İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para kazanamıyorum

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben reklam alanlarının yetersiz ve yanlış yerlerde oldugu kanatine varıyorum. 50 bin gösterime 500 tık az 12-18 bin gösterime 1000 tık oluyor yani demekki reklam boyut ve koydugunuz yerler yetersiz bence.

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel içerikli site demek sayıca fazla içerikli site demektir. Sayıca fazla içerikli sitenin ise reklamı ucuz olacak diye bir şey yoktur. Ama şöyle bir şey vardır işinize yararsa:
Genel içerikli site yapıp her içerikten faydalanayım derken, hiçbir içerikte "zengin içerik" taşıyamamak diye birşey vardır.
Bunu şuna benzetebiliriz. Tarlaya girmişsiniz, hem kavun, hem karpuz, hem kabak, hemde lahana almaya çalışıyorsunuz. E haliyle bunların hepsi bir koltuğa sığmıyor. Koltuğunuzdan karpuz düşüyor, onu alayım derken kavun düşüp parçalanıyor. Tam kavunu tekrar alayım derken, kabak düşüp parçalanıyor. Velhasıl neticede tarladan eli boş çıkıyorsunuz.
Ancak, eğer hem kavunu hem karpuzu hem de diğerlerini kaldıracak kadar adamın, elemanın, gücün, kuvvetin varsa o zaman durum değişir. O zaman hepsinde güçlü olursun. Sitendeki her içerik zengin içerik olur. Ama bunu yapmak için de, her dalda profesyonel olmak gerektiği gibi, aynı zamanda da siteni pr8 yapacak kadar backlink'in olması lazım. Aksi halde istediğin kadar her dalda zengin site yap, google gelip senin pr2 sitenin tüm içerik sayfalarını okumaz. Okumayınca da yaptığın içerik hiçbir işe yaramaz.
Yukarda dediğim şartlarda; hem yüksek pr, hem de her dalda zengin içerik yapabilirsen, her dalda yüksek ücretli reklamın da olur.
Kaliteli ve zengin içerik, kaliteli ve zengin reklam. Bu iş böyle.
Ben 10 yıldır bu site işlerinin içindeyim, 10 yıldır toplam 2 tane sitem var. Bunların ikisi de aynı dalda sadece farklı içeriklerde. Yani 10 yıldır başka bir dala atlayacak kadar zamanım olmadı. Hala da olmuyor, rakipler boş durmuyor. Onlarla baş edebilmek için, aynı dalda sürekli gelişmeler yenilikler yapmak zorunda kalıyorum. Böylelikle de ayakta kalabiliyorum. Sitelerimin ikisi de zengin içerikli, ikisi de en iyi reklamlara sahip.
Özetle, ne şiş yansın ne kebap, ne yardan geçerim ne senden, o da benim olsun, bu da dediğin zaman, aza kanaat getiremediğin zaman, çoğu hiç bulamazsın.
Başkalarının 5'er yılda, 10'ar yılda yaptığını 2 yılda her dalda yapmak istediğin zaman, ne olacağı baştan bellidir.
Bu yazım kimseyi kınama amaçlı değildir, sadece genç kardeşlerime faydalı olabilme amaçlıdır.
Saygılar, sevgiler.

zeus353

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi yanlış yoldan gidiyorsunuz konunun üstüne. bu bahsettiğiniz olaylar cpm yi %10 hadi bilemedin %15 etkilesin. %50 kayıp var.

ayrıca bende bir çok genel olmayan site var onlardada durum aynı.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aynı durumdayım gün geçtikçe eski günleri arar oldum ya millet çok zekileşti kalite reklamları çekiyorlar yada google da kalite reklam kalmadı Türkçe içerik için.

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
genel forumlar piyasayı bitidi her konuyu açıyorlar tabi sizin hitinizide ufaktan götürüyorlar adsl çoğalması eski webmasterlara yaramadı:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi