İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para çok reklam veren yok

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar aklıma bir şey var bu siralar adsense gelirimi arttırabilmek kelimeler arıyorum.İyi kelimelerde bulabiliyorum.Ancak bir konuda takıldım.

A ve B kelimesi olarak iki grup düşünelim.

A kelimesi tık başına ortalama 47 dolar gösteriyor aramada çıkan sonuç 10.000
Kelime araması 20.000

B kelimesi tık başına ortalama 20 dolar gösteriyor aramada çıkan sonuç 10.000
Kelimenin araması 20.000

Tıklama ortlamasına verdigi değer dışında tüm oranlar aynı

Ancak ortalama 47 dolar veren A kelimesine baktıgımda sadece sağ tarafta 1 yada 2 tane sponsor reklam veren var.

20 dolar veren B kelimesine baktığımda ise sağ tarafta 8 tane reklam veren var.

Yani A kelimesi çok veriyor ancak reklam veren sayısı çok az.
B kelimesi az veriyor ancak reklam vereni var.
Buraya kadar umarım anlatabilmişimdir.Benim sorum sizin A kelimesinemi yoksa B kelimesinemi yöneleceğiniz.

A ise neden?
B ise neden?

Saygılarımla....

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
A kelimesi: 47$
B kelimesi: 20$

Sonuç; A kelimesi daha mantıklı. Reklam çıkmama olasılığına rağmen sitenden dışarı çıkan ziyaretçi sayısı daha az olur ve çıkışı sana 47$ kazandırır.
B kelimesinde ise sitenden çıkış fazla olacak ve ziyaretçi bol reklamdan dolayı tekrar google aramasına yönelebilecektir.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorumunuz için teşekkür ederim şu ''siteden çıkış'' olayını biraz açabilirmiyiz ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
yorumunuz için teşekkür ederim şu ''siteden çıkış'' olayını biraz açabilirmiyiz ?
Tıklama başına verdiği ortalama fiyat dışında herşey aynı demişsiniz.

Sitenden günlük ortalama 50 tane çıkış olduğunu farzedelim;
1. Ziyaretçi 8 reklamdan birine tıklayıp, reklam sitesine gidebilir veya beğenmez sitende başka bir sayfaya yönelir veya sayfayı kapatır.
2. Ziyaretçi 1-2 reklamdan birine tıklayıp, reklam sitesine gidebilir veya beğenmez sitende başka bir sayfaya yönelir veya sayfayı kapatır.

Sayfayı kapatması veya reklam sayfasına yönelmesi durumunda senin sayfana geri dönmesi zor bir ihtimaldir. Bol reklamlı alanda 20$ karşılığı sitenden gidecektir.
Ancak diğer tarafta reklam sayısı 2 olursa beğenmezse sayfa kapatma ihtimali de artar ancak reklamları beğenir ise 47$a sitenden çıkış yapacaktır. Daha kaliteli bir çıkışın olacaktır.
Eğer uygunu olsaydı, 8 tane reklam değil de binlerce reklamın yeraldığı arkadaşlık, forum vs genel konulardaki siteler 1er cent ile köşe olurdu.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim tercihim bu durumda 20 dolar olur çünkü düşünelim.. atıyorum kelimemiz "asd" olsun

bu asd kelimesi birbirinden farklı amaçlara hizmet eden 5 6 farklı sitede kullanılabilir mesela nokia aramasında telefon alıcak yer arıyor olabiliriz bilgi arıyor olabiliriz official sitesini arıyor olabiliriz vs vs

dolayısıyla tek bir reklamın ziyaretçi kitlesine uyuşmasıyla 7 8 reklamın kullanıcının ilgisini çekme şansı aynı değil...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arama sayıları eşitse eğer, bu durumda bakılacak bence iki şey kalıyor geriye.. Birincisi reklam kalitesi.. İkinciside reklamın tıklanma oranları..

Reklam kalitesi ; Reklamvereni çoktur ama gösterimden dolayı tıklama başı verdiği ücret ileride düşer.Bu nedenle bu reklamın ne kadar süreli olduğunu ve reklamverenlerin ne kadar sık reklam verdiğini saptamalısın.

Reklamın Tıklanma Oranı ; Bu sitenin içeriğine bağlıdır. Örnek olarak siten oyun sitesi ve seçtiğin kelimede oyunla ilgili reklam çıkarıyorsa çok daha fazla tıklama alacaksındır. Bunu çok iyi saptaman gerekiyor. Direkt aynı içeriği yapacaksanda, ziyaretçi doyumunu belirlemelisin. Yapacağın sitede vereceğin bilgiyle ziyaretçi doyacaksa, tıklama oranın düşecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5