek PR güncellemesi yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz son derece zor.
Google, her açıdan düzenli ve sistematik çalışıyor. Ben 5 kasımdan önce bir güncelleme beklemiyorum.
Bu arada, başka bir şeyi daha farkettim. Güncelleme yaptığı 3-4 günlük devre esnasında, "Webmaster tool" içerisindeki bazı fonksiyonları devre dışı bırakıyor yada erteliyor. Mesela, site verify edemiyorsunuz yada yeni bir sitemap ekliyemiyorsunuz.
Yani, Google'nın güncelleme yaptığından şüpheleniyorsanız, bir siteyi verify etmeye çalışın. Eğer gerçekten yapıyorsa, verify isteğinizi "Pending", yani bekleme konumuna alacaktır.

pagerank güncellemesi google belki kendi içerisinde yaptı ama şu an bizler göremiyoruz eğer sen o 5 sitende gördüklerinden bahsediyorsan onlar ufak tefek ayarlamalardır :) ama toolbar pr güncellemesi şu an gerçekleşmedi...

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aslında Bu iste yeniyimde benim sitemde alt sayfalarda pr değerleri acık oldu eskiden koyu olarak durudu ama simdi pr güncellemsi sanki yapmıs gibi örneğin iletisim bölümü gibi

gokseltoprak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aldığımız linklerin süresi bitti, gpr ler 1 pr düştü ( 5 ten 4 e ) google hala güncellemeyi yapmadı...

bugün yarın yaparda sitelerim yerinde sayarsa iyi söverim google a :) zaten bu bikaç günde adsense kazancım %50 den fazla düştü.. iyice gıcık oldum google a... bir an önce kendini affettirmeli bence :)

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilmiyorum Hala başlamadı ama belki en son yapılacak olan güncellemeyi sadece tedbir amaclı almış olabilir. Bu seferlik böyle olsun bakalım ... Hayırlısı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5