İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pahalı Reklamlar ve PR meselesi

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pr ı yüksek olan sitelerde daha pahalı reklamlar çıkar diye bir gözlemi veya bilgisi olan varmı. forumu arattım ama pek bi şey bulamadım.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ne alakası var şimdi pr si yuksek sitede pahalı reklam cıkması ile ilgili

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten site içeriğininde sonradan alakası oluyo... ana sayfamdaki konu kalktıktan 2 gün sonra o konuyla ilgili reklamlar çıkmaya başlıyo anasayfada... daldan dala uçmak yerine demek ki tek konulu siteler daha iyiymiş die düşünmeye başladım artık...

S

SYMPHONIC

Misafir
içerigine göre eğer sağlık bölümün varsa pahalı reklamların cıkması olası

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer siteniz türkçe ise is PR10 siteniz bile olsa aynı reklamlar çıkacaktır ve türkçe reklamların getirisi azdır. Sizin deyiminizle pahalı reklam çıkmaz.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok, içerik ingilizce (hotel guide tarzı bi şey) ggeçen sene bu aylarda tıklama başı ücretlerle şimdikinin arasında 6-7 kat fark var, bu sene çok düşük, sitem sandboxa girip real pr si düşmüştü. arada bir bağ olabilir diye düşündüm.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
reklamveren tabi reklamının güzel sitelerde çıkmasını istemiş ve de google da buna özel bişey yapmış olabilir.

sonuçta kimse googleın ne düşündüğünü kestiremiyor. herkes (bu mesajda ben de) bi tahminini söyl üyor

S

Senbul

Misafir
Google Pr ye gore değil ; içeriğe gore reklam yayınladıgına gore Pr nın bir etkisi yok.

Ayrıca konu kalktıktan sonra o konuyla alakalı reklam cıkmasıda ; media botun sitenizi gezme zamanıyla alakalı.
Media Bot siteyi gezdiketen sonra o ankı konunuzla alakalı uygun reklamları yayınlamaya baslıyor.

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun tek etkisi sitende neredeyse hiç genel reklam hizmetleri yani reklam gösterilmeme durumu olmaz.
gerçi adsense botu google bottan bile daha fazla calısıomus gibi gelio bana ya neyse...

ayrıca arkadaşın dediği dogru google'un tam ne kestirdiğini tam bilemeyiz. ama şöyle birşey uydurabilirim; daha iyi sitelere daha hedefli reklamlar çıkarabilir içeriğe göre. sonucta keywordlere göre arama yaparak reklam cıkarıyor. orta sitelere %50 uyan reklamları cıkarıyorsa böyle sitelere %90 uyan reklamları cıkarıoyr olabilir vs. vs. uzar bu...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PR 0'dan da gelen insandır, PR10'dan da.

Öyle bir durum olsaydı küçük web site sahipleri 10$ ı zor aşardı, büyükler kendi aralarında paslaşırdı. Ki Adsense'te böyle bir durum olmadığı için tercih ediliyor.

Tamamen reklam:sayfa ilişkisine bağlı.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi taraftanda mantıklı google müşterisini düşünür.Eğer adsensede ki reklamdaki linke pr katıyosa..

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler girip baktım okudum adwords de sitelerin reklamı yapılırken reklamın yapıldığı siteden çok yapılan reklamın sitesinin quality rank "kalite değeri" ne bakılıyor. Daha sonra bunu minumum tıklamasıyla çarpıyor. sonra reklamı kelimelere göre yayınlıyor.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
DefauLt' Alıntı:
PR 0'dan da gelen insandır, PR10'dan da.
yalnız kaymaklı müşterilerin reklamını üç kuruşluk popupla ziyaretçi sağlayan sitelerde yayınlayarak harcarsa kaymağı kaybedebilir. pr lı site bilinen bir sitedir. pr ı olduğuna göre site eskidir, backlinkleri vardır ve bu sayede arama motorlarından içeriğine uygun hedef kitleyi çekme olasılığı daha yüksektir.
not: pr ve reklam ilişkisi vardır diye iddia etmiyorum, bana niye mantıklı geldiğini anlatıyorum.

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiçbir katkısı yoktur.. boşa tartışmayın bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi